„Išėjome gana pozityviai nusiteikę, ir kai kurie ūkininkai įvardijo, kad įvyko stebuklas, praregėjimas, kad iš tikrųjų reikia galvoti apie tą sektorių, apie tuos žmones, kurie tikrai labiausiai turi gauti tam tikrą paramą ir naudą“, – po susitikimo su ministru penktadienį žurnalistams sakė A. Svitojus.
„Ta sklaida mus tenkina ir ministerija šiandien įsiklausė. Tie priimti sprendimai iš tikrųjų turėtų patenkinti bent 90 proc. pieno gamintojų“, – pridūrė jis.
ŽŪR pirmininkas neatmetė, kad planuojamu paramos skirstymo modeliu gali būti nepatenkinti stambūs žemės ūkio rinkos dalyviai.
„Aišku, šitoje vietoje gali būti nepatenkintos tam tikros korporacijos, kurios turi nemažus lašinius, pelnus, ir jos norėtų taip pat gauti tą socialinę paramą. Tačiau socialinė parama turėtų keliauti gal į Socialinės apsaugos (ir darbo – BNS) ministeriją, o čia yra skiriama parama ūkiui, šeimos ūkiui, tvariam ir teisingam vystymuisi“, – kalbėjo A. Svitojus.
8 mln. eurų parama būtų paskirstyta tiems ūkiams, kurių parduodamo natūralaus pieno pirmojo šių metų ketvirčio vidutinė kaina yra mažesnė nei 35 centai už litrą. Ministerijos skaičiavimu, tokių ūkininkų būtų apie 90 procentų.
Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams taip pat prašo pagalbos Europos Komisijos (EK) – skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. Ministras Kęstutis Navickas sako, kad derybinių argumentų dar turi, tačiau nėra tikras, ar parama bus suteikta.
Ketvirtadienį pienininkai surengė protesto akcija prie Seimo. Jie reikalavo didesnės paramos bei ministro atsistatydinimo.
Prezidentūra teigė, jog 8 mln. eurų parama pieno gamintojams nėra adekvati sprendžiant kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų krizę. Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad problemą išspręsti galima didinant ūkininkų derybines galias jiems kooperuojantis.