• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji Britanija planuoja uždrausti prekių, kurios, kaip įtariama, yra pagamintos naudojant priverstinį darbą Kinijos Sindziango provincijoje, importą, pirmadienį pranešė žiniasklaida. 

Didžioji Britanija planuoja uždrausti prekių, kurios, kaip įtariama, yra pagamintos naudojant priverstinį darbą Kinijos Sindziango provincijoje, importą, pirmadienį pranešė žiniasklaida. 

REKLAMA

Šis žingsnis gali dar labiau sustiprinti įtampą tarp Londono ir Pekino.

Manoma, kad užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas šią savaitę parlamentarams atskleis planus, į kuriuos numatyta įtraukti griežtesnius įstatymus dėl prekių ar technologijų, kurios galėtų būti naudojamos represijoms, eksporto, rašo laikraščiai „The Sun“ ir „The Guardian“.

Per pastaruosius dvejus metus Didžiosios Britanijos ir Kinijos santykiai vis labiau vėso, ypač dėl Londono kritikos, susijusiomis su represijomis prieš demokratines kampanijas Honkonge, ir Didžiosios Britanijos pilietybės pasiūlymo Honkongo gyventojams.

Didžioji Britanija taip pat kritikuoja elgesį su uigūrų musulmonais Sindziango provincijoje, o vyriausybė pavadino įrodymus, susijusius su priverstiniu darbu gaminant medvilnę „labai neraminančiais“. Pekinas paneigė įtarimus dėl priverstinio darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiosios Britanijos vyriausybė nerimauja dėl to, kad tekstilės pramonė nepakankamai atidžiai tikrina, ar prekės iš Sindziango provincijos, kuri tiekia beveik ketvirtadalį medvilnės pasaulyje, yra pagamintos naudojant priverstinį darbą.

REKLAMA

Pasiūlymai apima baudas, kurios bus taikomos, jei įmonės deramai netikrins savo tiekimo grandinių, rašo „The Guardian“.

Visgi manoma, kad D. Raabo planai neapims sankcijų Kinijos pareigūnams, siejamų su „perauklėjimo“ stovyklomis ir priverstinės sterilizacijos programomis, rašo „The Sun“.

„Mūsų požiūris į Kiniją yra pagrįstas mūsų vertybėmis ir interesais“, leidiniai pacitavo vieną Užsienio reikalų ministerijos pareigūną.

REKLAMA
REKLAMA

„Visgi kai kas nors mums kelia nerimą, mes keliame klausimus ir laikome Kiniją atskaitinga“, – pridūrė pareigūnas. 

Buvęs Konservatorių partijos lyderis Iainas Duncanas Smithas – atviras Kinijos kritikas – teigė „The Sun“ sveikinąs tokius planus, tačiau tvirtino, kad jų nepakaks norint „spręsti vis didėjančią problemą, su kuria susiduriame dėl Kinijos“.

Kadenciją baigiantis Kinijos ambasadorius Londone Liu Xiaomingas praėjusią savaitę teigė, kad abiejų šalių santykiai „priklauso nuo to, ar Jungtinė Karalystė Kiniją laiko savo partnere, ar varžove“, pridurdamas, kad „kamuolys yra JK aikštės pusėje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinija neigia, kad jos medvilnės pramonėje yra naudojamas priverstinis darbas, tvirtindama, jog stovyklos, iš kurių parenkami medvilnės rinkėjai, yra „profesinio mokymo mokyklos“, o gamyklos įeina į skurdo mažinimo programą.

Didžiosios Britanijos mažmenininkė „Marks and Spencer“ praėjusią savaitę pažadėjo nenaudoti medvilnės iš Sindziango, nes mados pramonėje didėja susirūpinimas dėl tiekimo grandinių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų