Apie šią galimybę informuoti toli gražu ne visi lietuviai, tačiau sėkmės istorijų irgi netrūksta.
Sužinojo atsitiktinai
Pirmoji 2021-ųjų pusė sutampa su mokestinių metų pradžia. Tai reiškia, kad skirtingose Europos šalyse dirbantys tautiečiai gali pradėti mokestinių permokų atgavimo procesą.Anksčiau nesusidūrusiems su mokesčių atgavimu, vien mintis apie deklaracijų pildymą gali sukelti nemenką galvos skausmą. Tačiau iš pirmo žvilgsnio sudėtingai skambantis mokesčių susigrąžinimas virsta netikėtais atradimais.
Nyderlandų naftos platformoje dirbęs Andrius B. – vienas tokių laimingųjų. Iš Nyderlandų mokesčių inspekcijos 2019 metais Andrius susigrąžino daugiau nei 11 tūkst. eurų. Anot vyriškio, tai padaryti jį paskatino draugiškas patarimas. „Nebuvau girdėjęs apie galimybę atgauti mokesčių permokas. Apie tai sužinojau atsitiktinai, iš kolegos. Kurį laiką dvejojau, ar tikrai verta to imtis. O šiandien esu patenkintas, kad pasirinkau pinigų atgavimo kelią. Tie 11 tūkstančių buvo netikėtas džiaugsmas“,– džiaugiasi Andrius.
Paprasčiau, nei atrodo
Rengiantis susigrąžinti mokesčius pirmą kartą, susiduriama su nerimu: kartais žmonės bijo, kad procedūra bus komplikuota, o galbūt – net nelegali, nulemsianti kitų socialinių garantijų netekimą. Specialistai ramina: mokestinių permokų atgavimas yra visiškai saugus ir teisėtas procesas, o dokumentus užpildyti ir jums priklausančią sumą susigrąžinti yra paprasčiau, nei atrodo: teks iš darbdavio surinkti reikiamą informaciją, parengti dokumentus ir kreiptis į šalies, kurioje dirbote, institucijas.
Svetur dirbote kelerius metus, o apie galimybę susigrąžinti pinigus sužinojote tik šiandien? Irgi ne bėda. „Daugelis Europos šalių leidžia susigrąžinti net penkerių metų permokas, todėl atgausite ne tik naujausias, bet ir iš anksčiau Jums priklausančias sumas“- pabrėžia mokesčių grąžinimo įmonės „RT Tax“ vadovas Žydrūnas Janušauskas.
Pagalba iš šalies
Anot Ž. Janušausko, atgauti pinigai papildo ne tik šeimos, bet ir Lietuvos biudžetą. „Dėl nesusigrąžintų permokų, valstybė kasmet praranda mažiausiai kelis milijonus eurų. Taigi, nuostolį patiriate ne tik Jūs, bet ir gimtinė. Raginame nepalikti permokėtų mokesčių svetur ir atgauti tai, kas teisėtai Jūsų“.
Kiekvienas asmuo gali asmeniškai kreiptis į užsienio valstybės mokesčių institucijas ir teikti dokumentus, tačiau jeigu mokesčių grąžinimui ruošiatės pirmą kartą, rekomenduojama pagalba iš šalies.