Turimais leidinio „Europos Pravda“ šaltinių duomenimis, Ukrainos parlamento, t.y. Rados, deputatai įstatymo projektą gali svarstyti jau birželio 20 dieną.
Kai kurios ES valstybės narės privačiai išsakė reikalavimą ratifikuoti Stambulo konvenciją kaip išankstinę sąlygą kandidatės į ES statusui patvirtinti.
Stambulo konvenciją Ukraina pasirašė dar 2011 metais, tačiau ji iki šiol neratifikuota dėl bažnyčių ir konservatyvių politikų protestų prieš joje vartojamą terminą „lytis“.
Kas yra Stambulo konvencija
Stambulo konvencija arba Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo – tarptautinė sutartis, pirmą kartą pasirašyta 2011 m.
Tai pirmasis toks dokumentas, teisiškai įpareigojantis sukurti teisinę bazę kovai su smurtu prieš moteris.
Šalys, prisijungusios prie konvencijos, turėtų kriminalizuoti psichologinę prievartą, persekiojimą, fizinę ir seksualinę prievartą, priverstines santuokas, priverstinį abortą ir sterilizaciją.
Dokumentą pasirašė 46 šalys ir Europos Sąjunga. Tačiau dar 11 iš jų, įskaitant Ukrainą, šio susitarimo neratifikavo.
2021 m. kovą Turkija išstojo iš Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo. Atitinkamą dekretą pasirašė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.