stambulo konvencija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stambulo konvencija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stambulo konvencija“.
Kandidatų ginčas dėl Stambulo konvencijos: raginimai atsiimti Seimui pateiktą dokumentą ir kaltinimai seksizmu
Šalies vadovo posto siekiantys politikai bendro sutarimo dėl to, ar Lietuvai reikėtų ratifikuoti Stambulo konvenciją – neturi. Nevienareikšmiškai vertinimas dokumentas įžiebė aštrias diskusijas – daliai pretendentų į Daukanto aikštės rūmus aiškinant, kad šalies įstatymai tinkamai apsaugo moteris nuo smurto, kiti tvirtina, jog svarbu kovoti su vis dar gaja moterų diskriminacija
Trečiadienio vakarą vykusių LRT debatų metu kandidatų teirautasi, ar Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimas dėl Stambul...
Gitanas Nausėda: šiuo metu Stambulo konvencijos tvirtinti Seime nereikėtų
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Stambulo konvencijos, įpareigojančios valstybes kovoti su smurtu prieš moteris ir vaikus, Seimas neturėtų ratifikuoti.
„Aš manau kad šiuo metu Stambulo konvencijos tvirtinti nereikėtų, kadangi iš to kyla daug pasekmių, ir aš manau, kad tai iš esmės pradėtų keisti mūsų edukacijos, švietimo sistemą, ir moterų diskriminacija ten nebūtų pagrindinė tema“, – LRT televizijai penktadienį sakė šalies vadovas.
Renata Šakalytė-Jakovleva kreipiasi į visus: nė viena sekundė neverta jokios aukos
„Kai sutemdavo ir lauke kažkas subildėdavo, mano kojos imdavo nevaldomai virpėti”, – istoriją pradeda televizijos laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva.
Vaizdo pasakojime R. Šakalytė-Jakovleva kartu su profesoriumi Alfredu Bumblausku skaito moters, užaugusios smurtinėje aplinkoje, istoriją. Joje trisdešimties sulaukusi moteris prisimena trylika vaikystės metų, kai tėvas nuolat žiauriai mušdavo mamą, o jam išleidus visus pinigus alkoholiui, šeimai nebelikdavo pinigų maistui.
DIENOS PJŪVIS. Ir vėl susikalė dėl Stambulo konvencijos: ar jos įgyvendinti Lietuvoje nelemta?
Konstituciniam Teismui (KT) konstatavus, jog Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai, didžioji dalis Seimo opozicijos išlieka skeptiška šiuo klausimu. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išlieka kategoriška – jeigu Seimo darbotvarkę pasieks Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas, „valstiečių“ frakcija balsuos prieš.
Seimo pirmininkė viliasi, kad KT argumentai įtikins Stambulo konvencijos kritikus
Ketvirtadienį Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako besitikinti, jog šis sprendimas įtikins konvencijos kritikus.
„Labai norėčiau tikėti, kad Konstitucinio Teismo išvada ir pateikti argumentai įtikins abejojančiuosius, ir Lietuva prisidės prie tų šalių, kurios veiksmingai kovoja su smurtu prieš moteris ir mergaites“, – pranešime cituojama V. Čmilytė-Nielsen.
Didžioji dalis opozicijos KT verdikto dėl Stambulo konvencijos nesureikšmina: būtinybės ratifikuoti – nėra
Konstituciniam Teismui (KT) konstatavus, jog Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai, didžioji dalis Seimo opozicijos išlieka skeptiška šiuo klausimu.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išlieka kategoriška – jeigu Seimo darbotvarkę pasieks Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas, „valstiečių“ frakcija balsuos prieš.
Konstitucinis Teismas: Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai
Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai, ketvirtadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).
„Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo neprieštarauja Konstitucijai“, – pristatydamas išvadą sakė KT pirmininkas Gintaras Goda.
Vertindamas „socialinės lyties sąvoką“ KT pažymėjo, kad konvencija yra skirta kovoti su smurtu, kurį gali išprovokuoti ir paprastai moterims priskiriami vaidmenys, elgsena, veikla ar bruožai.
Teisininkė dr. Violeta Vasiliauskienė. Konstitucinis teismas, Stambulo konvencija ir tarptautinė teisė
Europos Tarybos konvencija „Dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo“ (vadinamoji Stambulo konvencija) buvo pasiūlyta kaip „dovana“ Lietuvos moterims šių metų kovo 8 d. 2023 m. rudenį Seimas kreipėsi į Konstitucinį teismą su klausimu, ar Stambulo konvencija neprieštarauja mūsų Konstitucijai.
Svarbu žinoti kelis faktus, susijusius su šiuo kreipimųsi.
KT skelbs išvadą dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį skelbs sprendimą dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai.
Sprendimą kreiptis į KT Seimas priėmė praėjusių metų rugsėjo 28 d. Teismo prašoma įvertinti, ar konvencijoje numatytos normos, susijusios su socialinės lyties samprata, smurtu prieš moteris, ugdymo programose įtraukiama informacija apie nestereotipinius lyčių vaidmenis, neprieštarauja Konstitucijai.
KT skelbs išvadą dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį skelbs sprendimą dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai.
Sprendimą pasikreipti į KT Seimas priėmė praėjusių metų rugsėjo 28 d. Teismo prašoma įvertinti, ar konvencijoje numatytos normos, susijusios su socialinės lyties samprata, smurtu prieš moteris, ugdymo programose įtraukiama informaciją apie nestereotipinius lyčių vaidmenis neprieštarauja Konstitucijai.
REKLAMA
REKLAMA
Nausėdos patarėja: akivaizdu, kad sutarimo Seime dėl Stambulo konvencijos nėra
Prezidento Gitano Nausėdos patarėja Irena Segalovičienė sako, kad sutarimo dėl Stambulo konvencijos Seime nėra, bet mūšiai dėl ideologinių konvencijos aspektų, anot jos, netrukdo diegti priemonių siekiant užtikrinti smurto artimoje aplinkoje prevenciją ir moterų apsaugą.
Žmogaus teisių centras kreipėsi į Nausėdą ir kitus kandidatus: moterims reikia ne tulpių, o Stambulo konvencijos
Minint Tarptautinę moterų solidarumą dieną, Žmogaus teisių centras ragina šalies vadovą Gitaną Nausėdą ir kitus kandidatus prezidento rinkimuose pasisakyti už Stambulo konvencijos Lietuvoje ratifikavimą.
Į Seimo pavasario sesijos darbų programą Laisvės frakcija siūlo įtraukti Stambulo konvencijos ratifikavimą
Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius kartu su Laisvės frakcija siūlo į parlamento pavasario sesijos darbų programą įtraukti Stambulo konvencijos ratifikavimą.
„Tušti sveikinimai Moters dienos proga nepadeda, smurtą prieš moteris panaikinti padeda konkretūs pokyčiai. Ši konvencija ir yra, visų pirma, apie smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje įveikimą.
Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl Stambulo konvencijos
Konstitucinis Teismas (KT) antradienį rašytinio proceso tvarka pradeda nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.
Į KT, prašydamas įvertinti konvencijos nuostatas, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis, praėjusį rudenį kreipėsi Seimas.
Konstitucinis Teismas pradės nagrinėti bylą dėl Stambulo konvencijos
Konstitucinis Teismas (KT) antradienį rašytinio proceso tvarka pradės nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui, paskelbė teismas.
Į KT, prašydamas įvertinti konvencijos nuostatas, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis, praėjusį rudenį kreipėsi Seimas.
Latvija aplenkė Lietuvą – ratifikavo Stambulo konvenciją
Latvijos Saeima ketvirtadienį ratifikavo Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo, geriau žinomą Stambulo konvencijos pavadinimu.
Už konvencijos ratifikavimą balsavo 51 parlamentaras, prieš – 2, susilaikiusių nebuvo. Už dokumentą balsavo tik valdančiosios koalicijos parlamentarai, dauguma opozicijos deputatų nedalyvavo balsavime.
KT priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos
Konstitucinis Teismas (KT) penktadienį pranešė priėmęs nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.
Teismo prašoma įvertinti konvencijos nuostatas, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis.
Stambulo konvencija vėl įaudrino Seimo narius: siūlymai nustoti pezėti ir kreiptis į psichologą
Seimas ketvirtadienį apsisprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.
Teismo prašoma įvertinti konvencijos nuostatas, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis.
„Stambulo konvencijos <...> nagrinėjimas yra apaugęs įvairiais mitais, legendomis ir dezinformacija.
Navickienė: diskusijoje dėl Stambulo konvencijos KT įneštų teisinių argumentų
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako Seime palaikysianti sprendimą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai, nes tai atvertų racionalesnę diskusiją, paremtą teisiniais argumentais.
Seimas spręs, ar kreiptis į KT dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai
Seimas ketvirtadienį ketina spręsti, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo Konstitucijai.
Nutarimo projekte nurodoma, kad, Seimui pritarus, KT būtų prašomas įvertinti, ar Stambulo konvencija – konkrečiau, dokumento normos, susijusios su socialinės lyties samprata, smurtu prieš moteris, ugdymo programose įtraukiama informaciją apie nestereotipinius lyčių vaidmenis – neprieštarauja Konstitucijai.
Šimonytė pasakė, kodėl dėl Stambulo konvencijos reikia kreiptis į KT: kažkam ten lytys vaidenasi be skaičiaus
Premjerės Ingridos Šimonytės nuomone, kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos yra reikalingas, kad išsklaidytų sklandančius mitus apie šį dokumentą. Ji neatmetė, kad konvencija gali būti ratifikuota ir žlugus iniciatyvai prašyti KT išaiškinimo.
„Iki šios stadijos pagrindinė diskusija buvo apie tai, kad kas parašyta Stambulo konvencijoje, <...> neatitinka šeimos apibrėžimo, santuokos dar kažko. Kaip partnerystės įstatymo atveju.
Stambulo konvencija stumiasi kelią Seime: dėl kreipimosi į KT – tik vienas žingsnis
Stambulo konvencijos klausimas grįžo į Seimą. Žengtas antras žingsnis dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl dokumento atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.
Liepos 4 dieną Seimo nariai po pateikimo pritarė šiai iniciatyvai. Antradienį pritarta po svarstymo. Ketvirtadienį numatyta priėmimo stadija, po kurios parlamentas kreipsis į KT.
Parlamentarai planuoja svarstyti kreipimąsi į KT dėl Stambulo konvencijos
Parlamentarai antradienį planuoja grįžti prie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam Lietuvos įstatymui.
Liepos 4 dieną Seimo nariai po pateikimo pritarė šiai iniciatyvai, antradienį numatoma svarstymo stadija, o ketvirtadienį – priėmimo.
Skvernelis siūlyme kreiptis į KT dėl Stambulo konvencijos sako įžvelgiantis klastą
Kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam Lietuvos įstatymui yra tam tikra klasta, sako Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.
„Tam tikra klasta, sugalvotas planas, kaip vėlgi įvelti Lietuvą į tam tikrus procesus, kurie nėra reikalingi“, – Žinių radijui penktadienį sakė S. Skvernelis.
Stambulo konvenciją vadina Trojos arkliu – viskas dėl „socialinės lyties“ sąvokos
Seime vėl kilo ginčai dėl Stambulo konvencijos. Valdantieji nori, kad Konstitucinis Teismas išaiškintų, ar skandalingiausia dokumento sąvoka: „socialinė lytis“ ir kiti visuomenėje priešpriešą keliantys terminai, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai. O Seimo opozicija savo oponentų liberalų ir laisviečių iniciatyvą vadina priešrinkiminiu šou.
Seimo pirmininkė: KT būtų nešališkas arbitras vertinant Stambulo konvenciją
Parlamentarai antradienį pradėjo svarstyti Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam Lietuvos įstatymui.
Už atitinkamą Seimo nutarimo projektą po pateikimo balsavo 55 parlamentarai, prieš buvo du, susilaikė keturi.
Dėl šio nutarimo priėmimo parlamentarai apsispręs jau rudens sesijoje, nes antradienį baigiasi Seimo pavasario sesija.
Širinskienė valdančiuosius kaltina sapalionėmis – Seime vėl lūžta ietys dėl Stambulo konvencijos
Seime vėl verda karštos diskusijos dėl Stambulo konvencijos. Valdantieji nori prašyti Konstitucijos Teismo įvertinti, ar šis dokumentas prieštarauja šalies Konstitucijai. Jų nuomone, po teismo išaiškinimo, oponentai nebeturės argumentai. Opozicijai atstovaujanti Agnė Širinskienė tokį valdančiųjų elgesį vadina nerimtu ir žeria kritiką Stambulo konvencijai.
Čmilytė-Nielsen inicijuoja Seimo kreipimąsi į KT dėl Stambulo konvencijos
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen parengė nutarimo projektą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl kai kurių Stambulo konvencijos normų atitikties pagrindiniam Lietuvos įstatymui.
„Vis netylant abejonėms apie tai, kad galbūt kokie nors konvencijos straipsniai gali kirstis su mūsų Konstitucija, manau, kad yra poreikis KT panagrinėti atskirus straipsnius, dėl kurių kyla abejonių, ir pasakyti savo verdiktą“, – trečiadienį žurnalistams sakė parlamento vadovė.
Teisininkės komentaras: kaip Stambulo konvencija padeda kovoti su smurtu prieš vaikus?
Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija) yra teisiškai įpareigojanti tarptautinė sutartis, skirta kovoti su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje.
2011 m. priimta Stambulo konvencija kol kas neratifikuota Lietuvoje, nors birželio 7 d. suėjo lygiai dešimt metų nuo Lietuvos pasirašymo datos.
Nevyriausybininkai ragina Seimą dėl Stambulo konvencijos išaiškinimo kreiptis į KT
Žmogaus teisių centras kartu su Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija ragina Seimo pirmininkę ir parlamentarus kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Stambulo konvencijos atitikties šalies Konstitucijai.
„Turime atsakyti aiškiai visuomenei, apie ką Stambulo konvencija yra, kokių sisteminių priemonių imsimės kovodami prieš smurtą prieš moteris.
ES prisijungė prie moteris nuo smurto ginančios konvencijos
Europos Sąjunga ketvirtadienį prisijungė prie Stambulo konvencijos – svarbios tarptautinės sutarties, ginančios moteris nuo smurto, – ir taip išplėtė kai kuriuos įsipareigojimus valstybėms narėms, kurios atsisako ją ratifikuoti.
Europos Vadovų Taryba, atstovaujanti 27 ES šalims, pareiškė, kad galutinai pritarė prisijungimui prie konvencijos.
Šimonytė norėtų, jog Stambulo konvencija būtų ratifikuota šioje kadencijoje
Premjerė Ingrida Šimonytė norėtų, jog šios kadencijos metu pavyktų ratifikuoti Stambulo konvenciją.
„Norėčiau, nes šiaip jau konvencija yra Seime. Ji buvo pateikta Seimui prezidentės Grybauskaitės, jos dekretu ji buvo perduota į Seimą, ir ratifikavimo procesas galėtų prasidėti“, – Žinių radijui ketvirtadienį kalbėjo ministrė pirmininkė.
Ignas Vėgėlė nurodė sąlygas, kuriomis neitų į politiką: tarp jų – premjerės ir Seimo pirmininkės atsiprašymas
Kituose prezidento rinkimuose galime sulaukti naujo kandidato – advokato Igno Vėgėlės. Bent jau taip signalizuoja visuomenės nuomonės apklausos. Šis žmogus nėra visiškas naujokas politikoje, nes anksčiau priklausė krikščionims demokratams.
Po audringų diskusijų dėl sekso sutikimo – tyla: ar kada išvysime dokumentą?
Praėjus kelioms savaitėms po reakcijų audrą sukėlusio Laisvės partijos frakcijos narių Morganos Danielės ir Ievos Pakarklytės siūlymo dėl sutikimo seksui – tyla. Idėjos iniciatorės žadėtų Baudžiamojo kodekso (BK) pataisų iki šiol dar neužregistravo, o kada jų tikėtis – lieka neaišku. Parlamentarės sako ieškančios bendraminčių Seime.
Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad Lietuvoje iki šiol nėra sistemos, galinčios padėti nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos.
DIENOS PJŪVIS. Koalicijos partnerių tvirtumą patikrins vertybiniai klausimai: ko griebsis politikai?
Slovėnija antradienį legalizavo tos pačios lyties asmenų santuokas, šalis tapo pirmąja Rytų Europoje, suvienodinusia gėjų ir heteroseksualių asmenų porų teises. Tuo metu Lietuvoje į Seimo posėdžių salę netrukus turėtų grįžti Civilinės sąjungos projektas, o nevyriausybinės organizacijos ragina parlamentarus ratifikuoti ir Stambulo konvenciją.
Seimą ragina skubiau grįžti prie Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimo: jis padėtų stabdyti seksualinį smurtą
Lietuvoje iki šiol nėra sistemos, galinčios padėti nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos. Šalis nėra ratifikavusi ir Stambulo konvencijos, stipriai susijusios su seksualinio smurto prevencija. Ir tai, anot ekspertų, yra didelė problema, apie kurią kalbama nuo nepriklausomybės atkūrimo. Vis tik kalbos kalbomis, tačiau per dešimtmečius mažai kas pasikeitė teigiama kryptimi, kad seksualinį smurtą patyrę asmenys gautų reikiamą pagalbą ir būtų apsaugoti.
Turkijos teismas: Erdoganas turėjo teisę išvesti šalį iš Stambulo konvencijos
Turkijos teismas antradienį nusprendė, kad prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) turėjo teisę išvesti savo šalį iš Stambulo konvencijos, siekiančios padėti išgyvendinti smurtą prieš moteris ir smurtą artimoje aplinkoje.
Kai R. T. Erdoganas praėjusiais metais naktiniu dekretu panaikino Turkijos narystę Stambulo konvencijoje, teisių gynimo grupės ir Vakarų šalių vyriausybės išreiškė šoką ir pasipiktinimą.
Zelenskis pasirašė Stambulo konvencijos ratifikavimo įstatymą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įstatymą dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo.
Apie tai jis paskelbė savo „Instagram“ paskyroje.
„Pasirašyta. Stambulo konvencijos ratifikavimo įstatymas. Pagrindinė jo reikšmė paprasta, bet labai svarbi. Tai įsipareigojimas apsaugoti moteris nuo smurto ir įvairių formų diskriminacijos“, – pasidalindamas nuotrauka rašė jis.
Jis taip pat pridūrė, kad Ukraina laikosi europietiškų vertybių.
Ukrainos parlamentas pritarė Stambulo konvencijos ratifikavimui
Ukrainos Aukščiausioji Rada pritarė Stambulo konvencijos ratifikavimui, praneša naujienų agentūra „Unian“.
Kaip informavo Aukščiausiosios Rados Finansų, mokesčių ir muitų politikos komiteto pirmininko pavaduotojas Jaroslavas Železniakas, atitinkamas sprendimas buvo priimtas parlamento posėdyje pirmadienį.
„Parlamentas pritarė Stambulo konvencijos ratifikavimui“, – sakė jis.
J. Železniakas nurodė, kad už tai balsavo 259 deputatai, prieš pasisakė tik aštuoni įstatymų leidėjai.
Zelenskis pasiūlė Radai ratifikuoti Stambulo konvenciją
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė Ukrainos parlamentui ratifikuoti Stambulo koncenciją. Stambulo konvenciją Ukraina pasirašė dar 2011 m., tačiau ji dar neratifikuota. Kitaip tariant, tam dar trūksta šios konvencijos patvirtinimo aukščiausiu lygiu.
Turimais leidinio „Europos Pravda“ šaltinių duomenimis, Ukrainos parlamento, t.y. Rados, deputatai įstatymo projektą gali svarstyti jau birželio 20 dieną.
Lietuvai – pasaulio klausimai dėl homoseksualų partnerystės ir Stambulo konvencijos: ragina priimti sprendimą
Pranešimą žmogaus teisių tema Jungtinėse Tautose skaičiusi Lietuva sulaukė Belgijos, Švedijos, Argentinos ir Australijos klausimų dėl to, ar šalis ruošiasi ratifikuoti Stambulo konvenciją bei įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę. Lietuvos teigimu, Stambulo konvencijos klausimas tebėra Lietuvos politinės darbotvarkės dalis, o partnerystės klausimu ministrė pacitavo Konstitucinio Teismo nutarimą.
Prakalbo, kada į Seimą grįš Stambulo konvencija: prieš tai valdantieji turi padaryti vieną svarbų darbą
Seimui antradienį planuojant svarstyti Apsaugos nuo smurto aplikoje įstatymą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teiga, kad tai yra žingsnis link Stambulo konvencijos ratifikavimo. Į Seimą Stambulo konvencija turėtų grįžti tada, kai bus užtikrinta, kad jos ratifikavimas sulauks pakankamai balsų.
Antradienį Seime bus svarstomas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimo įstatymo projektas.
Įvertino, ar Lietuvai dar reikia Stambulo konvencijos: planuojama sukti kitu keliu
Seimui kol kas nesiimant spręsti Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimo ir sukant kiek kitu keliu – kuriant apsaugos nuo smurto orderį – viešojoje erdvėje klausiama, ar Lietuvai išvis dar reikia Stambulo konvencijos. Dalies Seimo narių manymu, naujasis orderis padės smurto artimoje aplinkoje aukoms ne ką mažiau nei Stambulo konvencija, tačiau žmogaus teisių ekspertai su tuo nesutinka.
Tiki, kad Stambulo konvencija Lietuvoje bus: padėtų gelbėti moteris nuo smurto šeimoje
Lietuva iki šiol neišbrenda iš smurto artimoje aplinkoje liūno. Ekspertų teigimu, dažniausiai smurtą patiria moterys ir vaikai, o problemos šaknys glūdi ganėtinai giliai – smurtas Lietuvoje gajus dėl dešimtmečiais trunkančios vyrų ir moterų nelygybės. Apsaugos nuo smurto įstatymas turi ryškių trūkumų, jį būtina keisti, o Stambulo konvencija būtų kelias į šviesesnį rytojų, tvirtina žmogaus teisių gynėjai.
Žmogaus teisių gynėjai Seime vėl ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją
Žmogaus teisių gynėjai vėl ragina ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos, tuo metu valdančiųjų atstovai tikisi dokumentą priimti dar šią kadenciją.
Stambulo konvenciją pritaikė trijose Lietuvos savivaldybėse: jų gyventojai per metus pakeitė požiūrį į smurtą
Šiemet viešojoje erdvėje dažnai linksniuota Stambulo konvencija gavo progą trijose Lietuvos savivaldybėse tapti kūnu. Žmogaus teisių aktyvistai pabandė pritaikyti konvencijos nuostatas savivaldybių gyventojų kasdienybėje ir stebėjo, kokių pokyčių pavyks pasiekti per metus. Paaiškėjo, kad per eksperimento laikotarpį ryškiai pasikeitė gyventojų požiūris į įvairių formų smurtą.
Viktorija Čmilytė-Nielsen: Seime žadama teikti su šeima susijusių pasiūlymų paketą
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žada per rudens sesiją pateikti pasiūlymų paketą, susijusį su šeima.
„Aš pati ketinu teikti įstatymų paketą, kurį vadinu šeimų paketu, tai yra tai, kas susiję su šeimų gyvenimo pagerinimu“, – trečiadienį Žinių radijui sakė ji.
V. Čmilytės-Nielsen teigimu, šiame pakete bus siūlymai dėl karjeros ir vaikų priežiūros derinimo, namų darželio įteisinimas, įstaigose, kur dirba daugiau nei šimtas darbuotojų, vaikų kambarių numatymas ir pan.
Stambulo konvencija rudenį į Seimą negrįš – valdantieji pasuko kitu keliu
Pirmąjį šių metų pusmetį daug audrų ir kalbų Seime bei visuomenėje kėlusi Stambulo konvencija į Seimą rudenį, panašu, negrįš. Užuot ratifikavus konvenciją, nuo smurto artimoje aplinkoje ketinama apsaugoti tobulinant jau egzistuojančius įstatymus. Konvenciją palaikantys Seimo nariai bei žmogaus teisių specialistai tvirtina, kad vien egzistuojančių įstatymų tobulinimo spręsti smurto problemą nepakanka.
Lietuvoje krikščionys nutarė apsiginkluoti iš anksto: bijo, kad neilgai trukus bus baudžiami už nepritarimą LGBT
Lietuvoje formuojasi naujas reiškinys. Vadinamosios atmetimo kultūros įbaiminti katalikiškų pažiūrų darbuotojai susibūrė į Krikščionių darbuotojų profesinę sąjungą, kuri turėtų juos apginti nuo persekiojimo darbe, galimo mobingo ar tiesiog spaudimo susilaikyti nuo nuomonės raiškos.
Turkijai nusprendus trauktis iš Stambulo konvencijos, įtūžusios moterys išėjo protestuoti
Turkija oficialiai pasitraukė iš Stambulo konvencijos įpareigojančios šalis užkirsti kelią smurtui prieš moteris. Pasipiktinusios turkės išėjo protestuoti. Kietu kumščiu Turkiją valdantis prezidentas pareiškė, kad moterys Turkijoje ginamos ir be konvencijų, ir grubiai išvaikė iš gatvių protestuotojas.