Akcijų rinkose paspartėjo augimas, o JAV ir Europos indeksai prekybos sesiją baigė prieaugiu, sumenkus nerimui dėl finansų krizės, kai JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) ir kiti didžiųjų šalių centriniai bankai paskelbė koordinuotas pastangas, skirtas pagerinti bankų prieigą prie likvidumo, tikėdamiesi išsklaidyti nerimą, susijusį su pasauliniu bankininkystės sektoriumi.
Žlugimas sukėlė pasitikėjimo krizę, o daugelis panašaus dydžio bankų klientų suskubo atsiimti pinigus ir įnešti juos į didesnes institucijas, vyriausybių laikomomis per didelėmis, kad nebūtų mestos pastangos juos išgelbėti, jei bankai susidurtų su problemomis.
Visgi „nutekėjimas iš regioninių bankų stabilizavosi“ po institucijų pastangų sustiprinti pasitikėjimą ir sustabdyti užkratą, pažymėjo J. Yellen, sakydama kalbą Amerikos bankininkų asociacijos (ABA) konferencijoje Vašingtone.
„Mūsų įsikišimas buvo būtinas norint apsaugoti platesnę JAV bankų sistemą“, – pridūrė ji.
Pareigūnės teigimu, Jungtinės Valstijos yra pasirengusios toliau įsikišti, jei to prireiktų, ir pažymėjo, kad „gali būti pateisinami panašūs veiksmai, jei mažesnės įstaigos susidurtų su indėlių nuotėkiu, keliančiu užkrėtimo riziką“.
Tao, kad kol kas bankų pramonė išlieka atspari, nepaisant sukrėtimų, renginyje teigė ir ABA vadovas Robas Nicholsas.
„Bendra bankų pramonė išlieka stipri, atspari, gerai kapitalizuota, likvidi ir puikiai aptarnauja klientus bei bendruomenes“, – sakė jis.
Organizacijos vadovas pabrėžė, kad žlugusių bankų struktūra ir jų verslo modelis yra „nebūdingi“ tūkstančiams kitų Amerikoje veikiančių bankų.
„Abejų šių nesėkmių atveju susidarė ypatingas ir neįprastas veiksnių derinys, susijęs su jų portfeliais, klientų koncentracija ir rizikos valdymu didėjančių palūkanų normų aplinkoje“, – sakė jis.
Žlugus SVB, FRS ir JAV Federalinė indėlių draudimo korporacija (FDIC) parengė planus, kaip užtikrinti, kad banko klientai galėtų pasiekti savo indėlius.
Panaši išimtis paskelbta ir „Signature Bank“ atveju. FRS taip pat pristatė naują skolinimo įrankį bankams, siekdama užkirsti kelią panašiems incidentams ateityje bei, kaip ir kiti didieji centriniai bankai, suskubo gerinti bankų prieigą prie likvidumo.