Apie tai spaudos konferencijoje antradienį pranešė profsąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius, pabrėžęs, kad streiko trukmė priklauso nuo Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės pozicijos.
„Mes esame pasiruošę nors šiandien tartis, – žurnalistams sakė profsąjungos vadovas. – Pasakysiu darbuotojų poziciją – eiti iki pergalės. Profesinė sąjunga darbuotojų nusiteikusi ryžtingai.“
„Pagrindinis reikalavimas – šnekame, kad visiems bendrovės darbuotojams – pabrėšiu, visiems – būtų pakeltas darbo užmokestis 10 procentų. Ne vidutiniškai direktoriui 2 tūkst., o vairuotojui – 15 eurų, o visiems 10 procentų“, – sakė įmonės darbuotojų atstovas.
Pasak jo, sostinės viešojo transporto darbuotojai siekia penkių darbo dienų savaitės.
„Bendrovė kategoriškai atsisako. Didžiausias nusiskundimas (...) yra socialinio gyvenimo trūkumas, kadangi piktnaudžiaudami jie sudaro darbo grafiką pagal suminę apskaitą deda šeštą darbo dieną“, – sakė jis.
Taip pat, anot profsąjungos vadovo, reikalaujama užtikrinti 30 minučių pietų pertrauką po penkių darbo valandų, tačiau VVT vadovybė esą to nesutinka numatyti kolektyvinėje sutartyje.
Konferencijoje dalyvavęs vairuotojas Grigorijus Pliaskovskis teigė, jog įmonė neieško būdų, kaip būtų galima pagerinti darbo sąlygas.
„Tos problemos egzistuoja daugelį metų. (...) Kaip galima motyvuoti jauną žmogų ateiti dirbti už 900 eurų?“ – kalbėjo VVT darbuotojas.
Neterminuotą streiką planuojama pradėti spalio 3-iąją, profesinei sąjungai pranešus, kad per metus su VVT administracija nepavyko išspręsti nesutarimų dėl darbuotojų atlyginimų skaičiavimo metodikos, sąlygų gerinimo.
Profesinė sąjungos teigimu, streikas vyks VVT Verkių, Viršuliškių ir Antakalnio transporto departamentuose.
Rengti streiką profesinės sąjungos ketino prieš metus, tačiau tai padaryti trukdė ginčai teismuose ir valstybėje įvesta nepaprastoji padėtis. Gegužę Vilniaus apygardos teismas galiausiai leido streikuoti užtikrinant pusę paslaugų, o kliūčių dėl nepaprastosios padėties neliko nuo rugsėjo vidurio šiam teisiniam režimui ėmus galioti tik pasienyje.
Savo ruožtu bendrovė teigia nuosekliai kelianti atlyginimus, gerinanti darbuotojų sąlygas, o profsąjungą kaltina nenoru ieškoti kompromisų.