Didžiausia komunalinė įmonė E.ON padidino savo pajėgumus norėdama priimti skambučius iš vartotojų, kurie buvo šokiruoti sužinoję, kiek pastaraisiais mėnesiais išaugo jų sąskaitos už energiją.
Dujų kainos Europoje yra labai aukštos, o elektros energijos kainos daugelyje šalių, įskaitant Vokietiją, šią vasarą pasiekė rekordinį lygį po to, kai Rusija sustabdė dujų tiekimą į Europą ir neribotam laikui šį mėnesį nutraukė pagrindinį dujų eksportą vamzdynu „Nord Stream“ į Vokietiją.
„Kai kurie tampa agresyvūs iš nusivylimo, kiti verkia ir jiems reikia psichologinės paramos“, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė Ingbertas Liebingas, vietos komunalinių paslaugų organizacijos VKU vadovas, komentuodamas klientų skambučių į komunalinių paslaugų centrus šuolį.
Be jau didelių sąskaitų už energiją, nuo spalio mėnesio Vokietijos klientams bus taikomas papildomas mokestis, kuris yra dalis vyriausybės plano vartotojams įvesti vadinamąjį dujų mokestį, siekiant padėti sunkumus patiriančioms energetikos įmonėms.
Vokietija neseniai paskelbė, kad nuo spalio 1 d. iki 2024 m. kovo mėnesio vartotojams bus taikomas dujų mokestis, kuriuo siekiama padėti energijos tiekėjams ir gamtinių dujų importuotojams, kurie kovoja su mažu Rusijos dujų tiekimu ir labai brangiomis alternatyvomis rusiškoms dujoms. Numatyta, kad naujasis gamtinių dujų mokestis vokiečių šeimoms, kurios turės jį apmokėti, kainuos papildomus 500 USD per metus.
Tuo tarpu Vokietijos vyriausybė derasi su didžiausiu Vokietijos gamtinių dujų importuotoju „Uniper“, siekdama padidinti savo 30 % bendrovės akcijų paketą iki kontrolinio akcijų paketo arba nacionalizuoti įmonę. Vokietijos vyriausybė liepą susitarė dėl 15 mlrd. eurų. Už šią kainą Vokietijos vyriausybė nusipirko 30 % „Uniper“ akcijų ir skyrė daugiau kapitalo padėti bendrovei.
„Turi būti atsižvelgta į prastėjančią veiklos aplinką ir „Uniper“ finansinę padėtį kol „Fortum“, Vokietijos vyriausybė ir „Uniper“ tęsia diskusijas dėl ilgalaikio „Uniper“ sprendimo“, – anksčiau pranešime teigė „Uniper“ pagrindinė įmonė, Suomijoje įsikūrusi „Fortum“.
Keisti tie vokiečiai