• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Darius Vedrickas sako, kad nepaisant išsakytų pastabų, Nacionalinio stadiono projektas gali būti tęsiamas.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Darius Vedrickas sako, kad nepaisant išsakytų pastabų, Nacionalinio stadiono projektas gali būti tęsiamas.

REKLAMA

„Taip“, – trečiadienį Seimo Audito komiteto posėdyje lakoniškai atsakydamas į klausimą, ar projektas gali būti tęsiamas, teigė D. Vedrickas.

Jis taip pat komentavo, kad VPT pateikė tik nuomonę, o ne vertinimą dėl projekto pokyčių, nes šiuo metu yra galiojanti koncesijos sutartis, o pakeitimai dar nėra galutiniai patvirtinti tarp susitarimo šalių.

„Šiai dienai turime galiojančią koncesijos sutartį. Jos pakeitimai, kurie buvo priimti Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, jie dar yra tik projektai. Todėl tarnyba teikia tik nuomonę dėl pakeitimų projektų“, – aiškino VPT vadovas.

Galiausiai jis sakė, kad VPT nuspręs ar atlikti vertinimą tuomet, kai koncesijos sutarties pakeitimai bus įforminti ir „taps kūnu“.

REKLAMA
REKLAMA

„Vertinsime ar ne, šiandien nenorėčiau spekuliuoti. Tai, ką girdime iš suteikiančiųjų institucijų, jos vertins tarnybos pastebėjimus, nuomonę ir žiūrės, kaip į juos atsižvelgti. Kai jau turėsime galutinius koncesijos sutarties pakeitimus, kai jie bus formaliai įforminti ir taps kūnu, tada tam tikrą papildomą vertinimą padarysime ir spręsime, ar atlikti vertinimą, ar ne“, – kalbėjo D. Vedrickas.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Agnė Šataitė tikino, kad į VPT nuomonę bus atsižvelgta ir derybose rengiamasi pasiekti geriausią rezultatą.

„Mes susipažinome su VPT pateikta nuomone ir iš esmės laikomės pozicijos, kad nuomonėje nebuvo konstatuota, jog yra atlikti Koncesijų įstatymo ar sutarties pažeidimai. Nuomonę žinoma vertinsime, žiūrėsime ir derybų būdu stengsimės pasiekti geriausią rezultatą“, – sakė A. Šataitė.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius aiškino, kad skiriama suma stadiono projektui, atsižvelgiant į švietimo srities poreikius, yra „lašas jūroje“.

„Stadiono sumos yra lašas švietimo jūroje, kiek reikia kiekvienais metais mokytojų algų kilstelėjimui, tiek stadionas nekainuoja. Neplakčiau to į vieną“, – teigė J. Lukošius.

VPT praeitą savaitę pranešė, kad Nacionalinio stadiono koncesinės sutarties projekto pakeitimuose trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) rizikuoja permokėti. Taip pat, anot institucijos, nėra aišku, kodėl kainų padidėjimo rizika nėra dalijamasi tarp visų šalių, o atsakomybė visiškai perkeliama savivaldybei ir ministerijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas teigė, kad VPT išvada dėl Nacionalinio stadiono koncesinės sutarties parodo, jog galima tęsti projektą. Tuo metu nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis teigia, kad VPT pastabos nekeičia planų užbaigti dešimtmečius besitęsiantį projektą.

ELTA primena, kad vasario pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės daugiafunkciame projekte.

REKLAMA

Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Jos savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

REKLAMA

V. Benkunsko teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 1,2 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 157,2 mln. eurų. Skaičiuojama, statybos darbai pabrango 27,1 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 13 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad 38,1 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.

Prieš statybų atnaujinimą savivaldybei dar reikės sulaukti teigiamų Europos Komisijos išvadų.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų