• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario pabaigoje Vilniaus tarybai patvirtinus indeksuotą Nacionalinio stadiono statybos koncesijos sutarties projektą, trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl sostinės savivaldybė bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) rizikuoja permokėti, ketvirtadienį paskelbė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). 

Vasario pabaigoje Vilniaus tarybai patvirtinus indeksuotą Nacionalinio stadiono statybos koncesijos sutarties projektą, trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl sostinės savivaldybė bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) rizikuoja permokėti, ketvirtadienį paskelbė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). 

REKLAMA

„Projekto bendrovė („Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“ – BNS) turėjo įrodyti, o suteikiančios institucijos (ŠMSM ir Vilniaus miesto savivaldybė – BNS) turėjo įsitikinti, kad būtent dėl nurodytų priežasčių (statybos darbų rinkos kainų padidėjimo – BNS) padidėjo jos investicijų, skirtų sutartyje numatytiems objektams sukurti, suma, o toks padidėjimas iš esmės iškreipė sutarties šalių balansą“, – skelbiama VPT išvadoje. 

Pasak tarnybos, neaišku, kodėl statybų kainų padidėjimo rizika, pagal sutartį priskirta projekto bendrovei, visa apimtimi perkelta savivaldybei bei ministerijai, o ne pasidalijama tarp sutarties šalių.  

REKLAMA
REKLAMA

„Investicijų vertės išaugimas dėl nenumatytų aplinkybių neturėtų tekti tik suteikiančiosioms institucijoms, priešingai, atsižvelgus į koncesijos esmę, taip pat sutartinių teisių ir įsipareigojimų visumą, sutarties šalys išaugusiais Investicijų kaštais turėtų dalintis“, – teigia VPT. 

REKLAMA

Taryba taip pat mano, kad neteisinga indeksuoti visą investicijų sumą. 

„Net ir tinkamai pagrindus statybos darbų rinkos kainos pokytį nurodytu dydžiu, savaime nereiškia, kad tokiu dydžiu galima indeksuoti jau atliktą investicijų dalį ar naujo turto sukūrimui tenkančią investicijų dalį“, – skelbiama išvadoje. 

Dabar nuamtyta, kad komplekso statybos kaina indeksuojama 40,4 proc., iš jų savivaldybė ir Vyriausybė turėtų padengti apie 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. (apie 9,5 mln. eurų be PVM) – iš investicijų bendrovės „BaltCap“ projekto koncesininko funkcijas perimanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ iš savo apyvartinių lėšų ir pelno. 

REKLAMA
REKLAMA

Bendra komplekso koncesijos kaina po indeksavimo siektų 157,26 mln. eurų (su PVM) ir būtų 1,2 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo – tokia yra miesto ir valstybės įsipareigojimų suma.

Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų.

Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisija turėtų patvirtinti, kad pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba. Jos išvados jau paprašė Vilniaus savivaldybė, BNS patvirtino jos atstovas.  

Vasario pradžioje paskelbta, kad projektą iš jo koncesininkės – investicijų bendrovės „BaltCap“ perima Arvydo Avulio valdoma bendrovė „Hanner“. Tačiau A. Avulis ne kartą sakė, kad projekto imsis tik tuo atveju, jei jo kaina bus indeksuota.  

tv3.lt

Nuostabu. Vedrickui pagarba. Jakštas nedurnas, atsiprašau jo viešai. Avulis išskrenda iš stadiono lyg 1980 olimpinis "Miška". Benkunskui - šakės.
Jolanta Blazyte
23 val. ·
SPROGSTA MEDŽIŲ PURPURAI IR ILIUZIJŲ BURBULAI
Nepraėjo nė dveji metai, kaip „teisingieji“ ekspertai apsižiūrėjo, kad ta realybė, kurioje gyveno visas Vakarų pasaulis, buvo, švelniai tariant, ne visiškai tikra...
The Times ekspertas Edward Lucas sako, kad praėjus 75 metams nuo įkūrimo, NATO nėra pajėgus padėti Ukrainai ir nebūtų pajėgus padėti kitoms aljanso narėms, jei prasidėtų karas su Rusija. E. Lucas pastebi, kad NATO šiuo metu daro tik garsius, bet tuščius pareiškimus.
„ NATO 75-mečio minėjimo proga Londone buvo iškabintos visų 30-ties aljanso šalių vėliavos. Ši ekspozicija, kaip niekad, gerai atspindėjo blogiausią NATO įprotį: garsūs, bet tušti pareiškimai ir gestai.
Vėliavų ekspozicija, žinoma, reginys yra gražus, tačiau ji niekaip negali padėti Ukrainai jos kovoje prieš Rusiją.
Praėjus 75 metams nuo įkūrimo pradžios, NATO atsidūrė visiškame „bardake“ ir neturi jokios vizijos apie savo ateitį.
NATO šiuo metu turi krūvą problemų: NATO valdymo struktūroje vyrauja betvarkė, trūksta ginkluotės atsargų, infrastruktūra neadekvati, logistika netvari, o įranga pasenusi. Pažadai sukurti greitojo reagavimo pajėgas taip pat atspindi per daug optimistinius pasiūlymus.
Dar viena didžiulė problema: neadekvatus planavimas. Dabar NATO požiūris į konfliktą su Rusija remiasi pasenusiu ir puikybe paremtu mąstymu: bet koks karas bus trumpas, užtruks vieną-dvi savaites, kadangi Vakarų technologinis pranašumas leis Rusijai suduoti triuškinančius smūgius, o baimė prieš Vakarų branduolinį ginklą apsaugos nuo Rusijos atsako. Tokie skaičiavimai ne tik neįvertina Rusijos galimybių, bet ir pervertina vakarietiškas“, - rašo The Times ekspertas E. Lucas.

P.S. Klausimas mūsų karo krankliams: tai ko jūs tikitės taip aktyviai besiraudami į karą su Rusija?
Palakstyti su vėliavėlėmis? Pasidaryti selfių? Ar kažko rimčiau?
Išvertus į paprastą kalbą
Išvertus į paprastą kalbą
VPT nustatė, kad šis projektas yra afera !
Dabar STT ir FNTT turi išsiaiškinti pagrindinius šios aferos dalyvius.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų