Remiantis preliminariais federalinės statistikos agentūros „Destatis“ duomenimis, gamybos apimtys, palyginti su spaliu, išaugo 0,2 procento.
Tuo metu atnaujinti duomenys parodė, kad gamyba spalį sumažėjo 0,4 proc., o tai yra didesnis nuosmukis, nei buvo pranešta iš pradžių.
„Verslo nuotaikos pastaruoju metu pagerėjo, o ateinančiais mėnesiais esminių kliūčių mažinimas galėtų suteikti tolesnę paramą pramonės ekonomikai“, – sakoma Ekonomikos ministerijos pranešime.
„Nepaisant to, pramonės veiklos perspektyvos pirmąjį ketvirtį išlieka prislopintos.“
Dėl Maskvos invazijos į Ukrainą ir po karo pradžios sumažėjusio dujų eksporto Vokietijoje, kuri prieš tai buvo smarkiai priklausoma nuo rusiškos energijos, infliacija smarkiai išaugo.
Vokietija šiais metais artėja prie recesijos, tačiau vyriausybės pagalbos priemonės, įskaitant energijos kainų viršutinę ribą, gali padėti suvaldyti nuosmukį ir jis gali būti ne toks stiprus, kaip buvo baiminamasi anksčiau.
Nepaisant šiek tiek pagerėjusių lapkričio mėnesio rodiklių, analitikai mano, kad jie nerodo didelio posūkio.
„Pramonės veikla lapkritį pateikė daugiau įrodymų, kad ekonomika ketvirtąjį ketvirtį nenusmuko nuo skardžio, bet nebuvo pakankamai stipri, kad išvengtų susitraukimo“, – pažymėjo banko ING ekonomistas Carstenas Brzeski.
„Buvusi Vokietijos ekonomikos augimo varikliu pramonė dabar trūkčioja, o pagerėjimo tikrai nesimato“, – pridūrė analitikas.