„Situacija gamtinių dujų rinkose stabilizavosi, tad baigti šildymo sezoną galime naudodami tik biokurą, nepriklausomų šilumos gamintojų tiekiamą šilumą ir gamtines dujas“, – pranešime teigė VŠT vadovas Gerimantas Bakanas.
Įmonė praneša, kad prieš šildymo sezoną atnaujinta mazuto deginimo infrastruktūra nebus išmontuota iki karo Ukrainoje pabaigos.
Pasak VŠT, šiam šildymo sezonui reikėjo keturių mazuto krovinių – iš viso 64 tūkst. tonų. Lapkritį įmonė planavo įsigyti penkis mazuto krovinius, o jis buvo įsigytas iš Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos šalių.
Nyderlandų TTF prekybos taške ICE biržoje balandžio ateities sandorių kaina antradienį prieš vidurdienį buvo 47,3 euro už MWh. Tuo metu pernai pernai rugpjūčio antroje pusėje vieno mėnesio tokių sandorių kaina buvo pasiekusi beveik 342 eurų rekordą.
Pasak VŠT, šildymo sezono metu įmonės užsakymu buvo atlikta keletas kvapų matavimų, o paskutinio kovo 6 dieną atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad kvapo koncentracija neviršijo leistinos normos.
Vilniuje mazutas pradėtas deginti pernai lapkričio viduryje. VŠT teigė, kad tai yra laikinas sprendimas, keičiant praėjusiais metais itin pabrangusias dujas, kol visu pajėgumu kitą šildymo sezoną pradės veikti „Ignitis grupės” valdomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro blokas.
Preliminariais VŠT skaičiavimais šį šildymo sezoną 56 proc. viso šilumos gamybai bendrovės sunaudojamo kuro sudaro biokuras ir iš nepriklausomų šilumos gamintojų įsigyjama šiluma, 36 proc. – mažasieris mazutas, 7 proc. – gamtinės dujos, 1 proc. – dyzelinas.