Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su pirmuoju, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias, pašalinus sezono įtaką, padidėjo 1,4 proc., iš jų verslo įmonėse - 0,9 proc.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, darbo sąnaudos augo beveik visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, labiausiai - kasybos ir karjerų eksploatavimo (7,1 proc.), informacijos ir ryšių (6,8 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (3,7 proc.) įmonėse.
Per metus - antrąjį 2011 m. ketvirtį, palyginti su antruoju 2010 m. ketvirčiu - vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, padidėjo 2,4 proc. (pirmąjį 2011 m. ketvirtį - 0,8 proc.), iš jų verslo įmonėse - 2,6 proc.
Per metus darbo sąnaudos, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, labiausiai padidėjo informacijos ir ryšių (12,1 proc.), kitos aptarnavimo veiklos (5 proc.), transporto ir saugojimo (4,5 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (4,1 proc.) ir finansinės ir draudimo veiklos (4 proc.) įmonėse. Informacijoje ir ryšiuose darbo sąnaudų augimą lėmė išmokėti didesni nereguliarūs priedai, priemokos ir vienkartinės piniginės išmokos ir kt.
Per metus darbo sąnaudos labiausiai mažėjo vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo (5 proc.), elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (3,7 proc.) ir meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos (1,8 proc.) įmonėse. Darbo sąnaudų mažėjimą vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo veikloje lėmė išeitinių išmokų ir piniginių kompensacijų už nepanaudotas kasmetines atostogas, komandiruočių išlaidų (dienpinigių) ir kitų panašaus pobūdžio išlaidų sumažėjimas.
Vienos dirbtos valandos darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, per metus padidėjo 2,6 proc., iš jų verslo įmonėse - 2,7 proc., o kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai (įmokos) padidėjo atitinkamai 2 ir 2,4 proc.