Dažnam pirmoji mintis, ištarus lemtingąjį „taip“ ir susižadėjus, jau pradeda suktis apie vestuvių planavimą. Ką daryti, kad nepakartojamos poros šventės akimirkų bei nuotaikos netemdytų stresą keliantis planavimas bei ypač daug nulemsiantis iškilmių vietos pasirinkimas?
Tarp miesto ir kaimo
Data paskirta, akį džiugina jau pasiūta suknelė, belieka išsirinkti vietą, kurioje vestuvių puota įgaus ypatingą atspalvį. Šiandien, dažniausiai renkantis tarp miesto ir kaimo, pliusų turi abu, tad paskutinį sprendimą lemia poros reiklumas.
„Poros atkreipia dėmesį net į tokias detales kaip oras – nenorintys Lietuvą iliustruojančio lietaus ir „nubėgusio“ makiažo, kaimo turizmo sodybai deda minusiuką“, – pasakoja Sigita Ragaišytė konferencijų centro „Dainava“ generalinė direktorė. Pasak moters, jos atstovaujamas centras išsiskiria itin įmantria prabanga, tad jei jaunoji nepagailėjo lėšų vestuvinei suknelei, kodėl jos nepriderinti prie iškilmingo interjero su prabangiais šviestuvais?
Kaimo turizmo sodybų savininkai taip pat teigia siūlantys itin platų paslaugų, palengvinsiančių vestuvių puotos rūpesčius, spektrą. „Esame buvę liudininkais pačių įvairiausių idėjų įgyvendinimo – pradedant senųjų tradicijų gerbėjais, baigiant modernizmo šalininkais“, – atviravo Vytis Štelbys, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkas.
Savo sodybą turintis vyras pasakojo, kad kartą Rokiškio rajone įsikūrusioje sodyboje šlamėjo viso kaimo moterų sijonai bei tradiciniai vyrų rūbai – į jaunavedžių šventę neliko nepakviestas nė vienas gyventojas.
Verslininkė S. Ragaišytė vis dėlto linkusi vestuvių šventimą šiandien jau labiau tapatinti su miesto kultūra. Centre, siūlančiame tiek salių nuomą, tiek įnoringų svečių apetito patenkinimą, tiek vidaus dekoravimą, S. Ragaišytė pastebėjusi, kad svarbiausiai poros šventei dažniausiai ieškoma aukso viduriuko – tradicijos derinamos su praktiškumu ir patogumu. „Neteko pas mus matyti jaunikio, kapojančio malkas, ar jaunosios, vystančios lėlę, tačiau būname liudininkais lingavimo kairėn–dešinėn prie ilgo stalo, tradicinių vestuvių muzikantų“, – pasakojo verslininkė S. Ragaišytė
Be to, miesto ribose švenčiamoms vestuvėms praktiškumo suteikia ir galimybė norintiems svečiams be problemų pasiekti namus.
Laužo stereotipus
Per ypatingiausią poros santykių tašką žyminčią šventę – vestuves – siūloma būti itin kūrybiškiems, nebijoti laužyti stereotipų, o idėjų pasiskolinti iš kitų šalių papročių. „Šiandien poros jau išdrįsta svečius sodinti prie atskirų mažų staliukų, o juos puošti ne gėlėmis, bet mažyčiais akvariumais su plaukiojančiomis žuvimis“, – lietuvių išradingumą gyrė „Dainavos“ generalinė direktorė.
V. Štelbys nedrįso teigti, kad kaimo turizmo sodybose švenčiamose vestuvėse dominuoja tradicijos, mat šiandieninių architektų vaizduotei ribų nėra – ir kaimo glūdumoje įsikūrusi sodyba dažnai nustebina įdomiais statybos, interjero sprendimais. „Tokių sodybų savininkai suvokia margą besituokiančiųjų auditoriją, tad stengiasi patenkinti visus įmanomus poreikius“, – svarstė V. Štelbys. Tačiau situaciją vertinant tendencijomis, šiuolaikinė pora į kaimo turizmo sodybą gręžiasi rečiau.
Avinėli, pasipurtyk
Vienas pagrindinių kriterijų, renkantis šventės vietą, – piniginės storis.
„Pirkėjui visada brangu, pardavėjui visada pigu. Jei norite pigiausio varianto – švęskite namie“, – nusijuokia V. Štelbys, paklaustas, kiek kainuoja vestuvių šventės įgyvendinimas kaimo turizmo sodyboje. Pasak jo, kainą lemia sodybos įrengimas, ieškomų paslaugų gausa, kiti faktoriai, į kuriuos turėtų atsižvelgti pora, nusprendusi šventės rūpesčius patikėti ne tėvams ir seneliams, o patirties šioje srityje turintiems žmonėms, iš to gyvenantiems.
„Pirmiausia, reikia susitaikyti, kad bet kokiai šventei pinigų reikės, tačiau vestuves minintys pas mus lieka patenkinti kainos ir kokybės santykiu – pagal poros turimą biudžetą parenkame optimaliausią variantą“, – teigė S. Ragaišytė. Pasak verslininkės, konferencijų centrą mieste pasirinkę jaunieji sutaupo dekoracijų kaštams – aplinka puošni, todėl investicijų čia reikia mažiausiai.
Planuoti iš anksto – būtina
Kad Jūsų jau nuo vaikystės kuriamų vestuvių šventės planų niekas neužtemdytų, skirkite tam laiko. Patariama vietos pradėti dairytis likus pusei metų iki vestuvių šventės, o rezervuoti skaičiuojant paskutinius tris keturis mėnesius. „Jei norite viską atlikti skubiau, neatmeskite penktosios savaitės dienos. Vestuvių pikas – vasarą, todėl šeštadieniai tikrai jau būna rezervuoti. Tačiau Jūs pagudraukite ir šventę surenkite penktadienį“, – pataria konferencijų centro „Dainava“ atstovė.
Galiausiai, laiku pasirūpinę tinkama ir Jūsų poreikius atitinkančia puotos vieta, dėmesį galėsi skirti mažosioms detalėms. „Nežiūrėkite į vestuvių puotą kaip į pareigą – tai šventė. Šventė Jums, šventė svečiams. Mažiau dėmesio skirkite patiekalų prabangai, daugiau – užsiėmimams, žaidimams, pramogoms“, – nepamirštamų įspūdžių linki V. Štelbys.