„Dabartinių siūlymų poveikis valstybės biudžeto pajamų surinkimui, mūsų vertinimu, bus pakankamai menkas“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetų bendrame posėdyje, kur aptariamos Lietuvos banko (LB) išvados dėl mokesčių pertvarkos, sakė M. Macijauskas.
„Teikiamas reformos projektas galėjo dar labiau atliepti tam tikrų tarptautinių organizacijų teiktas rekomendacijas dėl atskirų mokesčių“, – pridūrė Valstybės kontrolės vadovas.
Jo teigimu, būsimoms vyriausybėms teks grįžti prie mokesčių reformos.
Pasak M. Macijausko, įvairios išlygos ir lengvatos bendrąjį vidaus produktą (BVP) 2015 metais sumažino 2,1 proc., o 2022 metais – jau 3,6 procento.
LB ekspertai pripažino, kad mokesčių pertvarka suteiks trumpalaikį impulsą ekonomikai, o tvariam jos augimui didelės įtakos neturės. Įgyvendinus reformą, LB teigimu, darbo sąnaudų dalis padidėtų labai nedaug, todėl pokyčiai neturėtų neigiamos įtakos ekonomikos konkurencingumui, jos augimui ir įmonių skaičiui.
Centrinis bankas skaičiuoja, kad gyventojų pajamos 2028 metais dėl mokesčių reformos būtų 1,3 proc. didesnės nei nieko nekeičiant.