• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prognozės apie mokamų testų didelį poveikį darbo rinkai nepasitvirtino. Intensyviai metų pabaigoje aptariamas mokamas darbuotojų testavimas pabrėžiant esą išaugsiančius klientų srautus Užimtumo tarnyboje, norintiems dirbti žmonėms neuždarė durų į darbo rinką, rašoma pranešime spaudai. 

Prognozės apie mokamų testų didelį poveikį darbo rinkai nepasitvirtino. Intensyviai metų pabaigoje aptariamas mokamas darbuotojų testavimas pabrėžiant esą išaugsiančius klientų srautus Užimtumo tarnyboje, norintiems dirbti žmonėms neuždarė durų į darbo rinką, rašoma pranešime spaudai. 

REKLAMA

Šalyje įsigaliojus naujai darbuotojų testavimo tvarkai, situacija aktyviai buvo vertinama dėl perduotos atsakomybės nesiskiepijusiems darbuotojams. Tačiau mokami testai nesulaukė didelio atgarsio tarp darbo ieškančių žmonių. Valstybei nusprendus nekompensuoti testų nepasiskiepijusiems gyventojams, šią naštą prisiėmė nemažai darbdavių, kurie dėl darbuotojų trūkumo pasiryžo dengti šias išlaidas.

Gruodžio pradžioje registruoto nedarbo rodikliai netgi sumažėjo. Dar lapkritį numatomas sprendimas dėl mokamų testų nepadidino darbo ieškančių žmonių skaičiaus – į Tarnybą kreipėsi 6,2 proc. mažiau nei spalį, o  gruodžio pradžioje šalyje buvo 13,8 tūkst. (7,3 proc. ) mažiau neturinčių darbo nei prieš mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinį metų mėnesį naujų besiregistruojančių klientų buvo 1,2 proc. daugiau nei lapkritį, o registruotas nedarbas šalyje šiek tiek (0,1 proc. punkto) padidėjo. Tačiau tai yra įprasta situacija dėl sezoniškumo ir sumažėjusių laikinų darbų. Metų pradžioje padėtis darbo rinkoje buvo labiau optimistinė nei pernai. Net 36,5 proc. mažėjo darbo neturinčių asmenų skaičius, palyginti su 2021 m. sausio 1 d.

REKLAMA

„Atsiradus reikalavimui darbuotojams mokėti patiems už testus, dėl to nekilo problemų. Didžiausi Panevėžio ir Utenos darbdaviai patys nemokamai organizuoja testavimą, todėl nepasiskiepiję potencialūs darbuotojai yra įdarbinami kaip ir pasiskiepiję. Štai Utenoje darbuotojų atrankos metu įmonių atstovai dalyvaujančius asmenis iš karto informavo, jog neturintiems skiepo nereikia nerimauti, jiems nereikės mokėti už testus, nes tuo pasirūpins patys darbdaviai“,  – komentavo Panevėžio klientų aptarnavimo departamento (KAD) direktorė Audronė Biguzienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jai pritarė Vilniaus KAD direktorė Jurgita Bražinskienė: „Pagal įsidarbinimo ir kitus darbo rinkos duomenis, nėra pagrindo teigti, kad  mokamas testavimas yra pagrindinė kliūtis užimtumui. Pavienių atvejų ir asmenų nusiskundimų pasitaikė. Manome, kad testavimas yra darbuotojo ir darbdavio susitarimo reikalas“.

„Darbo ieškantys klaipėdiškiai nemato jokių bėdų dėl mokamų testų. Dalis jų testuojasi, tačiau mes stebime, kad  kai kuriems žmonėms tai yra pretekstas neiti dirbti ir nepriimti darbo pasiūlymų“, – sakė Klaipėdos KAD direktorė Jurgita Petraitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kituose klientų aptarnavimo skyriuose dirbantys specialistai tvirtina, kad argumentą dėl galimybių paso ar nenoro testuotis kaip kliūtį įsidarbinant dažniausiai nurodo darbo neturintys asmenys, kurie stengiasi išvengti darbo pasiūlymų ir nepageidauja įsidarbinti. 

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje darbo skelbimuose darbdaviai nenurodo reikalavimo būti pasiskiepijusiam ar apmokėti testus savo lėšomis. Tai galimai yra aptariama darbo pokalbio metu. Dalis darbdavių, kurių įmonėse absoliuti dauguma darbuotojų yra pasiskiepiję, registruodami laisvas darbo vietas, prašo nukreipti darbui asmenis, turinčius galimybių pasą. Užimtumo tarnyba negali daryti įtakos darbdavio ir pretendento santykiams, todėl nukreipiami visi asmenys, atitinkantys tinkamo darbo sąvoką. Pagrindinė atsisakomo siūlomo darbo priežastis, kurią dažniausiai nurodo Užimtumo tarnybos klientai, yra per mažas  darbo užmokestis ir sunkios darbo sąlygos, susiekimas su darboviete.

Turi kuo didžiuotis valstybė, kad pavogė iš savo piliečių darbininkų mažiausiai 60 eurų per mėnesį. Gėda būtų reklamuoti tokį reketą per žiniasklidą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų