Socialinės apsaugos ir darbo viceministro Vytauto Šilinsko teigimu, už balandį reikės išmokėti dar apie 36-56 mln. eurų, priklausomai nuo to, kiek veiklų bus atlaisvinta.
Pasak jo, subsidijos už balandį bus mokamos, panaudojant laisvas ligoms išmokoms skirtas lėšas.
„Ligos išmokai dar turime ir panaudojimas mažesnis yra“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį nurodė V. Šilinskas.
Jo teigimu, labai svarbu, kad nedarbo augimą pavyko pristabdyti, be to, dirbančių žmonių skaičius auga.
„Tikslą priemonė pasiekė, nes nedarbą sustabdė. Nuo sausio daugiau priimama į darbą žmonių nei atleidžiama. Pozityvas yra, bet toks atsargus, nes galima čia matyti kad ir sezoniškumą, bet vien tai, kad pandemijos metu žmonių nėra atleidžiama daugiau negu priimama, o didėja dirbančiųjų skaičius, yra teigiama“, – teigė viceministras.
Pasak V. Šilinsko, sausį prastovose buvusiems beveik 130 tūkst. žmonių išmokėta apie 67 mln. eurų subsidijų, vasarį – maždaug 108 tūkst. gyventojų sulaukė 55 mln. eurų, o kovą, planuojama, subsidijos sieks apie 55-56 mln. eurų.
„Planuojame, kad išmokos sieks apie 55 mln. eurų, kaip ir vasarį, nes kovo apribojimų lygis su taikytais vasarį, yra labai panašūs“, – komitete skaičiavo viceministras.
Pasak jo, daugiausia išmokų pasiekė prekybos (per du mėnesius – 39 mln. eurų), apgyvendinimo ir maitinimo įmonių (26 mln.) bei gamybos (11 mln. eurų) įmonių darbuotojus.
Nuo šių metų sausio darbdaviams kompensuojama visa (100 proc.) darbuotojo alga, bet ne daugiau kaip pusantros minimalios algos, arba 963 eurų.
Pernai į prastovas išleistiems ir po karantino iš jų grįžusiems darbuotojams valstybė išmokėjo 820 mln. eurų subsidijų. Šiemet grįžusiems iš prastovų darbuotojams parama neskiriama, nors pernai paramos po prastovų grįžusiems darbuotojams prašė apie 27 tūkst. įmonių.