Pakoreguotais duomenimis, šiemet pasaulio ūkis augs 3,1 proc., o kitąmet 3,8 proc.
TVF teigimu didžiosios besivystančios ekonomikos, tokios kaip Kinija ir Brazilija, pradėjo lėtinti tempą, tuo metu išsivysčiusios ekonomikos dar nespėjo visiškai atsigauti po ekonominės krizės.
Savo ruožtu fondas Rusijos augimo prognozę sumažino 0,5 proc. punkto iki 3,3 proc., o Kinija neteko 0,6 proc. punkto iki 7,7 proc. Didžiausi lūkesčių pokyčiai laukia Brazilijoje, kurios augimo prognozė buvo sumažinta 0,8 proc. punkto iki vos 3,2 proc.
TVF vyriausiojo ekonomisto Olivierio Blanchardo teigimu, Kinija pasižymi neproduktyviomis investicijomis, Brazilija stokoja bet kokių investicijų, o Indijoje nerimą kelią politinė ir administracinė nežinia.
Ekonomisto įsitikinimu, pastarųjų metų ekonomikos augimo mažėjimas besivystančiose rinkose nereiškia dar vieno ekonomikos ciklo pabaigos. Anot jo, augančių rinkų ūkiai stabilizuojasi ir jų augimas pasiekia potencialų vidurkį, todėl nederėtų tikėtis, kad artimiausiu metu išvysime ankstenį augimo tempą. O lėtesnis besivystančių ekonomikų augimas neabejotinai sumažins viso pasaulio ūkio augimą ir susilpnins išsivysčiusių šalių ekonomikos atsigavimo pamatus.
TVF sumažino ir euro zonos augimo prognozę. Fondas tikina, kad šiemet pinigų sąjunga susitrauks 0,6 proc., tiek pat kiek ir pernai. O. Blanchardo teigimu, nepaisant suprastėjusių lūkesčių euro zonos atžvilgiu regione galima įžvelgti vilties ženklų.
Blogiausių žinių iš TVF sulaukė Italija, kurioje laukiama 1,8 proc. sieksiančios recesijos. Ispanija taip pat neturi kuo džiaugtis, pirminius augimo lūkesčius pakeitė stagnacijos prognozė.
Anot. O. Blanchardo, pagrindinėse euro zonos šalyse vyksta struktūrinės reformos ir fiskalinė konsolidacija, todėl kitąmet neigiamo augimo prognozę fondas pakeis į teigiamą.
TVF teigimu, periferinės euro zonos šalys pastaraisiais metais tapo konkurencingesnės, tačiau vidaus paklausa ir toliau išlieka itin žemame lygyje.
Fondas pakeitė savo nuomonę ir JAV atžvilgiu. Anot TVF, šiemet JAV ūkis augs 1,7 proc., o kitąmet 2,7 proc.