„Siekiame, kad klientui dar nepastebėjus gedimo, jis jau būtų pašalintas. Taip pat tikimės, kad sistemindami duomenis, pasitelkdami dirbtinį intelektą, ateityje iš anksto galėsime prognozuoti galimus gedimus, proaktyviai užsiimti jų prevencija“, – pranešime spaudai cituojamas Turto banko Turto valdymo departamento direktorius Jonas Stravinskas.
Anot jo, automatizuojant pastatus visoje Lietuvoje modernizuoti jų šildymo punktai, oro vėsinimo ir vėdinimo sistemos, įdiegti nuotoliniai vandens ir elektros skaitikliai, temperatūros, oro kokybės davikliai.
Pastatų duomenys realiuoju laiku siunčiami į išmaniąją sistemą, kuri leidžia nuotoliu stebėti ir reguliuoti įrenginių parametrus – sudaryti šildymo grafikus, didinti ar mažinti karšto vandens ruošimo temperatūrą, reguliuoti kondicionierius, vėdinimo sistemas.
Turto banko ekspertai skaičiuoja, kad modernios sistemos pastatuose turėtų atsipirkti per trejus metus – tikimasi sutaupyti energijos už mažiausiai 600 tūkst. eurų.
„Skaičiuodami atsiperkamumą sąmoningai matavome tik atsipirkimą pinigais. Reikia suprasti, kad automatizuojant sistemas bus taupomos ir darbo valandos, bus galima gerinti paslaugų kokybę, optimizuoti darbo procesus“, – aiškina J. Stravinskas.