Sprendžiant iš paviešinto vaizdo įrašo, naujuose su „Windows“ suderintuose kompiuteriuose pasirodys naujas mygtukas (tarp dešiniojo „Alt“ ir „rodyklių“ mygtukų). Vaizdo įraše nėra rodoma visa naujoji klaviatūra, todėl kol kas nėra aišku, ar senasis „Windows“ mygtukas (esantis kairiau nuo kairiojo „Alt“ mygtuko) išliks naujuosiuose modeliuose, ar bus pašalintas.
Tikėtina, kad artimiausiu metu matysime „pereinamąjį etapą“, kurio metu funkcionuos abu mygtukai, o ilgainiui liks tik naujasis „Copilot“, perimsiantis daugiau ankstesniojo „Windows“ mygtuko funkcijų.
„Prieš beveik 30 metų mes įdiegėme „Windows“ mygtuką asmeniniuose kompiuteriuose, ir ji leido žmonėms visame pasaulyje sąveikauti su mūsų operacine sistema. Mes tai matome, kaip dar vieną įspūdingą mūsų kelionės su „Windows“ momentą, kur „Copilot“ taps įeigos tašku į dirbtinio intelekto pasaulį asmeniniuose kompiuteriuose“, – pristatymo metu kalbėjo vienas iš „Microsoft“ vadovų Yusufas Mehdi.
Kuria išmanųjį asistentą
Pasak „Microsoft“ įmonės viceprezidento ir vartotojų rinkodaros vadovo Yusufo Mehdi, paspaudus šį klavišą bus įjungtas „Copilot“, kuris leis ieškoti turinio internete, taip pat jis leis kurti savo turinį ir išnaudoti bendrąsias kompiuterio funkcijas, naudojantis dirbtinio intelekto funkcija. Siekiama, kad „Copilot“ veiktų kaip savotiškas išmanusis asistentas, kurį galite bet kada išsikviesti ir kuris padėtų atlikti reikiamas užduotis.
Skelbiama, kad naujasis „Copilot“ (liet. Antrasis pilotas) mygtukas pasirodys jau šių metų sausio pabaigoje išleidžiamuose kompiuteriuose. Tikėtina, kad pirmasis toks kompiuteris bus „Microsoft Surface Laptop 6“ bei tų pačių gamintojų planšetė „Surface Pro 10“.
Pažymima, kad regionuose, kur dirbtinio intelekto pagalbininko funkcijos nėra prieinamos, nuspaudus „Copilot“ mygtuką pasirodys paprastos paieškos internete langas.
Pagal numatytuosius nustatymus, tik įsigijus kompiuterį, „Copilot“ funkcijos pasiekiamos tik Šiaurės Amerikos regione. Klientai už JAV ribų, gali naudoti kopiloto funkcijas, leisdami duomenų judėjimą už savo regiono ribų (pavyzdžiui, Europos), kad JAV ar kitose šalyse esantys „Microsoft“ dirbtinio intelekto serveriai galėtų juos apdoroti.