• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį sostinėje pranešta apie tragediją. Policijos pirminiais duomenimis, galimai prasidėjus epilepsijos priepuoliui, vairuotojas automobiliu partrenkė dvi merginas, iš kurių viena jų žuvo. Tačiau ar vairuotojas galėjo sėsti prie vairo, jeigu, kaip pranešama, galbūt turėjo epilepsiją?

Ketvirtadienį sostinėje pranešta apie tragediją. Policijos pirminiais duomenimis, galimai prasidėjus epilepsijos priepuoliui, vairuotojas automobiliu partrenkė dvi merginas, iš kurių viena jų žuvo. Tačiau ar vairuotojas galėjo sėsti prie vairo, jeigu, kaip pranešama, galbūt turėjo epilepsiją?

REKLAMA

Nuo šių metų sausio pasikeitė vairuotojo pažymėjimo galiojimo tvarka, kuri jį susiejo su sveikatos medicininės pažymos galiojimu.

Kitaip tariant, jeigu pasibaigus medicininės pažymos galiojimui, negalioja ir vairuotojo pažymėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistai primena, kuriais atvejais gyventojai dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų negalima sėsti prie vairo.

REKLAMA

Kada dėl sveikatos būklės vairuoti negalima?

Šeimos gydytoja Julita Čiužauskė anksčiau yra pasakojusi, kad pasitaiko atvejų, kai po gydytojo įvertinimo, vairuotojui gali būti nesuteikta asmens sveikatos pažyma.

„Pavyzdžiui, jeigu jis turi nekontroliuojamą epilepsiją, prastą regėjimą arba sunkią širdies ligą, tai yra svari priežastis tokiam žmogui neleisti vairuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pažymos asmuo gali negauti, jeigu atsisako atlikti reikalingus tyrimus, nepateikia reikalingos informacijos arba meluoja apie savo sveikatos būklę“, – pasakojo J. Čiužauskė.

Neišduoti pažymos galima ir dėl nenuspėjamų ar ūmių sveikatos problemų, ypač, jeigu turima būklė trumpuoju laikotarpiu gali paveikti vairavimo gebėjimus.

Tokiu atveju šeimos gydytojas gali stabdyti pažymos išdavimą iki tol, kol problema bus išspręsta arba žmogaus būklė stabilizuosis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu suprasti, kad vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma yra suteikiama tiems, kurių sveikata yra tinkama vairuoti arba kurių būklę galima koreguoti taip, kad elgesys kelyje būtų saugus, pasitelkiant pritaikytą automobilio valdymą, vairą, akinius, klausos aparatus ir kt. priemones“, – kalbėjo šeimos gydytoja.

REKLAMA

Sergant epilepsija sėsti prie vairo negalima?

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų teigimu, galimi apribojimai dėl neurologinių ligų (pavyzdžiui, epilepsija, obstrukcinė miego apnėja) taikomi individualiai.

„Tam tikrą laikotarpį nebepatiriant epilepsijos priepuolių nevartojant vaistų, elektroencefalogramoje neužfiksavus jokios epileptiforminės veiklos, laikantis nustatyto gydymo kurso dėl obstrukcinės miego apnėjos sindromo, individualiu sprendimu gali būti leidžiama vairuoti“, – anksčiau yra sakę ministerijos atstovai.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostata turėjo įsigalioti dar 2024 metų sausį, tačiau Seimas metams numatė pereinamąjį laikotarpį paaiškėjus, kad teisės vairuoti būtų netekę apie 263 tūkst. gyventojų.

Kaip anksčiau skelbė policija, neturintiems galiojančios sveikatos pažymos taip pat gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti kas dešimt metų, nuo 66 iki 79 – kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.

Sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisiregistravęs, arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

REKLAMA

Pasitikrinti, iki kada galioja jų medicininė pažyma, galite dviem būdais:

Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.

REKLAMA

Vilniuje automobilis įlėkė į viešojo transporto stotelę

Vilniuje ketvirtadienį vyro vairuojamas automobilis įlėkė į viešojo transporto stotelę, partrenkė dvi merginas, viena jų žuvo.

Kaip Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Julija Samorokovskaja, 10 val. 42 min. gautas pranešimas, kad Žirmūnų gatvėje automobilis „Volkswagen“ įvažiavo į viešojo transporto stotelę ir partrenkė dvi merginas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vienas mergina (gim. 2005 m.) žuvo vietoje, kita išvežta į ligoninę“, – sakė sostinės policijos atstovė.

Automobilio vairuotojas (gim. 1975 m.) vairavo blaivus. Manoma, kad vyras į stotelę įvažiavo, nes jam sutriko sveikata.

Neoficialiais duomenimis, automobilio „Volkswagen“ vairuotoją galėjo ištikti epilepsijos priepuolis.

REKLAMA
sąraše trūksta svarbiausio. gamtos neduoto sugebėjimo valdyti mechanines priemones. jausti atstumą, įvertinti aplinką, pastebėti ir numatyti už šalia esantį klaidas. pilotuoti lėktuvą kiekvienam turinčiam pinigų juk neleidžia, o čia akli, kurti, daltonikai, kreivi, tiesūs, neadekvatai, kontūzyti, be galvos, vienu žodžiu visi gali demonstruoti savo piniginę, kas jiems ir yra svarbiausia.
Šį kartą ne bmw. Čia dėl sveikatos,o bmw dėl durnumo visad
jauni ir niekuo nesiskiriat nuo tų senolių. tik senoliai nugyveno tokį amžių, o jūs dar nežinot kiek jum duota. ir parkuojatės dar chujaviau nei tie pagarbos verti žmonės. shūdžių klasė įsivaizduojanti esant ,,tobula,,.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų