Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, 2023 m. gruodį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas ūgtelėjo 21,8 proc. – iki 2 014 vnt. 2022 m. gruodį šalyje buvo įregistruoti 1 653 automobiliai.
Teigiama, kad pagrindinės augimo priežastys – pagerėjęs automobilių prieinamumas ir sugrįžusios kainų nuolaidos.
TOP 10 brangiausių automobilių Lietuvoje
Tuo metu „Regitra“ naujienų portalui tv3.lt įvardijo brangiausių automobilių sąrašą, kurie buvo įregistruoti 2023 m. Lietuvoje.
Iš pateiktų duomenų galima matyti, kad TOP 10 sąraše populiariausios markės prabangių automobilių segmente buvo „Rolls-Royce“ ir „Ferrari“ automobiliai.
Brangiausių automobilių dešimtuke pirmoje ir antroje vietoje įsitaisė „Rolls-Royce Phantom EWB“ automobiliai su prailginta ratų baze.
Štai vieno iš jų kaina siekė daugiau kaip 785 tūkst. eurų, o kito – 552 tūkst. eurų.
Trečią vietą pagal automobilio vertę užima „Rolls-Royce Cullinan Black Badge“, jo vertė siekia daugiau 550 tūkst. eurų.
Ketvirtoje vietoje atsidūrė „Ferrari SF90 Spider“, kurio vertė – virš 512 tūkst. eurų, o penktoje vietoje „Ferrari SF90 Stradale“, už kurį pirkėjas paklojo 480 tūkst. eurų.
Šeštoje vietoje pagal automobilių vertę ir vėl atsidūrė „Rolls-Royce“ markės transporto priemonė.
Tiesa, priešingai nei jau minėti automobiliai, jų valdytojas yra ne įmonė, bet fizinis asmuo. Todėl, pasak „Regitros“ atstovų, atskleisti detalesnių duomenų – modelio bei transporto priemonės vertės – negalima, todėl informacija esą turi būti nuasmeninta.
Tuo metu brangiausių automobilių sąrašo pabaigoje atsidūrė taip pat „Ferrari“ ir „Rolls-Royce“ prabangūs automobiliai. Skaičiuojama, kad už juos juridiniai asmenys už juos sumokėjo daugiau kaip 420 tūkst. eurų.
Privalo deklaruoti, jei važinėja ne darbo reikalais
Primename, kad naujienų portalas tv3.lt dar pernai rašė, jog kai kurie Lietuvos verslininkai Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) turės atseikėti apvalią sumą – beveik 12 mln. eurų už asmeninių poreikių tenkinimą įmonės lėšomis.
Mokesčių inspekcija skelbė, kad kai kurie verslininkai per pusantrų paskutinių metų įmonės lėšomis pirko prabangius automobilius, keliones sau ir šeimos nariams.
O už įmonės lėšas įsigytas atostogų keliones į šiltuosius kraštus apsukrūs verslininkai dar ir prisidengė komandiruotėmis. Tiesa, vienas duomenų analitikas paskelbė pribloškiantį šalies įmonėms priklausančių prabangiausių automobilių sąrašą – kuriame rikiuojasi ir „Lamborghini“ už pustrečio šimto tūkstančių eurų, ir „Aston Martin“ automobiliai.
Registruoti automobilius, kad ir pačius prabangiausius įmonės vardu, įstatymas nedraudžia. Tiesa, pasak mokesčių inspekcijos, kai kurie verslininkai, įsigiję prabangius automobilius, naudoja juos savo ir šeimos reikmėms – to nedeklaruoja ir nesumoka papildomų mokesčių.
„Automobilis turi būti naudojamas ūkinėje, komercinėje veikloje ir automobilio atitinkamai uždirbamos įmonės pajamos. Taip pat nėra pažeidimas, jei toks automobilis yra naudojamas ir asmeniniams poreikiams tenkinti. Tačiau šiuo atveju reikia laikytis nustatytų mokestinių taisyklių“, – kiek anksčiau komentavo VMI atstovas Rolandas Puncevičius.
Tad jei kartais prireikia įmonės automobilį panaudoti asmeniniams poreikiams – verslininkai turi tai deklaruoti ir susimokėti papildomai.