Tai pirmoji Taivano investicija iš anksčiau šiemet pristatyto 200 mln. JAV dolerių vertės paketo, skirto į Vidurio ir Rytų Europą.
„Ši investicija rodo ne tik jų tikėjimą „Litilit“ kuriamų lazerių potencialu, bet ir yra mūsų kuriamų inovacijų tarptautinis pripažinimas. Mums tai atveria galimybes dar sparčiau augti, plėsti gamybinius pajėgumus ir užmegzti naujus prekybinius ryšius“, – pranešime sakė „Litilit“ vadovas Nikolajus Gavrilinas.
„Taiwania Capital“ vadovas Davidas Wengas sakė, jog vienas fondo prioritetų yra padėti „Litilit“ žengti ir plėsti verslą JAV rinkoje. be to, norima sustiprinti bendradarbiavimą tarp Taivano bei Vidurio ir Rytų Europos šalių, investuojant į inovatyvias ateities technologijas.
„Verslo ryšius su Taivanu užmezgusi Lietuvos kompanija „Litilit“ vysto unikalius lazerius, kurių paklausa visame pasaulyje sparčiai auga. Dirbdami kartu galėsime pasiekti daugiau ir augti greičiau“, – pranešime sakė jis.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad Taivano investicijos į Lietuvą rodo šalyje kuriamų naujų technologijų svarbą pasauliniu mastu.
„Ši investicija yra dar vienas patvirtinimas, kad Lietuvos lazerių kompanijos yra perspektyvios globalios rinkos žaidėjos. Žengdami į naują Lietuvos ekonomikos raidos etapą tęsiame ambicingą tikslą sparčiau auginti Lietuvos lazerių, biotechnologijų ir kitų inovatyvių verslų sektorių“, – pranešime sakė A. Armonaitė.
Lietuvos startuolius vienijančios asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė sakė, kad 3,5 mln. eurų investicija iš Azijos atveria dar platesnius horizontus ir kitiems šalies startuoliams.
Rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“ vadovaujantysis partneris Žygimantas Susnys teigė, jog Taivano investicija padės „Litilit“ plėsti verslą ir tapti lyderiaujančia femtosekundinių lazerių gamintoja pasaulyje, be to, „Litilit“ galės pasinaudoti Taivano partnerių patirtimi tobulinant gamybos procesus ir jų pasauliniu potencialių klientų tinklu.
2015 metais N. Gavrilino ir Kęstučio Regelskio įkurta bendrovė „Litilit“ vysto ir gamina itin trumpų – femtosekundinių – optinių impulsų lazerius.
Pirmąją 1,6 mln. eurų investiciją iš „Iron Wolf Capital“ bei 2,5 mln. eurų Europos Sąjungos subsidiją tyrimams bei vystymui įmonė pritraukė 2020 metais.
„Litilit“ tikisi, kad kitąmet pradės veikti nauja, pusiau automatizuota gamybos linija, kuri gamins du femtosekundinius lazerius per dieną.
Per pastaruosius dvejus metus „Litilit“ išaugo nuo keturių iki 25 darbuotojų ir toliau plečia komandą. Jos produktai eksportuojami į Pietų Korėją, Taivaną, JAV, Didžiąją Britaniją, Japoniją ir kitas šalis.
2017 metais įkurtas rizikos kapitalo fondas „Taiwania Capital“ valdo keturi fondus, kurių bendras investicijų portfelis siekia 465 mln. JAV dolerių. Jis yra investavęs į daugiau nei pusšimtį bendrovių visame pasaulyje puslaidininkių, lazerinės optikos, biotechnologijų, kosmoso pramonės, finansinių technologijų, elektromobilių, išmaniosios gamybos, programinės įrangos kūrimo, išmaniųjų miestų sprendimų srityse.
„Taiwania Capital“ turi biurus Taivane, JAV ir Lietuvoje, planuoja biurus steigti Vidurio ir Rytų Europoje.
Apie naują 200 mln. JAV dolerių Taivano investicijų fo