Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia, kad subsidijų paketas skirtas smulkiam ir vidutiniam verslui, tačiau į išmokas galės pretenduoti ir daugiau nei 250 darbuotojų turinčios įmonės. Anksčiau tokios įmonės nebuvo įtrauktos į paramos gavėjų sąrašus.
„Numatyta atsižvelgti į verslo bendruomenės lūkesčius, kad daugiau nukentėjusių įmonių galėtų gauti pagalbą. Patvirtinus pakeitimus, subsidijas galės gauti ir tos įmonės, kurių darbuotojų skaičius viršija 250, jeigu atitinka kitus įstatymuose apibrėžtus smulkaus ir vidutinio dydžio verslo kriterijus“, – BNS komentavo ministerija.
Pasak ministerijos, ankstesnė Vyriausybė buvo numačiusi, kad į subsidijas gali pretenduoti įmonės, kurių metinė apyvarta ne mažiau kaip 30 proc. krito nuo kovo iki spalio, tačiau dabar šį laiką siūloma keisti – nuo spalio iki 2021 metų sausio pabaigos. Tačiau Vyriausybė trečiadienį šį terminą gali pakeisti.
„Turime antrąją COVID-19 bangą ir nuo karantino suvaržymų kenčiantį verslą. Siekiant padėti įmonėms, kurios nukentėjo per antrąją koronaviruso bangą, šis laikotarpis ir bus koreguojamas, atsižvelgiant į antro karantino laikotarpio apribojimus“, – teigia ministerija.
Planuojama, kad įmonės teikti paraiškas galės sausio pirmoje pusėje.
„Šiuo metu yra rengiamas antrasis Pagalbos verslui paketas, kuriame didžiausias dėmesys bus skiriamas įmonėms, kurių veikla karantino metu buvo paveikta žymiai daugiau, nei pirmajame etape įvardintas 30 proc. apyvartos kritimo kriterijus“, – paaiškino ministerija.
Anot jos, taip pat numatoma padėti nuo karantino antrosios bangos nukentėjusiam stambesniam verslui. Paramos projektą sausio pradžioje numatoma pristatyti socialiniams partneriams bei atsižvelgus į jų pasiūlymus skubos tvarka derinti jas su Europos Komisija.
Vyriausybė gruodį patvirtino naują pagalbos planą smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų.
Nukentėjusios įmonės galės gauti subsidijas, jei jų metinės pajamos pernai neviršijo 50 mln. eurų arba turto balansinė vertė 2019 metų pabaigoje neviršijo 43 mln. eurų.