subsidijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „subsidijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „subsidijos“.
Lietuvoje trūksta kvalifikuotų darbuotojų – viltis deda į užsieniečius
Užsienio investuotojai Lietuvą aplenkia dėl įvairių priežasčių, tačiau vieną esminių – karo grėsmė. Taip milijonai eurų, naujos darbo vietos nuteka į kitas Vakarų Europos valstybes. Bet mūsų politikų grėsmingos kalbos apie gresiantį karą – ne vienintelė problema. Lietuvoje trūksta ir kvalifikuotų darbuotojų ir net vietos, kur didelės gamyklos galėtų iškilti.
Be to, kitos Europos šalys vis dažniau investuotojus vilioja pinigais.
Automobilių įmonės vadovas kirto elektromobilių savininkams: „Pirkai netinkamą daiktą ir paskui verki“
Lietuvos vairuotojai per lėtai persėdinėja į elektromobilius. Valstybės kontrolė išrašė pylos valdžiai: esą Lietuvos keliais važinėja per mažai elektromobilių, o ir jiems reikalingų įkrovos stotelių keturis kartus mažiau nei turėjo būti pastatyta.
Nenustebkite, jei taip įsidarbinę negalėsite išeiti iš darbo: neteksite išmokų pusę metų
Nekvalifikuoti ar ilgai darbo nerandantys gyventojai, kuriems yra sunku integruotis į darbo rinką, dažnai keičia darbovietes ir didžiąją laiko dalį gyvena iš išmokų. Vis tik tam yra paskatinimas – tokius asmenis įdarbinę darbdaviai gauna pinigų, o darbuotojai negali išeiti, kitaip praras nedarbo išmokas ir neturės iš ko gyventi.
Viena moteris socialinio tinklo grupėje anonimiškai papasakojo, kad Užimtumo tarnyboje buvo užsiregistravusi beveik 5 mėnesius.
Seimas nebalsuos dėl atnaujinto subsidijų jaunų šeimų būstui teikimo modelio
Seimas ketvirtadienį nebalsuos dėl naujos tvarkos, pagal kurią nuo kitų metų būtų skiriamos subsidijos jaunoms šeimoms, norinčioms įsigyti būstą regionuose. Dėl pataisų parlamente yra likęs paskutinis balsavimas.
Kaip BNS sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, planuoto pataisų priėmimo nebus – klausimas bus išbrauktas iš plenarinio posėdžio darbotvarkės.
„Panašu, kad jų (pataisų – BNS) dar turėsime. Čia dar ne visos. Todėl darome pertrauką.
Iš Užimtumo tarnybos subsidijų nusprendęs pralobti verslininkas aiškinsis teisme
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmams perduota baudžiamoji byla, kurioje 57 metų verslininkas iš Palangos kaltinamas per pandemiją iš valstybės biudžeto neteisėtai gavęs keliolika tūkstančių eurų, pranešė prokuratūra.
Ukrainos ūkininkai siekia ES subsidijų per Europą eksportuojamų grūdų pervežimui
Ukrainos žemdirbiai prašo Lietuvos pagalbos siekiant Europos Sąjungos (ES) subsidijų eksportuojamų grūdų transportavimui per Klaipėdos ir kitus Europos uostus – anot jų, tik taip kariaujanti šalis galėtų išvežti susikaupusį derlių nepatiriant nuostolių.
Per Juodąją jūrą grūdų išvežti negalintiems Ukrainos žemdirbiams yra svarbiausia pasiekti Europos uostus, tačiau be subsidijų tai neįmanoma, sako Ukrainos žemės ūkio tarybos pirmininkas Andrėjus Dykunas.
Dalis lietuvių gali gauti net 26 tūkst. eurų paramą būstui įsigyti: reikėtų naikinti ar skirti dar daugiau?
Kylant ne tik nekilnojamojo turto (NT) kainoms, bet ir paskolų palūkanoms, įsigyti nuosavus namus Lietuvoje tampa vis sunkiau. Gyventojai, atitinkantys tam tikrus kriterijus, gali pretenduoti gauti nemažą piniginę paramą. Vis tik kai kurie mano, kad tai – nelogiška ir primena sovietmetį.
Europos Komisija siūlo Lietuvai užsukti subsidijų kranelį: nebeteiktų kompensacijų už elektrą ir dujas
Europos Komisija (EK) Lietuvai rekomenduoja atsisakyti kompensacijų už energijos išteklius, stiprinti pirminę sveikatos priežiūrą, gerinti socialines paslaugas, taip pat mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro bei energijos importo.
„Nutraukti iki 2023 metų pabaigos galiojančias paramos energetikai priemones.
Teismas: „Amber Tours“ neturėjo gauti subsidijos už darbuotojų prastovas
Atvykstamojo turizmo bendrovė „Amber Tours“ neturėjo gauti valstybės subsidijos už penkių darbuotojų prastovas 2021 metų liepą, nes ji pavėlavo pateikti prašymą, nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę patenkino Užimtumo tarnybos skundą – liko galioti jos sprendimas neskirti subsidijos „Amber Tours“ darbuotojų darbo užmokesčiui.
Dėmesio: nevyriausybinės organizacijos dar gali teikti paraiškas subsidijoms gauti
Stipriai išaugus viešąsias paslaugas teikiančių nevyriausybinių organizacijų (NVO) paslaugų teikimo ir administravimo kaštams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija joms skyrė 5 mln. eurų. Iki šiol 63 organizacijoms jau paskirta daugiau kaip 700 tūkst. eurų. Iš viso pateiktos 187 paraiškos 1,97 mln. sumai. Iki gruodžio 5 d. dar galima teikti paraiškas subsidijai gauti, rašoma pranešime spaudai.
REKLAMA
REKLAMA
Marijampolėje veikiančios kepyklėlės vadovė: „Su baime žiūrime, kas bus“
Marijampolėje veikianti kepyklėlė, dar neatsigavusi po koronaviruso suvaržymų, vis dar priversta grąžinti atidėtus mokesčius „Sodrai“. Ir štai nauja – energetinė krizė su išaugusiomis dujų ir elektros kainomis vėl smukdo verslą.
„Kepyklėlėje labai daug sunaudojame elektros. Yra agregatai, šaldytuvai, vitrinos. Kaštai išaugę ne 2–3, o keturis kartus. Amortizuoti šitą sumą sunku. Neišvengiamai keliam ir kainas.
Vyriausybė: daug energijos naudojančios įmonės subsidijų gali tikėtis gruodį
monės, naudojančios daug energijos, valstybės subsidijų gali tikėtis jau gruodį. Vyriausybė penktadienį patvirtino jų mokėjimo tvarką.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad labiausiai paveiktos veiklos ir sektoriai nustatyti pagal Europos Komisijos gaires, tačiau dar tariamasi su Komisija dėl veiklų išplėtimo, kad būtų įtraukta daugiau įmonių.
Vyriausybė patvirtino: kai kurioms įmonėms kompensuos pusę elektros kainos
Vyriausybė trečiadienį patvirtino subsidijų verslui už elektrą mokėjimo tvarką, pagal kurią iš valstybės biudžeto įmonėms bus kompensuojama pusė elektros kainos, šių metų ketvirtąjį ketvirtį viršijančios 24 centus už kilovatvalandę, o kitų metų pirmąjį ketvirtį – 28 centus.
„Siūlomas kompensavimo dydis nustatytas atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes“, – posėdyje sakė energetikos viceministrė Inga Žilienė.
Biometano projektų subsidijoms verslas prašo 25,4 mln. eurų
Biometano dujų gamybos ir valymo įrenginių projektams skirtoms valstybės subsidijoms gauti verslas pateikė aštuonias paraiškas už 25,4 mln. eurų, pranešė Energetikos ministerija.
Iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų tam buvo numatyta 22,2 mln. eurų.
„Biometanu galima sėkmingai pakeisti importuojamas gamtines dujas ir kelis kartus sumažinti energijos išteklių kainas.
Andrius Romanovskis: dabartinė pagalba verslui – lyg vietoj antibiotikų siūloma reabilitacija
Verslui vis garsiau prašo valstybės pagalbos ištikus energetikos kainų šokui, tačiau Vyriausybė delsia priimti prašomus sprendimus, o jų pasiūlytas priemones Andrius Romanovskis vadina reabilitacija sunkiai sergančiam.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas aiškino, kad tai lyg siūlyti atsistatymo priemones žmogui, kuriam reikia skirti antibiotikų.
Nausėda su Armonaite aptars paramą verslui
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitinka su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptarti paramą verslui dėl itin išaugusių energetikos išteklių kainų.
„Prezidentas aptars paramos priemones verslui energijos kainų šoko akivaizdoje“, – BNS sakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.
A. Armonaitės atstovė Inga Simanonytė BNS teigė, jog bus kalbama apie ilgalaikius ir trumpalaikius sprendimus, lengvatines paskolas, mokesčių atidėjimą, investicijas į ateitį.
EK siūlo skirti Lietuvai dar 142 mln. eurų padengti karantino prastovų subsidijas
Europos Komisija siūlo Lietuvai skirti papildomą 142 mln. eurų paramą finansuoti 2021 metų Vyriausybės išlaidas, mokant darbo užmokesčio subsidijas už prastovas karantino metu, kai neveikė dalis verslų.
Tokiu būdu bendra parama Lietuvai siektų 1,1 mlrd. eurų, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.
ES Tarybai pritarus pasiūlymui, parama bus teikiama kaip lengvatinės paskolos.
Įvardijo, kokius elektromobilius gali įpirkti lietuviai ir kas gali gauti 6 tūkst. eurų paramą
Vidutines pajamas gaunantis asmuo Lietuvoje jau gali įpirkti ne tik naudotą, bet ir naują elektromobilį, o dviejų asmenų šeimai prieinami ir nauji elektriniai miesto visureigiai. Vis dėlto prognozuojama, kad automobiliai tik brangs – jei dabar naują mašiną Lietuvoje galima nusipirkti už vidutiniškai 30 tūkst. eurų, tai už 10 metų bus 60 tūkst. eurų. Tačiau įperkamumas taip pat didės.
Tą rodo SEB banko analitikų antrus metus iš eilės apskaičiuotas Lietuvos elektromobilių įperkamumo indeksas.
Armonaitė: subsidijos verslui tik laikinai pristabdytų krizę
Valstybės galimybės mokėti subsidijas verslui dėl aukštų energijos kainų priklausys nuo 2023 metų biudžeto galimybių, tačiau jos tik laikinai pristabdytų krizę ir neišspręstų augančių elektros ir dujų kainų problemos, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Mums reikia daugiau elektros generacijos. Subsidijomis mes tik laikinai pristabdytume krizinę situaciją ir elektros energijos generavimo mes negautume iš to“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Armonaitė.
Ekonomistas apie pigesnes dujas ir elektrą: reikia paaukoti dalį savo komforto
Vyriausybė artimiausiu metu turėtų skelbti, kokia dalis galutinė elektros ir dujų kainos bus kompensuojama gyventojams nuo kitų metų. Tačiau svarstoma, kad kompensacijos turėtų būti mokamos ne už visą, o tik nustatytą kiekį suvartotos energijos.
Vyriausiasis „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis savo socialiniame tinkle paskelbė įrašą, kuriame teigė, kad teisingiausia būtų už žemesnę kainą siūlyti tik dalį dujų ir elektros, nes tai paskatintų vartotojų taupymą.
Verslininkų atstovas: jeigu valdžia dėl elektros kainų nieko nesiims, mokės vartotojai
Elektros kainoms Lietuvoje pasiekus rekordinį lygi, tradicinis atsakymas, kad niekas dėl to nekaltas, kelia vis daugiau abejonių ne tik Lietuvoje, bet ir Europos elektros energijos pardavimų biržoje „Nord Pool Spot“.
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis sako, kad Lietuva jau seniai turėjo būti ne tik daug suvartojanti, bet ir pagaminanti elektros energijos šalis bei pridūrė, kad jei verslai negaus subsidijų, dėl to labiausiai kentės vartotojai.
Elektros kainos bado akis: prezidento patarėjas atsakė, ko Lietuva galėtų imtis jau šiandien
Elektros kainos vakar pasiekė naują rekordą. Ko Lietuva gali imtis ir kaip padėti žmonėms TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius.
Ar mes galime kažką padaryti, ar kainos aukštos ir mes neturime kito pasirinkimo tik mokėti?
Mes galima padidinti elektros generaciją Lietuvoje. Tai yra būtina, nes mes neturime kitų resursų gaminti. Mes didžiąją dalį importuojame, bet Lietuvoje mes galime padidinti saulės, vėjo jėgainių skaičių.
FNTT: darbo vietas neva sukurti ketinusi įmonė buvo pasisavinusi 100 tūkst. eurų
Prieš teismą stos iš Užimtumo tarnybos beveik 100 tūkst. eurų subsidiją neteisėtai pasisavinęs Vilniaus rajone įsikūrusios įmonės vadovas – jam pareikšti kaltinimai dėl kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo Vilniaus apygardos prokuratūra.
Gyventojų nuosavoms saulės elektrinėms – dar 30 mln. eurų
Nuo ketvirtadienio gyventojai vėl galės teikti paraiškas valstybės kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Tam skirta 29,9 mln. eurų.
Tuo metu kvietimą gauti subsidiją nutolusioms saulės elektrinėms planuojama paskelbti artimiausiu metu.
Paraiškas subsidijai nuosavoms saulės elektrinėms bus galima teikti iki rugpjūčio 1 dienos per informacinę sistemą APVIS, pranešė Energetikos ministerija.
Ukrainos verslas Lietuvoje gali pretenduoti į 2 mln. eurų subsidijų
Ukrainos verslininkai, nuo karo pradžios nusprendę pradėti veiklą Lietuvoje, jau gali kreiptis dėl subsidijų už darbo vietų kūrimą ir įsikūrimą. Tam Vyriausybė skyė iki 2 mln. eurų, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Pagal šią priemonę už verslo įsteigimą Lietuvoje numatyta vienkartinė 10 tūkst. eurų, už vienos naujos darbo vietos įkūrimą – 5 tūkst. eurų subsidija.
Patvirtinus kompensacijas už šildymą, kai kurie jaučiasi nepastebėti: ar besišildantys malkomis liks be nieko?
Po rekordiškai brangaus šildymo sezono, gerokai patuštinusio vartotojų pinigines, valstybė tiesia pagalbos ranką. Vyriausybė pirmadienį patvirtino subsidijas buitiniams vartotojams už elektrą ir gamtines dujas. Tačiau prie kompensacijų lovio neprileisti kietuoju kuru besišildantys gyventojai. Tiesa, ne visi – sunkiau besiverčiančiais piliečiais jau kurį laiką rūpinasi atskiras mechanizmas.
Lietuvoje besikuriantiems Ukrainos verslams – 2 mln. eurų subsidijų
Ukrainos verslams, kurie po Rusijos invazijos nusprendė pradėti veiklą Lietuvoje, bus skiriamos subsidijos už įsikūrimą ir darbo vietų kūrimą.
Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktai priemonės schemai. Iš viso tam numatoma skirti iki 2 mln. eurų.
„Mūsų tarnybų žiniomis, yra virš 52 tūkst. žmonių, kurie atvyko į Lietuvą ir absoliuti jų dauguma dirba samdomą darbą, tačiau yra ir žmonių, kurie Ukrainoje turėjo verslą.
Prancūzija paskelbė 3 mlrd. eurų subsidijų įmonėms paketą
Prancūzijos vyriausybė trečiadienį pristatė 3 mlrd. eurų (3,3 mlrd. JAV dolerių) subsidijų paketą, skirtą padėti įmonėms susidoroti su dėl karo Ukrainoje kylančiais elektros ir dujų kaštais.
Finansų ministras Bruno Le Maire'as per spaudos konferenciją teigė, jog pagalba bus ypač naudinga daug energijos vartojančioms metalų ir chemijos pramonėms, taip pat popieriaus ir maisto produktų gamintojams.
Švedijos vyriausybė planuoja kainų augimą amortizuoti 1,32 mlrd. eurų vertės subsidijomis
Švedijos vyriausybė pristatė planus patvirtinti apytikriai 13,9 mlrd. kronų (1,32 mlrd. eurų) vertės subsidijų paketą, kuriuo padėtų šalies gyventojams kompensuoti padidėjusias išlaidas dėl išaugusios infliacijos, kurią paskatino energijos išteklių kainų šuolis žiemą bei tendencijos tarptautinėje prekių rinkoje dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
Siūlomos subsidijos apima laikiną benzino ir dyzelino apmokestinimo sumažinimą, vienkartinę minimalią 1 tūkst.
Verslas pasipiktinęs: VMI kai kurių prašo grąžinti per karantiną gautas subsidijas
Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pradėjus per karantiną gautų subsidijų inventorizavimą ir tūkstančiams įmonių nurodžius sugrąžinti ne pagal paskirtį išleistus pinigus, dalis verslo bendruomenės piktinasi tokiais VMI veiksmais.
Pasak VMI Atrankos ir paramos auditui departamento vyresniosios patarėjos Rūtos Giedrienės, nuo Covid-19 nukentėjusioms įmonėms 2020–2021 metais buvo suteikta apie 236 mln.
Šildymo, elektros kainų šuolis palietė ir verslą: tikisi subsidijų arba mokesčių lengvatų
Smarkiai pabrangus energijos ištekliams, viešbučių ir sveikatingumo įmonių atstovai skundžiasi iki kelių kartų išaugusiomis sąskaitomis už suvartotą elektrą bei šildymą.
Apgyvendinmo paslaugas teikiantys verslininkai sako, kad net ir augant sąskaitoms paslaugų kainų neleidžia didinti sezoniškumas ir konkurencija. Tuo metu sporto klubų atstovas teigia, kad nors kainos peržiūrimos, jų didinimą komplikuoja vis dar mažesnis lankytojų skaičius.
Politikai ruošiasi galimam karantinui: numatė išmokas ir subsidijas, o Šimonytė pirmą kartą sutiko su Kepeniu
Seimas trečiadienį po pateikimo pritarė Užimtumo įstatymo pakeitimams, kuriais ruošiamasi situacijai, jeigu prireiktų įvesti karantiną ir stabdyti verslą bei viešąjį gyvenimą. Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, jeigu karantinas būtų įvedamas, jis būtų trumpas, bet griežtas.
Už pateikimą balsavo 100 Seimo narių, o susilaikė 6 parlamentarai. Vyriausybė yra pasiūliusi šį teisės akto pakeitimą svarstyti skubos tvarka, todėl priėmimas numatomas sausio 18 dieną.
Vyriausybė ruošiasi, jeigu prireiks įvesti karantiną: patvirtino išmokas
Vyriausybė penktadienį patvirtino Užimtumo įstatymo pakeitimus, kuriais ruošiasi situacijai, jeigu prireiktų įvesti karantiną ir stabdyti verslą bei viešąjį gyvenimą, bet dar prireiks Seimo sprendimo. Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, jeig karantinas būtų įvedamas, jis būtų trumpas, bet griežtas.
Įsigalėjus koronaviruso omikron atmainai užsikrėtimų skaičius pastaruoju metu šoktelėjo į viršų.
Nuo COVID-19 nukentėjusioms Lietuvos įmonėms – iki 364 mln. eurų parama
Finansų ministerija ir Europos investicijų fondas (EIF) paskelbė apie naują paramą Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms iš Europos garantijų fondo (EGF). Garantijų sutartys su penkiais Lietuvos finansų tarpininkais leis paskirstyti papildomus 364 mln. eurų įmonėms, patyrusioms ekonominių sunkumų dėl COVID-19 pandemijos.
Įmonės atstovai kaltinami apgaule gavę subsidiją už įmonės prastovas per pandemiją
Kauniečiai įmonės direktorius ir kasininkas kaltinami apgaule gavę subsidiją iš Užimtumo tarnybos už įmonės prastovas per pandemiją.
Jiems pareikšti kaltinimai dėl turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir kreditinio sukčiavimo, byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui, penktadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnai įtaria, kad kaltinamieji panaudojo suklastotus kasos išlaidų orderius ir apg...
Svarbu: netrukus baigsis galimybė teikti paraiškas gauti šias išmokas
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija atnaujino subsidijų skyrimo savarankiškai dirbantiems aprašą. Individualią veiklą 2020 m. vykdę gyventojai, kurių veikla buvo įtraukta į apribotų veiklų sąrašą, ir kurie atitinka apraše nustatytus kriterijus, supaprastiną paraiškos formą vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti gali pateikti per Mano VMI iki š. m. lapkričio 22 d., rašoma pranešime spaudai.
Milijonai eurų verslams, kurie nedirba, nes neapsimoka: įžvelgia naują problemą
Rugsėjį verslams bus išmokėtos paskutinės subsidijos darbuotojų prastovose atlyginimams apmokėti. Tam bus skirta apie 14 mln. iš valstybės rezervo. Vis dėlto, turint minty, kad didžioji dalis verslų ir veiklų jau gali veikti, kyla klausimų – kodėl kai kurie verslininkai savo darbuotojus vis dar laiko prastovose?
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, šiuo metu prastovose vis dar yra 365 įmonės, kuriose dirba 1018 darbuotojai.
Vyriausybė iš rezervo skyrė 36 mln. eurų darbuotojų subsidijoms už prastovas
Vyriausybė trečiadienį iš rezervo skyrė 36 mln. eurų prastovose esančių darbuotojų atlyginimų subsidijoms už rugsėjo mėnesį, kitoms COVID-19 situacijai suvaldyti numatytoms priemonėms.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenims, užmokesčio subsidijoms darbuotojams, kuriems paskelbtos prastovos, tenka 14 mln. eurų.
Numatyta, kad subsidijas gaus beveik 29 tūkst. asmenų, vidutinė subsidija sieks 488 eurus.
Taip pat 10,8 mln. eurų bus skirta vadinamosioms poprastovinėms subsidijoms.
Darbuotojams valstybė išmokėjo 1,5 mlrd. eurų subsidijų
Užimtumo tarnyba per 2020-2021 metus jau išmokėjo apie 1,5 mlrd. eurų įvairių valstybės išmokų nuo pandemijos nukentėjusiems darbuotojams ar darbo netekusiems žmonėms.
Nuo karantino pradžios 2020 metų pavasarį iki šių metų rugpjūčio pabaigos išmokėta 517,9 mln. eurų subsidijų už 390 tūkst. darbuotojų prastovas. Parama pasinaudojo 31,5 tūkst. darbdavių, pranešė Užimtumo tarnyba.
Dar 29 tūkst. darbdavių išmokėta 622,6 mln.
Prastos naujienos ryšių su Baltarusija turintiems verslams: ministrė tikina, kad subsidijų negaus
Subsidijų artimus ryšius su Baltarusija turintiems Lietuvos verslams, kuriems kyla rizika dėl politinės situacijos kaimyninėje šalyje bei paaštrėjusių santykių su Lietuva, nebus, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.
Aušrinė Armonaitė teigia, kad Baltarusijoje veikiančiam verslui nebuvo naujiena, jog tai yra autokratinė valstybė, todėl įmonės pačios prisiėmė veikimo šioje šalyje riziką.
„Tai yra rizika, kuri buvo prisiimta.
Subsidijoms ir išmokoms – beveik 43 mln. eurų
Vyriausybė iš rezervo trečiadienį paskirstė dar 42,8 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų skirta prastovose buvusiems darbuotojams ir kitoms su pandemija susijusioms išmokoms .
„Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – 42,4 mln. eurų, tai yra įmonių darbuotojų, kuriems paskelbtos prastovos, darbo užmokesčio subsidijoms, darbo paieškos išmokoms ir išmokoms savarankiškai dirbantiems asmenims finansuoti“, – posėdyje sakė finansų viceministras Gediminas Norkūnas.
Dar apie 392 tūkst.
Dirbantiems savarankiškai skirs daugiau pinigų, jeigu jie nukentėjo nuo koronaviruso
Trečiadienį Vyriausybė pritarė pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
„Stengiamės atsižvelgti į visas verslininkų pastabas, kad pagalba vykdantiesiems individualią veiklą būtų kuo tikslingesnė.
Beveik 2 tūkst. įmonių valstybei turi grąžinti milijonus eurų subsidijų
1,5 tūkst. šalies bendrovių, gavusių subsidijas nukentėjusioms nuo COVID-19 įmonėms, dar liko maždaug savaitė grąžinti 2,4 mln. eurų, nes jos neatitiko pagrindinio privalomo reikalavimo paramai gauti – jų apyvarta turėjo kristi daugiau kaip 30 proc., penktadienį rašo portalas vz.lt.
Daugiau kaip pusės iš turinčių subsidijas grąžinti įmonių (800) apyvarta ne mažėjo, bet augo.
Daugėja norinčių susikurti darbo vietą sau
Pandemija nesustabdė noro susikurti darbo vietą sau – norinčiųjų pradėti verslą su valstybės subsidiją šiemet jau yra tiek, kiek per visus metus pernai, rašo portalas vz.lt.
Užimtumo tarnyba pažymi, kad paraiškų finansavimui darbo vietai susikurti 2019 metais gauta 836, pernai – 1032, o šiemet vien per pirmąją atranką – 1036.
Anot tarnybos, ttarp teikiančiųjų paraiškas populiariausios veiklos tebėra statybos, autoserviso, prekybos ir fotografijos.
ES ir JAV susitarė pratęsti paliaubas ginče dėl „Airbus“ ir „Boeing“ – šaltinis
ES ir JAV susitarė penkeriems metams pratęsti paliaubas jau 17 metų trunkančiame ginče dėl valstybės subsidijų orlaivių gamintojoms „Airbus“ ir „Boeing“, antradienį pranešė šaltinis iš ES.
Šis susitarimas reikštų diplomatinę pergalę, pasiektą JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) vizito Briuselyje metu.
„Pasiekėme gerą susitarimą, kuris mums suteikia laiko rasti ilgalaikį sprendimą“, – naujienų agentūrai AFP teigė tapatybės nepanoręs atskleisti asmuo.
Verslui paskirstyta paramos už 155 mln. Eurų
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 14 d. iš viso yra patvirtinusi 155,2 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Subsidijoms skirta 116 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,49 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,14 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.
Daugiausiai subsidijų (28,6 proc.
Įmonės pirko ne tik „Porsche“ ar „Tesla“: pinigus išleido ir jachtoms, kateriams
Milijonus eurų pandemijos paramos gavusių įmonių, kurios prisipirko prabangių automobilių, skandalas įgauna pagreitį. Vienų įmonių vadovai pripažįsta pasielgę nekorektiškai, kiti mėgina teisintis, kad mašinas pirko dar prieš pandemiją arba kad jos nenaujos ir nebrangios.
Majauskas: surinkčiau visus „poršus“ ir atiduočiau VMI inspektoriams kaip motyvaciją
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tiria galimus piktnaudžiavimo valstybės parama atvejus. Aiškėja, kad net pusantro šimto paramą pandemijai išgyventi gavusių įmonių galėjo ją panaudoti prisipirkdami prabangių automobilių.
Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Vienos įmonės skundžiasi negavusios valstybės paramos per karantiną, kitos įmonės paramą naudojo pirkdamos prabangius automobilius.
VMI išsiuntė laiškus 2 tūkst. įmonių – nepatikslinę duomenų turės grąžinti paramą
Tūkstančiams šalies bendrovių Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išsiuntė laiškus, kuriuose ragina patikslinti deklaracijų duomenis, kitam jos teks grąžinti paramą, gautą dėl Covid-19.
Kaip portalą tv3.lt informavo VMI Atrankos ir paramos auditui departamento vyresn. patarėja Rūta Giedrienė, inspekcija atliko įmonių gavusių subsidiją, paraiškoje pateiktų duomenų korektiškumo vertinimą.
Keičiasi subsidijų darbuotojams mokėjimo tvarka
Seime ketvirtadienį nustatė naują subsidijų darbuotojams, esantiems prastovose ir grįžusiems iš jų, mokėjimo tvarką.
Už tokias Užimtumo įstatymo pataisas balsavo 122 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad dabar bus remiami tik labiausiai nukentėję darbuotojai.
„Laisvėjant suvaržymams, be abejo, valstybės parama turi trauktis“, – teigė jis.