• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiajai daliai dirbančių lietuvių yra skirtos 20 arba 22 darbo dienų trukmės kasmetinės atostogos. Tačiau kai kurių profesijų darbuotojai gauna ir per du kartus ilgesnes astostogas.

Didžiajai daliai dirbančių lietuvių yra skirtos 20 arba 22 darbo dienų trukmės kasmetinės atostogos. Tačiau kai kurių profesijų darbuotojai gauna ir per du kartus ilgesnes astostogas.

REKLAMA

Pavyzdžiui, mokytojai, turi pailgintas atostogas, t. y. 40 arba 48 dienas per metus. Kiti, tarkime, rizikingomis sveikatai sąlygomis dirbantys asmenys, gauna papildomų (pvz., nuo 1 iki 5) atostogų dienų.

Tiek paprastiems, tiek pailgintas ar papildomas atostogas turintiems darbuotojams yra taikoma ta pati taisyklė – jeigu dirbama 5 d. d. dienas per savaitę, atostogų priklauso mažiau, jei dirbama 6 d. d. per savaitę, kasmetinės atostogos taip pat ilgėja.

Kas gauna pailgintas atostogas?

Teisę į pailgintas 25 darbo dienų (dirbant 5 d. d. per savaitę) arba 30 darbo dienų (dirbant 6 d. d. per savaitę) kasmetines atostogas turi:

REKLAMA
REKLAMA
  • darbuotojai, atliekantis tam tikrus tyrimus, susijusius su gyvūnais;
  • aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų darbuotojai, kurie pagal jų pareigybės aprašymus ima mėginius ir atlieka tam tikrus tyrimus bei matavimus;
  • darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis žvejybos laivuose, užsiimančiuose versline ir kita (specialia) žvejyba;
  • jūrininkai, dirbantys jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose;
  • farmacijos specialistai, kurių pareigybių aprašymuose nurodyta viena ar kelios iš šių veiklų: kontroliuoja (tiria) vaistų ir vaistinių medžiagų kokybę; gamina vaistus ir vaistines medžiagas; pakuoja vaistus ir vaistines medžiagas; priima ir (ar) komplektuoja vaistus pagal užsakymus; išduoda (parduoda) vaistus ir vaistines medžiagas vaistinėse.

Visiems šiems darbuotojams, jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, turi būti suteiktos 5 savaičių trukmės pailgintos atostogos.

REKLAMA

Tokias arba ilgesnes (t. y. 25 ir 30 arba 30 ir 36 d. d.) kasmetines atostogas, priklausomai nuo jų veiklos, turi psichologai ir socialinių paslaugų srities darbuotojai.

Jeigu jų darbo dienų skaičius per savaitę yra mažesnis arba skirtingas, atitinkamai turi būti suteiktos 5 arba 6 savaičių trukmės pailgintos atostogos.

26 arba 31 d. d. trukmės kasmetines atostogas Lietuvoje gauna tie, kurie teikia sveikatos priežiūros paslaugas, ir tie, kurie dirba kartu su jais, tiesiogiai aptarnauja pacientus arba dirba tomis pačiomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, šiems darbuotojams turi būti suteiktos 5 savaičių ir 1 d. d. trukmės pailgintos atostogos.

Teikiantys skubiąją medicinos pagalbą atostogų gauna 1 d. d. daugiau (27 arba 32 d. d.). Jei darbo dienų skaičius – mažesnis arba skirtingas, tokiems darbuotojams suteikiamos 5 savaičių ir 2 d. d. trukmės pailgintos atostogos.

Už juos 1 d. d. ilgiau atostogauja chirurgai, jų padėjėjai ir kt. specialistai (28 arba 33 d. d.). Atitinkamai, skiriantis darbo dienų skaičiui jiems turi būti suteikiamos 5 savaičių ir 3 d. d. trukmės pailgintos atostogos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pailgintos, 25–36 d. d. atostogos yra suteikiamos ir kai kuriems Ignalinos atominės elektrinės darbuotojams. Skiriantis darbo dienų skaičiui, jie turi gauti 5 arba 6 savaičių trukmės pailgintas atostogas.

Profesionaliojo scenos meno įstaigų kūrybiniai darbuotojai gauna 30 arba 36 d. d. per metus, o darbo dienų skaičiui skiriantis – 6 savaičių trukmės kasmetines atostogas.

Kas Lietuvoje atostogauja ilgiausiai?

Mokytojai, dirbantys pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo vaikų švietimo programas ir kiti pedagoginiai darbuotojai; taip pat mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojai turi į teisę į 40 arba 48 d. d. kasmetines atostogas.

REKLAMA

O, jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, darbuotojui turi būti suteiktos 8 savaičių trukmės pailgintos atostogos.

O šiems darbuotojams pailgintos atostogos yra skaičiuojamos priklausomai (proporcingai) nuo to, kiek iš viso valandų skraidė ar teikė navigacijos paslaugas tais metais:

  • (vyresniesiems) skrydžių vadovams, instruktoriams, skrydžių valdymo centrų pamainų viršininkams (bendrovės „Oro navigacija“ darbuotojams) priklauso 35 arba 41 d. d. kasmetinių atostogų. Darbo dienų skaičiui skiriantis, šiems darbuotojams turi būti suteikiamos 7 savaičių trukmės pailgintos atostogos, jeigu jie teikė oro navigacijos paslaugas ne mažiau kaip 150 arba 500 valandų per metus;
  • pilotai bandytojai / instruktoriai, orlaivių vadai / palydovai, pilotai, (vyriausieji) navigatoriai ar instruktoriai, skraidantieji inžinieriai / operatoriai ir pan. turi teisę į 41 arba 50 d. d. trukmės kasmetines atostogas. Darbo dienų skaičiui skiriantis, jiems turi būti suteikiamos 8 savaičių trukmės pailgintos atostogos, jeigu bendras skrydžių laikas – ne mažiau kaip 120, 210 arba 350 valandų per metus.

Kas turi teisę į papildomas atostogas?

Papildomos atostogos gali būti suteikiamos už ilgalaikį nepertraukiamą darbą pas tą patį darbdavį. 

REKLAMA

T. y., jei darbuotojas turi ilgesnį kaip 10 metų nepertraukiamąjį darbo stažą pas tą patį darbdavį, jam priklauso papildomos 3 d. d. atostogų.

Už kiekvienų paskesnių 5 metų nepertraukiamąjį darbo stažą pas tą patį darbdavį – 1 d. d.

Iki 5 d. d. papildomų atostogų skiriama už darbą tam tikromis rizikingomis, sveikatai kenksmingomis sąlygomis, kurių neįmanoma pašalinti.

Šios dienos skaičiuojamos proporcingai nuo to, kiek iš viso valandų darbuotojai dirbo tokioje aplinkoje tais metais, už kuriuos suteikiamos papildomos atostogos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T. y., jeigu tokioje aplinkoje buvo dirbta:

  • nuo 81 iki 100 proc. darbo laiko, suteikiamos 5 d. d. papildomų atostogų;
  • nuo 61 iki 80 proc. darbo laiko, suteikiamos 4 d. d. papildomų atostogų;
  • nuo 41 iki 60 proc. darbo laiko, suteikiamos 3 d. d. papildomų atostogų;
  • nuo 21 iki 40 proc. darbo laiko, suteikiamos 2 d. d. papildomų atostogų;
  • iki 20 proc. darbo laiko, suteikiama 1 d. d. papildomų atostogų.

Tiems darbuotojams, kurių ne mažiau kaip pusė viso darbo laiko per metus yra kilnojamojo pobūdžio, atliekamas kelionėse, važiuojant, lauko sąlygomis ir pan., yra suteikiamos 2 papildomos darbo dienos atostogų.

REKLAMA

Jeigu dėl susidariusios (arba gresiančios) krizės ar ekstremalios situacijos asmuo turėjo vykdyti įsakymus bei nurodymus dirbti viršvalandžius ar poilsio bei švenčių dienomis, jam priklauso iki 5 d. d. papildomų atostogų.

Papildomų atostogų kiekis priklauso nuo to, kiek savaičių jie dirbo, įskaitant viršvalandžius. Pvz., suteikiama po 1 d. d. už kiekvieną išdirbtą paeiliui einančių 7 ar 28 d. laikotarpį.

REKLAMA

Pažymėtina, kad papildomos atostogos yra pridedamos prie kasmetinių atostogų.

Vis tik, jei darbuotojas turi teisę ir į pailgintas, ir į papildomas atostogas, jo pasirinkimu prie kasmetinių atostogų suteikiamos arba tik pailgintos atostogos, arba tik prie kasmetinių atostogų pridėtos papildomos atostogos.

Seime atostogos 4metus ,tik uzdarbį pasiimi ir suki savo reikaliukus,ateiciai kad antru galu ir pinigai kristu.
Įstatymas dar superinis,neišrenka kitai kadencijai į seima ,kompensacija gauna,o cia tai šalis.
Lietuvoje buvo 3,7mln ,dabar gal 2,5mln liko ir vistiek 141 bedarbis dirba,smagi šalis,vien nuotykiai.....
Reikėjo mokytis kai laikas buvo, rašyti išmokti. Gėda skaityti - atostogaujE, trumpiausEi, šikponEi, daugiausE . Kiek turi smegenų, ką dirbi jų nenaudodama, tiek ir gauni. Kas neaišku?
Prekybos centro darbuotojams reikėtų suteikti prailgintas atostogas už nuolatinį žeminimą pirkėjų ir psihologinį terorizavimą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų