Jei Seimas pritars, kad šalies oro uostai iš valstybinių įmonių taptų akcinėmis bendrovėmis, tuomet būtų atvertos galimybės privatizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus.
Trečiadienį Vyriausybė pritarė įstatymų projektų paketui, kuriuo oro uostai iš valstybinių įmonių taptų akcinėmis bendrovėmis. Taip būtų atvertos galimybės privatizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus.
Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas teigė, kad tai daroma konkurencingumui užtikrinti. "Pagrindinė šio įstatymo paketo priežastis yra konkurencingumo užtikrinimas. Jį priėmus būtų galima lanksčiai, operatyviai reaguoti į pasikeitimus ir priiminėti sprendimus. Dauguma Europos oro uostų turi akcinių bendrovių statusą. Kadangi valstybės įmonių valdymas yra gerokai sudėtingesnis ir komplikuotesnis, šitas pasiūlymas yra pateiktas. Tai yra galimybė naudoti ir privatų kapitalą. Šiandien oro uostai finansuojami tik iš valstybės arba struktūrinių fondų lėšų tol, kol mes jų turime, tačiau artimiausiu metu jų neliks ir konkurencinėje kovoje oro uostams bus sunku atsilaikyti", - teigė R. Vaštakas.
Viceministras sakė, kad oro uosto pardavimo klausimas Vyriausybėje nesvarstytas, Vyriausybė turėtų siekti išlaikyti oro uostų valdymą, informuoja Susisiekimo ministerija. "Klausimas, ar oro uostus parduoti, šiandien nesvarstytas. Šiandien svarbiausias klausimas - pakeisti statusą ir pagerinti valdymą. O po to, jei Vyriausybė nuspręs, bus galima kalbėti apie tarptautinio operatoriaus pritraukimą, neatiduodant oro uostų į, tarkime, privačias rankas", - sakė R. Vaštakas. Viceministras teigė, kad priėmus įstatymų pakeitimus oro uostuose turėtų padaugėti skrydžių.