• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų pradžioje „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą antroje pakopoje gavo 59 745 žmonės. Jei dar to nepadarėte, metas prisijungti prie savo asmeninės paskyros sodra.lt/gyventojui ir pasitikrinti, ar esate vienas iš įtrauktųjų. Apsisprendimui dėl pensijų kaupimo skiriamas pusmetis, tačiau šis terminas baigiasi jau birželio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Šių metų pradžioje „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą antroje pakopoje gavo 59 745 žmonės. Jei dar to nepadarėte, metas prisijungti prie savo asmeninės paskyros sodra.lt/gyventojui ir pasitikrinti, ar esate vienas iš įtrauktųjų. Apsisprendimui dėl pensijų kaupimo skiriamas pusmetis, tačiau šis terminas baigiasi jau birželio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai. 

REKLAMA

Kiekvienų metų sausį į pensijų kaupimą antroje pakopoje automatiškai įtraukiami Lietuvos gyventojai, kuriems mažiau nei 40 metų, kurie įtraukimo dieną dirbo pagal darbo sutartį arba vykdė savarankišką veiklą ir kurie niekada iki šiol nekaupė pensijai papildomai. Kiekvienas žmogus, įvertinęs savo finansinę situaciją ir lūkesčius, turi pats apsispręsti, ar dalyvauti kaupime.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad sprendimą atsisakyti pensijų kaupimo gali priimti tik tie žmonės, kurie buvo įtraukti į kaupimą šiais metais ir dar nėra kaupimo dalyviai. Gyventojai, kurie prisijungė prie pensijų kaupimo ankstesniais metais, šiuo metu neturi galimybės nutraukti kaupimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sužinoti, ar esu įtrauktas į kaupimą? Pranešimai apie įtraukimą siunčiami į asmenines „Sodros“ paskyras www.sodra.lt/gyventojui. Per pusmetį jie kartojami kelis kartus. Prisijungus prie paskyros www.sodra.lt/gyventojui per elektroninės bankininkystės sistemą, su elektroniniu parašu ar per elektroninius valdžios vartus, paskyroje galima rasti visą gyventojui aktualią informaciją: „Sodros“ siunčiamus pranešimus, informaciją apie įmokas, išmokas, savo socialinio draudimo laikotarpius, stažą ir kita.

REKLAMA

Asmeninėje paskyroje nurodę savo kontaktus, pranešimus ir priminimus gyventojai gauna taip pat elektroniniu paštu arba SMS žinutėmis.

Tam, kad laiku gautumėte informaciją apie įtraukimą į dalyvavimą pensijų kaupime ir valstybinio socialinio draudimo naujoves, svarbu atnaujinti savo kontaktinius duomenis asmeninėje paskyroje. Pasirinkę meniu punktą „Mano pasirinkti informacijos iš „Sodros“ gavimo būdai“ galite nurodyti, kokiu būdu Jums bus siunčiama svarbi informacija.

REKLAMA
REKLAMA

Kur ieškoti informacijos apie įtraukimą į pensijų kaupimą?

„Sodra” siekia suteikti gyventojams kuo daugiau informacijos, kuri galėtų būti naudinga priimant sprendimą. Išsami informacija apie pensijų kaupimą pateikiama „Sodros” internetiniame puslapyje. Pasikonsultuoti galima paskambinus informacijos telefonu (+370) 5 250 0883 arba pateikus elektroninę užklausą, taip pat apsilankius bet kuriame „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje. Pasinaudojus prognozuojamos pensijos skaičiuokle galima sužinoti prognozuojamą pensijų kaupimo rezultatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, gavus pranešimą apie įtraukimą į pensijų kaupimą?

Sau tinkamiausią variantą galima pasirinkti iki birželio 30 d. Svarbu prisiminti, kad praleidus šį terminą ir neatsisakius pensijų kaupimo, galimybės iš jo pasitraukti nėra.

Gavusieji „Sodros“ pranešimą turi tris pasirinkimo variantus:

  • Nieko nedaryti ir nuo liepos 1 d. tapti pensijų kaupimo dalyviais „Sodros“ atsitiktine tvarka parinktoje bendrovėje bei pradėti mokėti pensijų kaupimo įmokas.
  • Sudaryti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove. Šį variantą šiemet pasirinko daugiau nei 500 gyventojų. Dar beveik 2 000 sudarė pensijų kaupimo sutartis, nors šiais metais nebuvo įtraukti į pensijų kaupimą. 
  • Iki birželio 30 d. pateikti prašymą asmeninėje paskyroje arba „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje ir atsisakyti dalyvauti kaupime. Atsisakymo procesas ypač greitas. Įtrauktieji į pensijų kaupimą žmonės savo asmeninėje „Sodros“ paskyroje mato prašymą. Prašymas yra beveik užpildytas, žmogui tereikia paspausti mygtuką ir atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime. Paspaudus mygtuką, prašymas dingsta iš asmeninės paskyros, o žmogui siunčiama automatinė žinutė patvirtinantį jo atsisakymą. Šiais metais tokį sprendimą jau priėmė beveik 32 tūkst. žmonių.

 

Nelabai suprantama prievarta dalyvauti pensijos kaupime kai nėra galimybės nutraukti ir susigražinti sumokėtas imokas .Sudarytos sutartis savanoriškai tapo kaip ir privalomos ir niekas nesiteikia duoti atsakymo kaip jos tapo privalomom.Beto kyla klausimas nuo pat sutarčiu sudarymo kokie buvo numatyti augimai o visa tai dingo dauguma žmonių yra apgauti .Kadangi sutartis buvo pasirašytos nuo pirmo projekto ir visi žadėti pažadai dingo .Ka galvojat kad vėl apgausit žmonės.Vyresnioji karta jau nebetiki tuom ir labai norėtu paditraukti iš to melo apgaulės bet yra vėl sprendimas iš viršaus kol nepasimirsi pinigu nepaims nieks tai kaip tai suprast ir ko tikėtis jei nėra vykdoma kas numatyta.Baikim taip elgtis ir neieškom pateisinimu gražinkit kas sukaupta o toliau vystikit savo privalomus itraukimus .Laukiam savo sumokėtu įmokų gražinimo nes nevykdomi isipareigojomai nuo pradžios antros pakopos pensiju fondu o vis mažinama.Taip kad nereik laukt žmonių sunkių lygų ir mirties gyvent reikia dabar ir tesėt pažadus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų