Nepaisant finansinio ledynmečio, kai kurių valdininkų kišenės pilnėja. Valstybės politikų, pareigūnų, teisėjų bei tarnautojų atlyginimų įšalo metą žadėta tęsti ir kitąmet - Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) teikimu tokį sprendimą netrukus turėtų palaiminti Seimas. Tačiau finansinis ledynmetis gresia toli gražu ne visiems, rašo „Lietuvos žinios“.
Puikus kylančios krašto gerovės pavyzdys - milijardinėse skolose skendinčios Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) valdybos direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus piniginė: vos pusmetį valstybės tarnyboje dirbančio 32 metų konservatoriaus atlyginimas per pirmąjį metų ketvirtį ūgtelėjo 2 250 litų - dabar M. Sinkevičius per mėnesį uždirba 6 750 litų neatskaičius mokesčių.
Pernai šiai pareigybei numatytas atlyginimas tesiekė 4 500 litų.
Iš „Sodros“ paaiškinimo „Lietuvos žinioms“ matyti, kad toks dosnus savo partijos kolegai buvo socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas. Jis savo įsakymu M.Sinkevičiui skyrė pareiginės algos priemoką. Ši „skirta už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą ir papildomus darbus, susijusius su valstybinio socialinio draudimo reforma, vidine „Sodros“ pertvarka ir kitais svarbiais strateginiais darbais“.
„Taip pat norime atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad „Sodros“ direktoriaus atlyginimas 2010 metais buvo mažesnis nei jo pavaduotojų, nors direktoriaus įsipareigojimai ir atsakomybė už sklandų įstaigos darbą yra didesnė“, - teigiama dienraščio gautame rašte.
Iš tiesų padidėjusiais atlyginimais, nors ir ne tiek, kiek direktoriaus, gali džiaugtis ir kiti „Sodros“ vadovai. Palyginti su 2010-aisiais, per pirmąjį šių metų ketvirtį direktoriaus pavaduotojo atlyginimas išaugo 200 litų - nuo 6027 iki 6226 litų, tiek pat departamentų direktorių - nuo 4378 iki 4592 litų.
Tam tikro finansinio „judėjimo“ būta ir pačioje SADM. Ministro atlyginimas tiek pernai, tiek šiemet liko nepakitęs - 9146 litai. Kiek kukliau vertėsi viceministrai, kurių darbo užmokestis sumenko 400 litų - nuo 5633 iki 5214 litų. Tačiau pasisekė ministerijos kancleriui Valdui Rupšiui - jo atlyginimas šoktelėjo 400 litais ir dabar siekia 6891 litą.
Pasak Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko socialdemokrato Algirdo Syso, „per sunkmetį jokių didinimų ir priedų valstybės įstaigų vadovams negali būti“. Jo žiniomis, pernai darbo užmokesčio fondas krašte mažėjo 4 proc.