Ji tvirtina, kad tokios lengvatos galėtų būti taikomos toms veikloms, kurios nuo karantino apribojimų kentės „dar ilgesnį laiką“.
„Panaši situacija (į maitinimo sektorių – BNS), panašiai problematiški sektoriai būtų kultūros renginiai bei atlikėjų ir kūrėjų situacija. Žinoma, toli gražu ne visi jų yra PVM mokėtojai, bet kai kurie yra ir matyt, tai taip pat yra tas segmentas, kuris yra smarkiai nukentėjęs ir dar ilgą laiką bus apribotas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Vyriausybės vadovė.
„Kadangi tai yra taip pat tai, ką leistų Europos Sąjungos teisės aktai, tai manau, kad komitete svarstant įstatymo projektą tai bus galima kompleksiškai apsvarstyti“, – teigė ji.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad šiuo metu vertinama Europos Sąjungos šalių patirtis ir skaičiuojami galimi biudžeto netekimai.
„ Artimiausiu metu tikiuosi pateikti Biudžeto ir finansų komitetui atitinkamas pataisas, kuriomis būtų suteikta laikina PVM lengvatą kultūros ir sporto renginiams“, – BNS nurodė parlamentaras.
I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad panaši PVM lengvata jau kurį laiką yra taikoma apgyvendinimo sektoriui, kuris taip pat itin nukentėjo nuo pandemijos.
Laikiną PVM mažinimą maitinimo sektoriui šią savaitę pasiūlė Seimo valdantieji.
Jeigu Seimas PVM lengvatas įteisintų, viešasis maitinimas ir kultūra būtų šešta ir septinta sritys, kurioms taikomas 9 proc. PVM tarifas.
Toks tarifas neterminuotai nustatytas šilumai, malkoms ir medienai kūrenimui, knygoms bei keleivių vežimui, o apgyvendinimo paslaugoms jis taikomas iki 2022 metų pabaigos.