„Tikriausiai tai labiau politinis klausimas, politikams reikėtų jį ir užduoti, bet iš bankų perspektyvos, sakyčiau, verta priminti, jog šis sektorius jau turi išskirtinai didesnį pelno mokesčio tarifą: vietoj 15 proc. mes mokame 20 proc. Tai esminis skirtumas, palyginus su kitais sektoriais“, – trečiadienį investuotojams skirtame internetiniame seminare sakė V. Sinius.
Bankams šiuo metu taikomas 20 proc. tarifas (15 proc. įprastas tarifas ir 5 proc. papildomas), o prognozuojant, kad Lietuvos bankai šiemet galėtų gauti milijardinį pelną, du Seimo socialdemokratai siūlo jį padidinti iki 30 proc. – po 15 proc. siektų ir įprastas, ir papildomas tarifai.
V. Sinius sako, kad bankai pelnu su klientais dalijasi didindami palūkanas už indėlius.
„Mano supratimu, pagrindinis atsakymas į šią situaciją yra didesnės indėlių palūkanų normos. Šiaulių bankas čia jau pademonstravo lyderystę“, – sakė V. Sinius.
Šiaulių bankas trečiadienį pranešė dar padidinęs terminuotojų indėlių palūkanas: 6 mėnesių trukmės indėlio „Plius“ (neatšaukiamo) palūkanos padidintos iki 1,5 proc., 9 mėnesių – iki 1,75 proc. 12-18 mėnesių indėlių kaina dabar siekia 2,4 proc., 24-36 mėnesių – 3 proc., o 48 mėnesių ir daugiau – 3,5 proc.
Be to, sudarant ilgesnės nei vienerių metų trukmės sutartis interneto banke papildomai taikomas 0,05 proc. palūkanų priedas.
Banko indėlių portfelis pernai augo 4 proc. ir metų pabaigoje siekė beveik 2,8 mlrd. eurų. Didžiąją dalį portfelio sudarantys indėliai iki pareikalavimo padidėjo 1 proc., arba 10 mln. eurų, o terminuotųjų indėlių portfelis – 12 proc., arba 104 mln. eurų.