Už komisijos sudarymą balsavo 53 parlamentarai, prieš buvo 52, o 10 susilaikė.
Opozicijos atstovai siekė sudaryti komisiją, kuri aiškintųsi, ar politikai ir Valstybinės energetikos reguliavimo taryba (VERT) tinkamai prižiūri elektros ir dujų rinkas. Anot jų, dėl netinkamos kontrolės ne kartą galėjo būti pažeistas viešasis interesas ir vartotojų teisės.
Tyrimo komisijos iniciatorius socialdemokratas Gintautas Paluckas teigė, kad pastaruoju metu padidėjo verslo įtaka tiek teisiniam rinkos reguliavimui, tiek jos priežiūrai.
„Yra priiminėjami sprendimai, kurie nėra naudingi“, – pareiškė jis prieš balsavimą .
Komisijai siūlyta pavesti atsakyti į 17 klausimų: kodėl nepavyko elektros rinkos liberalizacija, kokią įtaką procesui turėjo „Ignitis grupė“ ir jos vykdoma lobistinė veikla, ar Vyriausybė, Energetikos bei Finansų ministerijos, VERT ėmėsi ir kokių veiksmų, kad būtų užkardytas vienos įmonės dominavimas elektros tiekimo rinkoje.
Taip pat tiėtasi, kad tyrimas atskleis priežastis, kodėl vykdydama rinkos liberalizavimą valstybė neužtikrino tinkamos vartotojų teisių apsaugos.
Tuo metu konservatorius Kęstutis Masiulis piktinosi, kad komisija tirtų jos iniciatorių, kurie liberalizavmą pradėjo būdami valdžioje, veiklą.
Siūlyme imtis parlamentinio tyrimo pabrėžiama, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba išaiškino, jog „Ignitis grupės“ įmonė ESO galėjo neskaidriai nustatyti paslaugų kainodarą, bet energetikos ministras Dainius Kreivys nesiėmė teisėkūros iniciatyvų uždaryti landas galimai korupcinei įmonės praktikai.
Tyrimu būtų išsiaiškinta situacija ir dėl 158 mln. eurų vartotojų permokos už ESO paslaugas, norėta sužinoti, ar VERT taikė kokias nors priežiūros bei kontrolės priemones „Ignitis“ įsigyjant dujas, skirtas buitiniams vartotojams 2023 metams.