Teigiama, kad rusai planuoja padidinti leistiną viršvalandžių trukmę iki 240 val. per metus.
Iki šiol, kaip rašoma publikacijoje, Rusijos darbdaviai galėjo skirti darbuotojui iki 120 val. viršvalandinio darbo per metus.
Negana to, rusų pareigūnai taip pat ruošiasi panaikinti sutrumpintą 36 val. darbo savaitę moterims iš kaimo.
V. Putinas gyrė Rusijos ekonomiką, bet negalėjo pasakyti, kada Rusija atsikovos Kursko sritį
Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gyrė Rusijos ekonomiką kaip „stabilią“, nors pareiškė susirūpinimą dėl didelės infliacijos. Jis tai sakė per metų pabaigos spaudos konferenciją, surengtą invazijai į Ukrainą tęsiantis jau beveik trejus metus ir karui smarkiai paveikus Rusijos ekonomiką.
„Kalbant apie visą ekonomiką, padėtis Rusijoje yra stabili, nepaisant išorinių grėsmių ir mėginimų mus paveikti“, – sakė jis per televizijos transliuotą klausimų ir atsakymų renginį.
Vis dėlto V. Putinas pripažino, kad sparčiai kylančios kainos kelia susirūpinimą. „Infliacija yra nerimą keliantis signalas“, – sakė jis.
Rusijos centrinis bankas penktadienį ketina padidinti palūkanų normas, mėgindamas pristabdyti kainų kilimą. Rusijos oficialiai nustatytas tikslas yra 4 proc. infliacija, nors nuo 2022 m. vasario, kai Maskva užpuolė Ukrainą, kainos augo žymiai sparčiau.
Rusija smarkiai padidino išlaidas kariniam puolimui, šimtai tūkstančių vyrų buvo pašaukti į kariuomenę, pasamdyti ginklų pramonės arba pabėgo iš šalies. Tai sukėlė didelį darbo jėgos trūkumą, o didelės skolinimosi išlaidos nuvylė verslininkus, taip pat ir valstybės valdomų įmonių vadovus bei tuos, kurie yra artimi V. Putinui.
Kremliaus vadovas teigė, kad Rusija per pastaruosius dvejus metus augo sparčiau nei euro zona.
V. Putinas taip pat pripažino negalintis pasakyti, kada jo kariuomenė atsiims Kursko sritį, kurioje yra rugpjūtį įsiveržusios Ukrainos pajėgos. Jis tik žadėjo, kad jos bus visiškai išstumtos, bet sakė negalįs pasakyti konkrečios datos, kada tai įvyks.