• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panašu, kad daugeliui užsienio bendrovių teks atsisveikinti ne tik su Rusijos rinka, bet ir ten esančiu turtu. Kremlius planuoja perimti tas užsieniečių gamyklas, kurios stabdomos dėl karo Ukrainoje.

Panašu, kad daugeliui užsienio bendrovių teks atsisveikinti ne tik su Rusijos rinka, bet ir ten esančiu turtu. Kremlius planuoja perimti tas užsieniečių gamyklas, kurios stabdomos dėl karo Ukrainoje.

REKLAMA

Apie tai galima spręsti iš Rusijos pirmojo vicepremjero Andrejaus Belousovo pareiškimų, kuriuos skelbia Vyriausybė ir cituoja tiek propagandinė, tiek nepriklausoma šalies žiniasklaida.

„Mes išanalizavome pareiškimus užsienio valstybių ir konkrečių kompanijų, kurios įgyvendinę dideles investicijas gamybos lokalizacijai, nenori palikti Rusijos rinkos, tačiau šiandien susiduria su precedento neturinčiu politiškai motyvuotu savo reguliatorių spaudimu“, – aiškino vicepremjeras.

Pasak jo, dabar užsienio verslas Rusijoje turės rinktis iš trijų alternatyvų, kas su juo bus ateityje.

Pirma, jis ir toliau Rusijoje veiks visa apimtimi, visiškai užtikrindamas žaliavų, medžiagų, reikiamų komponentų, tiekimą ir įgyvendindamas visus įsipareigojimus darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA

Antra, užsienio akcininkai perduos savo verslo dalį Rusijos partneriams ir ateityje galės grįžti į vietos rinką. Esą Rusijos verslas tam jau pasiruošęs ir kai kuriais atvejais įgyvendinęs panašius sandorius. Tiesa, pranešimuose nedetalizuojama, kaip Vakarų kompanijos galėtų susigrąžinti savo turtą.

REKLAMA

Turint galvoje, kad nemažai didesnių Rusijos kompanijų paklūsta Kremliaus diktatui, vargu ar perimtas verslas taip paprastai būtų grąžinamas ankstesniems savininkams.

Trečia Rusijos Vyriausybės numatoma alternatyva: užsienio investuotojams priklausančios kompanijos galutinai sustabdo darbą Rusijoje, nutraukia gamybą, atleidžia darbuotojus.

„Tai mes vertiname kaip į tyčinį bankrotą. Tokiais atvejais mes įsikišime ir taikysime pagreitinto bankroto procedūras“, – įspėjo A. Belousovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešimuose nenurodoma, kad tiksliai bus pradėtos panašios priemonės prieš užsienio verslus Rusijoje.

Po to, kai vasario 24 d. Kremliaus režimas pradėjo karą Ukrainoje, apie veiklos sustabdymą Rusijoje pranešė daugelis užsienio kompanijų: „General Motors“, „Mercedes-Benz“, BMW, „Ford“, „Land Rover“ „Toyota“ ir „Mazda“ pranešė apie produkcijos tiekimo į Rusiją sustabdymą. 

Be to, „Mercedes-Benz“, BMW, „Hyundai“, „Renault“ ir „Škoda“ pranešė apie gamybos sustabdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prognozuojama, kad dėl sustojusios gamybos ir prekybos ilgainiui darbą gali prarasti tūkstančiai Rusijos darbuotojų. Dėl to sumažės Rusijos biudžeto pajamos iš mokesčių ir padidės išlaidos nedarbo išmokoms.

Kita vertus, jei užsienio kompanijos praras turtą ir pajamas Rusijoje, jų vertė sumažės. Jeigu tokių kompanijų akcijomis prekiaujama akcijų biržose, jų kaina kris.

Atitinkamai sumažės tiek pavienių investuotojų, tiek institucinių investuotojų, pvz., pensijų fondų, turtas. Dėl to sumažės ir Vakarų gyventojų turtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų