Tačiau gyventojai, prasidėjus Naujiems metams, žada prašymus teikti iš naujo.
Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Ramunė pasakojo, kad jau porą mėnesių gauna socialinę pašalpą.
„Užpildžiau reikalingus dokumentus ir pašalpa man buvo skirta. Dabar žmonės kalba, kad reikia iš naujo teikti prašymus, kitaip pašalpos nebegausiu.
Ar tiesa, kad Naujais metais reikalingas dar vienas prašymas? Ar sausį pašalpos nebegausiu?“ – klausė moteris.
Pašalpa paprastai skiriama 3 mėnesiams
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija komentavo, kad įprastai socialinė pašalpa skiriama 3 mėnesiams.
„Gali būti skiriama ir ilgesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui, jeigu nesikeičia šeimos sudėtis arba vieno gyvenančio asmens šeiminė padėtis, pajamos ir turtas. Pakartotinai dėl socialinės pašalpos reikia kreiptis pasibaigus paskirtos paramos laikotarpiui“, – komentavo ministerija.
Didžiausia pašalpa siekė 1,7 tūkst. eurų
Savivaldybės skaičiavo, kokio dydžio pašalpas mokėjo gyventojams.
Vidutinis socialinės pašalpos dydis per mėnesį Vilniaus miesto savivaldybėje pernai siekė 167 eurus asmeniui per mėnesį, o didžiausia išmokėta socialinė pašalpa – 1723,04 euro, kuri buvo skirta 12 asmenų šeimai“, – skaičiavo Vilniaus savivaldybė.
Kauno miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė irgi tikino, kad socialinės pašalpos dydis priklauso nuo asmenų skaičiaus šeimoje.
„Vienam gyvenančiam asmeniui didžiausia socialinė pašalpa pernai siekė 246, 40 eurų“, – skaičiavo pašnekovė.
Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat skaičiavo, kad socialinė pašalpa vienam gyvenančiam asmeniui, neturinčiam pajamų, siekė 1,4 valstybės remiamų pajamų (246,40 euro) dydžio, ir mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Vėliau išmokos dydis yra mažinamas.
Kada ir kam skiriama pašalpa
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija komentavo, kad pašalpa skiriama apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas. Tačiau į jas neįskaitoma išmoka vaikui (vaiko pinigai), taip pat neįskaičiuojama dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus – nuo 20 iki 40 proc.).
Socialinės pašalpos dydis vienam gyvenančiam asmeniui, turinčiam teisę ją gauti, sudaro:
- skirtumą tarp 1,4 VRP dydžio ( 309,4 Eur) ir vidutinių pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius;
- skirtumą tarp 1,2 VRP dydžio ( 265,2 Eur) ir vidutinių pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėnesių;
- skirtumą tarp 1,1 VRP dydžio ( 243,1 Eur) ir vidutinių pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėnesių.
Socialinės pašalpos dydis šeimai, turinčiai teisę ją gauti, sudaro:
- pirmam šeimos nariui – skirtumą tarp 1,1 VRP dydžio ir vidutinių pajamų vienam šeimos nariui per mėnesį – 243,1 Eur;
- antram šeimos nariui – 90 proc. skirtumo tarp 1,1 VRP dydžio ir vidutinių pajamų vienam šeimos nariui per mėnesį – 218,79 Eur;
- trečiam ir paskesniems šeimos nariams – 70 proc. skirtumo tarp 1,1 VRP dydžio ir vidutinių pajamų vienam šeimos nariui per mėnesį – 170,17 Eur.
Konkretų socialinės pašalpos dydį lemia besikreipiančio asmens šeimos sudėtis, vaikų skaičius, darbo užmokesčio dydis, jeigu dirbama ir kt.
O socialinę pašalpą gavęs asmuo, įsidarbinęs gali gauti papildomą socialinę pašalpą: 3 pirmus mėnesius – 100 proc., 4–6 mėnesį – 80 proc., o likusius 6 mėnesius – 50 proc. buvusios socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 6 mėnesius iki įsidarbinimo, vidutinio dydžio. Iš viso socialinė pašalpa įsidarbinus mokama 12 mėnesių.