Prancūzijos konkurencijos tarnyba savo pareiškime nurodė, kad bauda skirta už „2022 metais prisiimtų įsipareigojimų nevykdymą“, ir apkaltino „Google“ kad ji „gera valia“ nesiderėjo su naujienų leidėjais dėl to, kiek jiems kompensuoti už jų turinio naudojimą.
„Google“ ir kitos interneto platformos kaltinamos tuo, kad iš naujienų uždirba milijardus, nesidalydamos pajamomis su tais, kurie jas renka.
Siekdama išspręsti šią problemą, ES sukūrė autorių teisių formą, kuri leidžia spausdintinei žiniasklaidai reikalauti kompensacijos už jos turinio naudojimą.
Prancūzija išbandė šias taisykles ir po pradinio pasipriešinimo „Google“ ir „Facebook“ sutiko mokėti kai kurioms Prancūzijos žiniasklaidos priemonėms už straipsnius, rodomus interneto paieškose.
2022 metais Prancūzijos reguliavimo institucijos priėmė „Google“ įsipareigojimus sąžiningai derėtis su naujienų organizacijomis.
Pagal susitarimą JAV technologijų milžinė per tris mėnesius nuo skundo dėl pažeistų autorių teisių gavimo turi pateikti žiniasklaidos priemonėms skaidrų pasiūlymą dėl apmokėjimo.
2019 metais Prancūzijos žurnalams ir laikraščiams atstovaujančios organizacijos buvo pateikusios bylą šiai reguliavimo institucijai.
„Google“ atkakliai kovojo prieš idėją mokėti už turinį ir 2021 metais jai buvo skirta 500 mln. eurų bauda už nesąžiningas derybas.