Po debatų Nacionalinė Asamblėja surengs neįpareigojamą balsavimą dėl vyriausybės strategijos, įskaitant dvišalį saugumo susitarimą, praėjusį mėnesį pasirašytą E. Macrono ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio.
Nors balsavimas bus simbolinis, jis suteiks partijoms galimybę viešai išreikšti savo poziciją dėl E. Macrono strategijos trečius metus vykstančio Rusijos karo prieš Ukrainą klausimu.
Po praėjusią savaitę įvykusio prezidento susitikimo su partijų lyderiais kai kurie iš jų sakė, kad E. Macrono pozicija dėl Ukrainos kelia susirūpinimą.
Su konservatyvios Respublikonų partijos (LR) parama balsavimo rezultatai galėtų paremti E. Macrono strategiją.
Ministras pirmininkas Gabrielis Attalis debatus pradės maždaug 16 val. 30 min. vietos (17 val. 30 min. Lietuvos) laiku, o balsavimo tikimasi maždaug 20 valandą.
Kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinis sambūris“ (RN), kuris prieš birželio rinkimus populiarumu didele persvara lenkia E. Macrono aljansą, susilaikys, antradienį sakė RN 28 metų lyderis Jordanas Bardella.
Transliuotojui „France 2“ jis kalbėjo apie raudonas linijas, įskaitant Vakarų sausumos pajėgų karių siuntimą – tokią tikimybę E. Macronas atsisakė atmesti – ir Ukrainos narystės NATO bei Europos Sąjungoje galimybę.
„Turime būti labai atsargūs, – sakė J. Bardella. – „Taip“ paramai Ukrainai, bet „ne“ karui su Rusija.“
Susiskaldžiusiame Prancūzijos politiniame kraštovaizdyje Rusijos karas prieš Ukrainą tapo svarbia tema.
E. Macronas siekia įtikinti, kad svarbu labiau remti Ukrainą, kuriai pradeda trūkti šaudmenų, ir tvirtina, kad ant kortos pastatytas Europos saugumas.
E. Macrono sąjungininkai savaitgalį pradėdami savo europinių rinkimų kampaniją kaltino RN išdavus Prancūzijos bei Europos interesus ir flirtuojant su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Aukštieji parlamento rūmai – Senatas – panašius debatus turi surengti trečiadienį.
Pirmadienį V. Zelenskis prancūzų transliuotojui „BFM TV“ sakė, kad kol Ukraina laikosi, joje Prancūzijos sausumos pajėgų karių nereikia.
„Jūsų vaikai nežus Ukrainoje“, – sakė jis.