„2022 metų pirmąjį pusmetį gautuose grupės darbuotojų pranešimuose darbuotojų atleidimų priežastys buvo susijusios su geopolitiniais neramumais, o antrąjį – su energetikos kainomis, problemomis tiekimo grandinėse“, – pranešime sakė tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.
Pasak jos, grupiniai atleidimai pernai esminio poveikio šalies ar regionų ekonominei padėčiai neturėjo. Atleidimai vyko skirtingose srityse, o pagrindiniai dideli atleidimai buvo suvaldyti bendradarbiaujant darbdaviams ir tarnybai.
Daugiausiai pranešimų pateikė apdirbamosios gamybos (26), švietimo (12), transporto ir saugojimo (11) įmonės. Pirmą kartą per penkerius metus nebuvo pranešimų apie atleidimus iš finansinių ir draudimo įmonių. Mažiausiai pranešimų gauta iš statybų bei administracinių ir aptarnavimo įmonių.
Atleidžiamų darbuotojų sąraše daugiausiai buvusių šalies darbuotojai iš „Lietuvos geležinkelių“ grupės (1950), Lietuvos pašto (592), Kaišiadorių paukštyno (395), „Birių krovinių terminalo“ (136) ir sanatorijos „Belorus“ (111).
Dažniausiai nurodomos priežastys – darbo organizavimo pakeitimai, reorganizacijos, sumažėję užsakymai, taip pat 13 atvejų buvo dėl bankroto (numatyta atleisti 0,5 tūkst.), dar šeši – dėl įmonės likvidavimo (numatyta atleisti 0,2 tūkst.). Tarnybos teigimu, pranešimų dėl bankroto 2022 metais gauta mažiausiai per penkerius metus.
Tarnybos teigimu, 2022-aisiais grupės darbuotojų atleidimai nepasiekė lygio, darbo rinkoje šalyje fiksuoto ankstesniais metais. Nuo 2012-ųjų daugiausiai apie numatomus masinius darbuotojų atleidimus buvo pranešta 2020 metais – tai padarė 113 įmonių. Tuo tarpu darbo daugiausiai praradusių darbuotojų buvo 2018 metais – atleista 5,8 tūkst. žmonių.
Per dešimtmetį mažiausiai – 38 pranešimų fiksuota 2014 metais, kai buvo įspėta 1,8 tūkst. darbuotojų.