Kaip rodo „Eurovizijos“ dainų konkursą organizavusių šalių patirtis, tokiam renginiui reikalingi mažiausiai 10 mln. eurų.
Pastarąjį kartą gyvai, 2019 metais Izraelyje vykęs „Eurovizijos“ konkursas šaliai atsiėjo 28 mln. 500 tūkst. eurų, skelbia interneto portalas eurovisionworld.com. Tąkart nacionalinis Izraelio transliuotojas buvo priverstas dalį šios sumos – 16 mln. 500 tūkst. eurų – skolintis iš valstybės.
Šią paskolą transliuotojas sutaręs grąžinti per artimiausius 15 metų.
Jau turi planą?
Vilniaus miesto plėtros agentūros „GoVilnius“ internetinėje svetainėje jau kviečiama vilniečius siūlyti idėjas atvirai miesto diskotekai „Open discoteque“, jei tik šiemet lietuvių atstovams grupei „The Roop“ pavyks pasiekti pergalę.
„Nieko žadėti tikrai dar negalime – galutinį žodį vis vien tars meras, bet jie jau dabar yra tikri mūsų herojai.
(...) Kai tik jau matysime, kad ta pergalė yra – tai mes iškart ruošiamės operatyviai padaryti visą planą ir iš karto juo pasidalinti su visais“, – iki galo kortų neatskleidė agentūros viešųjų ryšių projektų vadovė Olga Malaškevičienė.
„Kol „The Roop“ ruošiasi pašokdinti Europą Roterdamo „Eurovizijoje“ pagal naująją dainą „Discoteque“, Vilnius ruošiasi pergalės scenarijui.
Jei „The Roop“ laimės 2021-ųjų „Euroviziją“, Vilniaus meras pažadėjo surengti diskoteką mieste po atviru dangumi, kai tik tai bus saugu“, – kol kas tokį pažadas Lietuvai duodamas miesto plėtros agentūros tinklalapyje.
Visgi, panašu, kad sėkmės atveju Kaunas nėra nusiteikęs taip lengvai „Eurovizijos“ organizavimo atiduoti sostinei. Miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad „Eurovizijos“ pergalė labai gražiai sutaptų su Kauno kaip Europos kultūros sostinės metais.
„Grupės „The Roop“ pergalė šių metų „Eurovizijoje“ taptų tikra uoga ant šventinio torto ir skambiai vainikuotų Kauno miesto gimtadienio renginius.
Pergalės atveju tikrai kviestume dainų konkursą kitąmet surengti „Žalgirio“ arenoje, nes tiek savo dydžiu, vietų skaičiumi, tiek ir akustinėmis savybėmis tai yra kol kas sau lygių neturinti erdvė Baltijos šalyse.
Tad laikome kumščius už mūsiškių sėkmę ir linkime jiems tik paties geriausio rezultato“, – sako V. Matijošaitis.
Ar leis finansai?
Taigi, norai, akivaizdu – yra, tačiau ar yra galimybės? „Swedbank“ banko vyriausiasis ekonomistas, paklaustas, ar Lietuva, pergalė atveju, būtų pajėgi surengti „Eurovizijos“ dainų konkursą, nedaugžodžiauja: „Žinoma, kodėl ne?“
„Tikrai nematau jokio finansinio, technologinio ar politinio barjero. (...) Dešimt milijonų eurų tai yra dalis Vilniaus metinio biudžeto, viena šimtoji procento Lietuvos biudžeto. Turint omenyje, kad tai būtų istorinis įvykis, galbūt net suvienijantis ir pradžiuginantis bent trumpam visą tautą, apjungtų projektus bendradarbiavimui“, – sako N. Mačiulis.
Ekonomistas atkreipia dėmesį, kad šių metų „Eurovizijos“ atstovų pergalės atveju konkurso organizavimas kitąmet vienam miestui būtų labai simbolinis.
„Kitais metais Kaunas bus Europos kultūros sostinė, tai irgi atsiranda daug sinergijų ir galimybių pritraukti turistų, kurie taip pat papildo ir savivaldybių, ir nacionalinį biudžetą, tai čia tik vieni privalumai.
(...) Tik čia jau vilniečiai ir kauniečiai turės skirtingą nuomonę šiuo klausimu. Bet tokiais atvejais atsiranda didelės bendradarbiavimo galimybės ir pritraukimo turistų, tad jei tokį renginį bus galima daryti jau su didesniais fiziniais kontaktais, tai džiugu. O jau kur jis bus turbūt ne taip svarbu. Pirma reikia tikėtis, kad Lietuvoje“, – sako N. Mačiulis.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Eurovizijos“ dainų konkurso finalas vyks rytoj, šeštadienį, gegužės 22 dieną. Lietuvos atstovai, grupė „The Roop“ konkurse pasirodys 18-eji.