BP vasarį nusprendus parduoti valdomą energetikos grupės „Rosneft“ 19,75 proc. akcijų paketą ir užversti daugiau kaip trijų dešimtmečių investicijų Rusijoje istorijos puslapį, grynieji nuostoliai pirmąjį ketvirtį pasiekė 20,4 mlrd. JAV dolerių (19,4 mlrd. eurų).
2021 metų pirmąjį ketvirtį BP uždirbo 4,7 mlrd. JAV dolerių grynąjį pelną.
„Mūsų sprendimas ... atsisakyti „Rosneft“ akcijų paketo lėmė reikšmingas nepinigines išlaidas ir bendrus nuostolius“, – pažymėjo BP pranešime cituojamas bendrovės vadovas Bernardas Looney (Bernardas Lūnis).
Dėl pasitraukimo iš „Rosneft“ akcininkų BP fiksavo 25,5 mlrd. JAV dolerių išlaidas neatskaičius mokesčių ir dėl to prarado naudą, kurią užtikrino sparčiai kylančios energijos išteklių kainos, kurių augimą kurstė nuogąstavimai dėl galimo pasiūlos sumažėjimo po Rusijos karinės invazijos į kaimyninę Ukrainą pradžios.
BP įplaukos pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, pašoko 40 proc. iki 51 mlrd. JAV dolerių.
„Pirmąjį ketvirtį, kurio metu dominavo tragiški įvykiai Ukrainoje ir padidėjęs kintamumas energijos rinkose, BP buvo sutelkusi dėmesį į patikimos energijos, kuri reikalinga mūsų klientams, tiekimą“, – pažymėjo B. Looney.
Europos Komisija rengiasi antradienį valstybėms narėms pasiūlyti naują rinkinį sankcijų, kuriomis siekiama nubausti Kremlių už jo invaziją į Ukrainą. Pasak pareigūnų, į šį rinkinį bus įtrauktas ir rusiškos naftos embargas.
Pirmadienį Europos Sąjunga (ES) savo valstybes nares įspėjo rengtis galimam visiškam dujų tiekimo iš Rusijos nutrūkimui ir pakartotinai pareiškė nepaklusianti Maskvos reikalavimui už importą mokėti rubliais.