Kai kuriuos iš vaikystės daiktų dabar verta prisiminti, nes, praėjus net 30 metų, jie gali būti verti daug daugiau, nei už juos sumokėjote anuomet.
Portalas tv3.lt pristato 11 daiktų iš 90-ųjų, kurie dabar gali būti verti didžiulio turto.
Žaislas „Furbis“
Jei buvote vaikas antrojoje 9-ojo dešimtmečio pusėje, tikėtina, kad žaislas „Furbis“ galėjo būti įtrauktas į jūsų Kalėdinių norų sąrašą.
Jeigu turite originalų, riboto tiražo ar retą „Furbį“, jį pardavę galite nemažai užsidirbti.
Kiek už žaislą pinigų gausite, priklauso nuo pastarojo tipo ir būklės, tačiau kai kurie senesni žaislai „eBay“ aukcionuose yra parduodami už 120 eurų. Yra žaislų, kuriuos nuperka ir net už 209 eurus, jei žaislas yra originalioje dėžutėje.
Tuo metu už retesnius „Furbio“ žaislus galima užsidirbti dar daugiau. Internetiniame puslapyje „Mentalfloss.com“ skelbiama, kad originalus 1998 m. žaislas „Furbis“ prieš kelerius metus „eBay“ buvo parduotas už 653 eurus, o itin retas „Brangakmenių Furbis“ pernai buvo parduotas už 5933 eurus.
Jeigu turite rečiausią iš visų „Furbio“ žaislų – vaivorykštinį „Furbį“ (jų buvo pagaminta vos 3 vienetai), tuomet galite ženkliai praturtėti. Visgi, tinklalapyje nenurodoma, kiek jis gali būti vertas.
„Pokemon“ kortelės
Kadaise buvo itin populiaru kolekcionuoti „Pokemon“ korteles, todėl yra nemažai žmonių, kurie vis dar turi jas išsaugoję, o pardavę galėtų užsidirbti.
Šios kortelės buvo tokios populiarios, kad netgi buvo uždraustos kai kuriose užsienio mokyklose.
2022 m. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) transliuotojas CNN pranešė, kad itin reta 1999 m. „Pokemon“ kortelė aukcione buvo parduota už įspūdingą 389 tūkst. eurų sumą, o tai yra visų laikų rekordas.
Pirmojo leidimo „Hario Poterio“ knyga
1997 m. birželį britų rašytoja J. K. Rowling išleido knygą „Haris Poteris ir išminties akmuo“. Jeigu buvote vienas pirmųjų žmonių, įsigijusių šios knygos originalų egzempliorių, knygų lentynose turite itin vertingą lobį.
Teigiama, kad pirmasis šios knygos leidimas su originaliu viršeliu ir spausdinimo klaidomis gali būti parduotas už maždaug 28–46 tūkst. eurų.
Nors tikimybė, kad turėsite tokį egzempliorių, gali būti labai menka, bet, jei jums pasisekė ir turite jį, galite ženkliai praturtėti.
„Super Mario Bros“ žaidimas
90-aisiais jaunimas praleido daug valandų žaisdami „Nintendo“ žaidimų konsolėmis, o vienas iš populiariausių dešimtmečio žaidimų buvo „Super Mario Bros“.
2020 m. aukcione „Super Mario Bros 3“ kopija buvo parduota už beveik 145 tūkst. eurų. Visgi šis rekordas netrukus buvo pagerintas, kai nepanaudota originalaus žaidimo kopija kolekcionavimo svetainėje buvo parduota už 1,8 mln. eurų.
Senos „Disney“ kasetės
Prieš atsirandant įvairioms transliacijos platformoms, geriausia pramoga šeimai buvo „Disney“ kasetiniai filmai. Animaciniai filmai „Žaislų istorija“, „Liūtas karalius“ ar „101 dalmantinas“ yra žinomi ko ne kiekvienam, o jų kasetės gali papildyti piniginę.
2023 m. už kai kuriuos klasikinius filmus „eBay“ aukcionuose buvo mokamos penkiaženklės sumos, pavyzdžiui, už beveik 18 tūkst. eurų buvo parduotas retas „101 dalmatino“ leidimas, kuris vis dar buvo užklijuotoje pakuotėje.
Žinoma, daug kas priklauso nuo to, kokios būklės yra juosta, ar ji riboto tiražo, ar ji buvo naudota, tačiau verta pasidairyti po seną kasečių kolekciją ir patikrinti „eBay“, kad sužinotumėte, kiek gali būti verta juosta.
Filmo „Vaiduoklių medžiotojai“ kasetės ir atributika
Ne tik „Disney“ gerbėjai yra pasiruošę išleisti nemažai pinigų už kolekcinius daiktus. 1984 m. buvo išleista itin didelio susidomėjimo sulaukusi komedija „Vaiduoklių medžiotojai“, o susidomėjimas šio filmu išlikęs iki pat šių dienų.
Šį mėnesį „Goodwill“ internetinėje platformoje už 3,5 tūkst. eurų buvo parduota nauja filmo „Vaiduoklių medžiotojai“ kasetė.
„Polly Pocket“ lėlės
Nors devintajame dešimtmetyje buvo populiarios įvairios lėlės, tačiau mažieji ir lėlių kolekcionieriai itin pirkdavo „Polly Pockets“ lėles ir jų namelius.
Kadangi 1998 m. šį prekės ženklą perėmė kitas gamintojas, originalios „Polly Pocket“, 1989–1998 m. pagamintos lėlės dabar yra vertos nemažų pinigų. Ypač, jeigu lėlė yra originalioje dėžutėje.
Šių metų pradžioje už vieną „Polly Pocket“ lėlės rinkinį „eBay“ aukcione pardavėjas gavo 5,7 tūkst. eurų, o už kitus šio laikmečio rinkinius pardavėjai taip pat gauna keturženkles sumas.
Pliušiniai „Beanie babies“ žaislai
Jei buvote 9-ojo dešimtmečio vaikas, tikėtina, kad turėjote vieną ar du tokius žaislus, o gal net buvote aistringas kolekcininkas, kuris miegamąjį pripildė šimtais spalvingų pliušinių meškiukų.
Atsižvelgiant į tuometinį jų populiarumą, nenuostabu, kad kai kurie iš jų dabar yra verti didelių pinigų sumų.
Kai kurie „Beanie Baby“ žaislai geriausiu atveju gali būti verti tik kelių eurų, tačiau vieną iš senesnių žaislų, pavyzdžiui, delfiną „Flašą“ ar varlę „Legsą“, galima parduoti už kelis šimtus eurų. Kiti žaislai, pavyzdžiui, „Šefas Roboušonas“ ir vienaragis „Mystikas“, anksčiau buvo parduoti net už daugiau nei 8 tūkst. eurų.
„Tamagočiai“
„Tamagočiai“ – nešiojamo augintinio principo prietaisai, kurie vis dar yra populiarūs ir šiais laikais. Visai neseniai jie išpopuliarėjo dėl to, kad 2022 m. „Pixar“ filme „Raudonoji panda“, pagrindinis veikėjas turėjo „Tamagočį“. Po šio epizodo padidėjo susidomėjimas prietaisu ir daugelis panoro jį įsigyti.
Šie elektroniniai gyvūnėliai buvo pradėti pardavinėti 1996 m., o tiems, kas įsigijo ir puoselėjo elektroninį gyvūnėlį, jau suaugęs „Tamagočis“ gali atnešti nemažą sumą pinigų.
2021 m. retas „Tamagočis“ buvo parduotas už daugiau nei 4634 eurus, o kiti panašūs 90-ųjų „Tamagočiai“ taip pat gali būti parduoti už maždaug 930 eurų.
„Happy Meal“ žaislai
„McDonald's“ greito maisto restoranuose perkant vaikišką kompleksą vadinamą „Happy Meal“, vaikas gali pasirinkti norimą žaisliuką, kurį gauna kartu su maistu.
Visi, kas yra valgę šiame greito maisto restorane, žino, kad žaislų tematika paprastai priklauso nuo tuo metu vykdomos reklaminės kampanijos.
Antikvarinių daiktų ekspertas Peteris Jenkinsonas pabrėžia, kad 1994 ir 1998 m. „Super Mario“ figūrėlės gali būti vertos apie 255 eurų, o serialo „Power Rangers“ žaislai gali kainuoti dar daugiau – apie 313 eurų, jeigu turite visą rinkinį.
Serialo „Power Rangers“ figūrėlės
Serialo „Power Rangers“ veikėjų figūrėlės iš 90-ųjų metų pradžios, kai šis serialas klestėjo, šiandien yra labai vertingos, ypač, jei jos yra neišpakuotos.
Apžvelgus aukcionus „eBay“ galima pamatyti, kad šiuo metu visas 1993 m. originalių figūrėlių rinkinys kainuoja apie 1,6 tūkst. eurų. Jei figūrėlės nėra dėžutėse, už jas tiek negausite – tokiu atveju galima uždirbti apie 36–72 eurus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!