• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant didžiausioms metų šventėms žmonės jau skuba pasirūpinti pagrindiniu jų simboliu – kalėdinėmis eglutėmis. Jų pardavėjai neslepia, kad prekybai jomis ruošiasi jau nuo metų pradžios. Šiemet ne vieną pirkėją eglučių kaina gali nemaloniai nustebinti.

Artėjant didžiausioms metų šventėms žmonės jau skuba pasirūpinti pagrindiniu jų simboliu – kalėdinėmis eglutėmis. Jų pardavėjai neslepia, kad prekybai jomis ruošiasi jau nuo metų pradžios. Šiemet ne vieną pirkėją eglučių kaina gali nemaloniai nustebinti.

REKLAMA

Nors iki švenčių liko dar mėnuo, kai kur išpirkta daugiau nei pusė visų parduodamų eglių, o pirkimai išaugę trigubai, palyginus su pernai.

Prekybininkai pastebi, kad žmonės vis dažniau renkasi dirbtines egles, kurių paklausa – beveik tris kartus didesnė, nei gyvų. Taip pat klientai renkasi išskirtines, neeilines jų spalvas.

Pašnekovai neslepia, kad kalėdinės eglės pabrango, žmonės joms išleidžia nuo 30 iki 200 eurų, kai kurie – ir 500 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Ruoštis pradeda iškart po Naujųjų metų

Bendrovės „Varle“ atstovė pripažįsta, kad nėra konkretaus laiko, kada prasideda prekyba kalėdinėmis eglutėmis.

REKLAMA

Esą jų prekybai pradedama ruoštis nei per anksti, nei per vėlai – iškart po Naujųjų metų:

„Pateikiame tiekėjams užsakymą ir laukiame apie pusę metų, kol eglutės bus pagamintos. Dažniausiai gauname jas rudenį. Vos gauname eglutes – iškart ir pradedame jomis aktyviai prekiauti. Tiesa, visada asortimente turime pasiūlą su ilgesniu pristatymo laiku. Tai ta prekyba iš esmės vyksta nuolat.“

Pašnekovė papasakojo, kad žmonės žiūrinėti eglutes ir klausinėti patarimų pradeda dar prieš Helovyną. O patys pirkimai prasideda iškart nuo lapkričio pradžios ir labai panašūs išlieka gruodžio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

O vasaros metu, „Varle“ atstovės teigimu, iš esmės niekas eglučių neperka: „Jei lyginti pardavimus vasaros sezono metu ir lapkričio–gruodžio mėnesiais, jie išauga 100 proc.“

Ji pasidalino, kad eglučių kainos priklauso nuo dydžio, kokybės, spalvos ir papuošimų.

„40 cm eglutė kainuoja 13,99 euro. Aukščiausia – 250 cm – eglutė namams su gyvo spyglio imitacija kainuoja 505,39 euro. O pačios populiariausios yra nuo 30 iki 200 eurų“, – komentavo tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perka 3 kartus daugiau nei pernai

„Varle“ atstovė neslėpė, kad eglučių pardavimai jau tikrai prasidėjo, nors buvo baimės, kad pardavimai nebus labai stiprūs dėl energetikos kainų ir žmonės taupys.

Vis dėlto lyginant su praėjusiais metais pardavimai esą išaugo net 3 kartus.

Pašnekovė nurodo, kad visada būna prekių, kurios parduodamos greičiausiai, tačiau didelio trūkumo asortimente esą dar nėra, nes alternatyvų – daug.

REKLAMA

Šiais metais ji pastebi ir tam tikrus pokyčius – daugėja kalėdinių eglučių rūšių, klientai nori dirbtinių, bet kuo panašesnių į gyvą:

„Klientai taip pat renkasi ir drąsias eglučių spalvas – tokias, kaip rožinė, raudona, mėlyna. Gamintojai atsižvelgia į klientų kylančius poreikius ir pradeda gaminti kuo įvairesnes eglutes.“

„Kesko Senukai Lithuania“ bendrovės atstovai pastebi, kad pirkėjai jau aktyviai ruošiasi artėjančioms šventėms: „Jau rūpinasi ne tik kalėdinėmis dekoracijomis ir dovanomis, bet ir svarbiausiu simboliu – Kalėdų eglute.

REKLAMA

Tai patvirtina elektroninėje ir fizinėse mūsų parduotuvėse išaugusi kalėdinių eglučių – tiek gyvų, tiek dirbtinių – paklausa. Taip pat nemažėja ir kalėdinių vainikų bei šakų populiarumas.“

Pašnekovai tikina, kad kasmet eglutės pradedamos pirkti vis anksčiau – jei 2021 m. intensyvesni jų pardavimai fiksuoti nuo paskutinės lapkričio savaitės, tai šiais metais paklausa suaktyvėjo nuo mėnesio vidurio. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik didžiausias eglučių pardavimų pikas dar laukia – anot „Senukai“ atstovų, apie 70 proc. jų nuperkama nuo gruodžio vidurio.

Jie įvardija, kad kirstinių kėnių kainos prasideda nuo 9,99 euro, vazone esančių – nuo 22,99 euro, dirbtinių eglučių – nuo 15,99 euro.

Ir priduria, kad šiais metais siūlo naujieną – citrusiniais vaisiais kvepiančią gyvą eglę, kuri jau sulaukė pirkėjų dėmesio.

Jau dabar parduota daugiau nei pusė asortimento

Kalėdinėmis eglutėmis ir kitais dekoratyviniais medeliais prekiaujančios „Holitrees“ atstovai nurodė, kad sezoninė kalėdinių eglučių prekyba prasideda rugsėjo mėnesį ir intensyviausia būna spalio mėnesį su verslo klientais. O intensyviausi fizinių asmenų pirkimai būna lapkričio mėnesį.

REKLAMA

„Kalėdinės eglutės nėra sodinukai, todėl jos nėra parduodamos pavasarį ar vasarą. 80 proc. visų turimų eglučių nuperkama per spalio–lapkričio mėnesį. Gruodį – mažiausiai“, – komentavo pašnekovai.

Jie skaičiuoja, kad eglučių kainos svyruoja nuo 19 iki 125 eurų. Pasak atstovų, kainos pakilusios dėl žaliavų, transporto ir auginimo kaštų padidėjimo.

„Jau esame pardavę daugiau nei pusę savo turimų eglučių ir priedų. Pirkimai panašūs kaip praėjusiais metais“, – komentavo parduotuvės atstovai.

REKLAMA

Jie neslėpė, kad išparduotų eglių jau yra. Anot pašnekovų, tą lemia daug skirtingų priežasčių. Viena iš jų – pirkėjų segmentas: „Šiemet turime daugiau verslo klientų, todėl perkamos dideliais kiekiais konkretaus aukščio ir rūšies eglutės.“

„Holitrees“ atstovai teigia, kad šiemet tendencijos – tos pačios: žmonės vis dažniau renkasi eglutes vazonuose.

Dirbtinių eglių nuperkama 2,5 karto daugiau

Prekybos tinklo „Maxima“ Pirkimų departamento direktorius Marius Tilmantas pastebi, kad įprastai dirbtinės kalėdinės eglutės yra pradedamos pirkti šiek tiek anksčiau – jau lapkričio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O gyvų eglučių – tiek augančių vazonuose, tiek kirstų eglių – pardavimai suaktyvėja pirmosiomis gruodžio savaitėmis.

Jis nurodo, kad, lyginant su gyvomis eglutėmis, dirbtinų eglių yra nuperkama 2,5 karto daugiau.

„Dirbtines kalėdines eglutes ir kitas šventines dekoracijos bei papuošimus žmonės jau dabar perka.

Dirbtinė eglutė yra ilgalaikė namų puošybos priemonė, todėl žmones jas naudoja ilgesnį laiką, o atsinaujinimui dažniau keičia žaisliukus ir girliandas“, – įžvalgomis dalijosi M. Tilmantas.

REKLAMA

Jo teigimu, tarp pirkėjų populiaresnės yra mažesnės eglutės, kurių aukštis yra iki 60 cm.

Pašnekovas įvardijo, kad asortimente galima rasti žalių, baltų, dirbtiniu sniegu, papuoštų kankorėžiais, su žybsinčiomis LED lempučių girliandomis ir pan.

„Dirbtinė eglutę, priklausomai nuo jos dydžio ir papuošimų, galima nusipirkti nuo kelių iki keliasdešimt ar net kelių šimtų eurų. Akcijų metų kalėdines eglutes galima įsigyti pigiau.

REKLAMA

Infliacija paveikė ir eglučių kainas, tačiau stengsimės jų kainas išlaikyti panašiame lygyje kaip ir pernai“, – dėstė M. Tilmantas.

Jis pastebi, kad vis dažniau žmonės renkasi vazonuose augančias eglutes, nes, praėjus Kalėdoms ir žiemos sezonui, žmones jas gali persisodinti šalia savo namų, soduose ar sodybose.

Taip pat itin populiarėja ir mažosios dekoratyvinės „Conica“ veislės eglutės, kuriomis žmonės puošia šventinį stalą, palanges.

Nu jo. Kalėdinės eglės 200- 500 eur. Jis turbūt tiek net Šveicarijoje nekainuoja. Na bet atsiras debilų, kurie tiek mokės. Stebuklų šalis ta Lietuva.
man poc.hui, mano eglutė auga miške, niekada jos nenupjausiu, čia tik debilai puošia ir žudo eglutes, ar įsivaizduojate, kiek kasmet medžių išsaugotumėt, jeigu nekirstumėt vienkartiniam papuošimui?
Kokį šūdą čia rašai, neteikite tokios reiksmes toms eglems už tokius pinigus jų niekas nepirks, tada bus akcija ir parduos už 50 džiaugsis, kad į lėkštę ėdalo įsidės...eglininkai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų