• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors automobilio pirkimas reikalauja itin didelio atidumo ir žinių, visgi ne ką mažesniu iššūkiu gali tapti ir transporto priemonės pardavimas. Neatlikus kai kurių svarbių veiksmų, automobilio pardavėjas gali skaudžiai nusivilti ir netgi sulaukti baudų iš policijos.

Nors automobilio pirkimas reikalauja itin didelio atidumo ir žinių, visgi ne ką mažesniu iššūkiu gali tapti ir transporto priemonės pardavimas. Neatlikus kai kurių svarbių veiksmų, automobilio pardavėjas gali skaudžiai nusivilti ir netgi sulaukti baudų iš policijos.

REKLAMA

Transporto priemonė parduota, pinigai gauti, tačiau po mėnesio gaunama „staigmena“ – bauda iš policijos už tariamą taisyklių nesilaikymą važiuojant parduotu automobiliu. Po kurio laiko sulaukta ir trijų baudų. Su tokia problema susidūrė į naujienų portalą tv3.lt besikreipusi vilnietė Viktorija.

Moteris pasakoja, kad nors automobilis buvo parduotas prieš du mėnesius, policija jai pradėjo siųsti laiškus apie prievolę susimokėti paskirtas dvi baudas, kurių dydis iš viso siekė 60 eurų.

„Rugpjūčio 8 d. pardaviau automobilį, pardavus panaikinau savo vardu draudimą, „Regitroje“ deklaravau pardavimą, o spalio 15 d. gavau dvi baudas už automobilio eksploatavimą be civilinio draudimo. Abiejų baudų dydžiai – po 30 eurų, jas užfiksavo stacionarus greičio matuoklis, o pažeidimai padaryti spalio 7–8 dienomis“, – pasakoja Viktorija.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris pasakoja, kad dėl šio nesusipratimo iškart kreipėsi į „Regitrą“, o vėliau ir į policiją.

„Paskambinau į „Regitrą“ išsiaiškinti, kaip čia gali būti. Jie pasakė, kad policija turėjo matyti naują savininką ir nežino, kodėl taip gavosi. Svarstė, kad gal dėl to, jog naujas savininkas neišsiėmė automobilio registracijos liudijimo. 

REKLAMA

Policijai paskambinus, paprašė, kad atsiųsčiau pirkimo-pardavimo sutartį, nes jie nemato informacijos, kad kitas asmuo yra automobilio savininkas.

Prisijungus prie „Regitros“ internetinio puslapio ir pasirinkus kategoriją „Mano transporto priemonės“, ten nieko nerodo. Tai nelabai suprantu, kaip gali rodyti policijai“, – svastė Viktorija.

Tiesa, už padarytus nusižengimus Viktorijai sumokėti nereikėjo, kadangi policija anuliavo baudas.

REKLAMA
REKLAMA

Kitą mėnesį – dar kelios baudos 

Visgi lapkričio mėnesį buvusi automobilio savininkė vėl sulaukė baudų.

„Jau atrodė, kad viskas baigėsi, tačiau lapkričio mėnesį gavau dar kelias baudas, užfiksuotas to paties matuoklio dėl tokios pat problemos – nėra civilinės atsakomybės draudimo. Galiausiai policija panaikino baudas, bet akivaizdu, kad kažkur nauja sistema neveikia“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris neslepia pasipiktinimo dėl susiklosčiusios situacijos ir teigia nesuprantanti, kodėl problema nėra išspręsta net ir tada, kai buvo susisiekta tiek su „Regitros“, tiek policijos atstovais.

„Man nusibodo gauti svetimas baudas. Suprantu, kad galėjau gauti pirmas dvi baudas dėl tam tikrų nesklandumų, tačiau vėliau viską sutvarkėme, policija buvo informuota, kad automobilis yra ne mano, tai kodėl aš vis tiek dabar dar sulaukiu baudų ne dėl savo transporto priemonės?

REKLAMA

Kodėl „Regitra“, žinodama, kad automobilis turi kitą savininką, tiek laiko neįpareigoja asmens išsiimti automobilio registracijos liudijimo savo vardu?“ – klausė Viktorija.

Vairuotojams – svarbus priminimas

„Regitros“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė kiekvienam asmeniui, parduodančiam transporto priemonę, primena, kad vienas svarbiausių žingsnių – teisingai sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį.

REKLAMA

„Pasirašius pirkimo–pardavimo sutartį, kitas svarbus žingsnis – transporto priemonės savininko pasikeitimo deklaravimas „Regitroje“.

Tai yra labai svarbu, kadangi taip ne tik pirkimo–pardavimo sutartyje, bet ir „Regitros“ sistemoje yra užfiksuojama informacija apie automobilio savininko pasikeitimą. Šiuos duomenis teikiame kontroliuojančioms institucijoms“, – kalbėjo pašnekovė. 

Be to, E. Bardauskienė ragina neužmiršti, kad nuo gegužės 1 d. taip pat įsigaliojo keletas svarbių pakeitimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip žinoma, anksčiau po įvykusio sandorio pirmasis į „Regitrą“ turėdavo kreiptis pardavėjas ir pranešti apie parduotą transporto priemonę, o pirkėjas nuosavybės įsigijimą patvirtindavo jau registruodamas automobilį savo vardu. Na, o nuo gegužės 1 d. transporto priemonės nuosavybės pasikeitimo deklaravimas ir jos registracija tapo du visiškai atskiri procesai. 

Kitaip tariant, tiek automobilio pirkėjas, tiek pardavėjas pirmiausia turi deklaruoti nuosavybės pasikeitimą, kuris užfiksuojamas Transporto priemonių savininkų apskaitos informacinėje sistemoje (TPSAIS) ir tik tuomet pirkėjas gali kreiptis dėl automobilio registracijos, t. y. leidimo dalyvauti viešajame eisme suteikimo“, – teigė ji.

REKLAMA

Pirmasis į „Regitrą“ turi kreiptis pirkėjas

Dėl naujos tvarkos įsigaliojimo į „Regitrą“ nuo šiol pirmasis turi kreiptis automobilio pirkėjas.

„Į „Regitrą“ kreipiasi pirkėjas ir pateikia įgijimo deklaraciją, o tuomet pardavėjas patvirtina pirkėjo pateiktus duomenis. Abi pusės tai turi padaryti bendrai per 5 d. d. nuo sandorio sudarymo.

Tik pirkėjui pateikus, o pardavėjui patvirtinus duomenis, naujajam savininkui suteikiamas naujas savininko deklaravimo kodas (SDK) ir sistemoje jis užfiksuojamas kaip transporto priemonės savininkas“, – pastebėjo E. Bardauskienė. 

REKLAMA

Asmuo, įsigijęs transporto priemonę, vėliau automobilį turi įregistruoti savo vardu.

„Jei su transporto priemone planuojama dalyvauti viešajame eisme, per 10 d. nuo SDK gavimo būtina kreiptis į „Regitrą“, kad ji būtų įregistruota Kelių transporto priemonių registre naujojo valdytojo vardu“, – teigė pašnekovė.

Jeigu minėti veiksmai buvo atlikti teisingai, o „Regitros“ duomenų bazėje galima surasti pateiktą informaciją, tačiau vis tiek yra susiduriama su papildomais nesklandumais, patariama kreiptis į policijos atstovus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu pastebėti, kad jei pirkėjas ir pardavėjas atliko savo pareigą, t. y. sudarė pirkimo–pardavimo sutartį ir kreipėsi į „Regitrą“ bei pranešė apie pasikeitusią transporto priemonės nuosavybę, šie duomenys yra užfiksuoti Transporto priemonių savininkų apskaitos informacinėje sistemoje ir perduodami kontroliuojančioms institucijoms.

Jei patikrinus duomenis matome, kad visi veiksmai buvo atlikti teisingai ir sistemoje yra užfiksuota informacija, kad asmuo jau nebėra transporto priemonės savininkas, tokiais atvejais klientui patariame kreiptis į policiją“, – teigė E. Bardauskienė.

„Regitra“ savo klientams rekomenduoja naudoti įmonės rekomendacinę pirkimo–pardavimo sutarties formą, kurią galima rasti interneto svetainėje.

Man ta patiacija situacija.dvi baudas jau gavau.ryt gal vel bus.gerai valstybines imones dirba
Man ir tas pats, pardaviau rugsėjį automobilį, baudos eina iki dabar... Negana to, naktį paskambina policija dėl to automobilio, nes kažkur nutrenktas negerai... Tiek policija, tiek regitra, vieni ant kitų stumdo, o tu būk geras nesikeikus... Tai kai mokesčius melžti,tai tik pabandyk nesusimokėti, o čia, kažkokie, pusgyvį automobilį nupirko, be tech.apžiūros, tipo į šrotą, nemokėjo jokių mokesčių ir pofig, važinėja, vaudas renka, o kai privirs košės, kas kaltas, tas kuris pardavė ar tas kuris nupirko ir nepriregistravo??? Jau tikrai užknisti pradeda...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų