Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Valdančiųjų partijų lyderiai ir vėl renkasi tartis, ką daryti su mokesčių reforma, kurią ketino priimti pirmąjį koalicijos darbo pusmetį. Velykos jau čia pat, o pažadėję didesniais mokesčiais apkrauti turtuolius, socialdemokratai toliau stringa su nekilnojamojo turto mokesčiu, mėgindami jo reikalauti iš daugiau žmonių, tačiau kartu nenuskriausti nei vargšų, nei turtuolių.
„NT mokestis, tikėtina, bus atsietas nuo pagrindinio paketo, sprendimai galimai bus priiminėjami šiek tiek vėliau, kai tikrai visi susitarsime dėl to“, – žadėjo ministras pirmininkas Gintautas Paluckas.
Visgi premjeras žada dar šią savaitę paskelbti visą finansų ministerijos mokesčių reformą, kartu ir siūlymus, kaip apmokestinti nekilnojamąjį turtą, tik esą diskusijos dėl jų gali užsitęsti ilgiau nei dėl kitų mokesčių, tad ir nekilnojamojo turto mokesčių pakeitimus Seimas gali priimti vėliau nei kitų mokesčių.
„Jis toks sprangus, nepatogus, mums nelabai įprastas, nors žemės mokestį visi mokame, jis yra visuotinis. Yra daug nuogąstavimų ir abejonių, ar tas mokestis bus ne per didelis, ar grindys nustatytos ne per žemos“, – kalbėjo G. Paluckas.
„Siūlyčiau šitą įstatymų projektą atidėti, bent jau svarstymą, pavasario–vasaros darbų programai. Kol finansų ministerija, registrų centras, mokesčių inspekcija nepateiks detalios informacijos“, – siūlė „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
„Pačio geriausio sieksime, kad jis būtų teisingas, subalansuotas, suprantamas, neskriaustų žmonių, kurie negali susimokėti, gauna mažas pajamas ir nebūtų plėšikiškas teims, kas geriau gyvena“, – komentavo Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Tik vienas projektas viešas
Iš daugybės žadėtų mokesčių pakeitimų, kol kas paviešintas tik antrosios pensijų pakopos projektas, jį premjeras Seimui žada pateikti jau gegužės pradžioje. Tačiau koalicijos partneriai jau nerimauja, kad nedaug lietuvių beliks antroje pakopoje, leidus iš jos išeiti su dalimi sukauptų pinigų.
„Šią savaitę baigsime tarpinstitucinį derinimą tarp ministerijų, kita savaitė – pertraukos savaitė, Velykų atostogų, dar kitą savaitę bus pateikta“, – žadėjo G. Paluckas.
„Jei visi išeis, bus labai blogai, bus didelė valstybei našta, turėjom Snoro, Ūkio bankus. Kai bus pateiktas projektas, esu pateikęs matymą, kad nebūtų momentinio dalyko, geriau dalimis daryti“, – siūlė R. Žemataitis.
„Turėsi realią galimybę, matydamas savo sąskaitą, dalį pinigų, kurių reikia čia ir dabar, panaudoti momentiniam gerovės pagerinimui negalvojant apie tai, kai sulauksiu pensijos ir kas tuo metu bus“, – teigė S. Skvernelis.
Privačių pensijų fondų valdytojai, žadantys dar didesnę dalį būsimų pensininkų sukaupto turto investuoti Lietuvoje, ir toliau ragina Seimą kaupimo sistemą kuo mažiau keisti ir iš jos leisti pasitraukti tik tiems, kam kaupimas tampa beprasmis dėl sunkios ligos ar negalios.
„Rodo neigiama patirtis kaimyninėse šalyse, kur karo veiksmai vyksta, kuomet žmogus turi vienintelę investiciją sukoncentravęs į NT, ir staiga ji tampa geopolitinio konteksto sūkury, vertės gali ženkliai pakristi. Nemanom, kad NT yra geriausia investicija pensijai“, – komentavo Pensijų fondų valdytojų asociacijos vadovas Tadas Gudaitis.
Valdantieji taip pat ruošiasi vienu punktu, iki 17 proc., padidinti pelno mokestį, patvirtinti 3 gyventojų pajamų mokesčio tarifus, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, – 20, 25 ir 32 proc. Ruošiasi padidinti lengvatinį pridėtinės vertės mokestį nuo 9 iki 12 proc., įvesti 5 ir 10 proc. draudimo sutarčių mokesčius, taip pat vadinamąjį cukraus mokestį.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

























































































































































































































































