• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams lietuviai nuo lentynų pradėjo šluoti oro kondicionierius ir ventiliatorius – pirkimai išaugo 10–15 kartų. Parduotuvių teigimu, šių prekių kainos išaugo iki 25 proc., tačiau žmonės pasiryžę išleisti vidutiniškai 84 eurus oro vėsintuvui ir gerokai didesnės sumos oro kondicionieriui.

Atšilus orams lietuviai nuo lentynų pradėjo šluoti oro kondicionierius ir ventiliatorius – pirkimai išaugo 10–15 kartų. Parduotuvių teigimu, šių prekių kainos išaugo iki 25 proc., tačiau žmonės pasiryžę išleisti vidutiniškai 84 eurus oro vėsintuvui ir gerokai didesnės sumos oro kondicionieriui.

REKLAMA

Pašnekovų teigimu, lietuviai dažniausiai renkasi pigiausius ventiliatorius už maždaug 16 eurų, kurių užtenka vienam sezonui. Tačiau oro kondicionierius renkasi ilgam, todėl atsižvelgia į prekės ženklą, papildomus nustatymus ir nepagaili kelių šimtų eurų.

Jų teigimu, šiais metais vėsintuvų pardavimai – 35 proc. didesni nei prieš metus, o pirkėjai renkasi vidutiniškai 15 proc. brangesnius ventiliatorius ir 3 proc. brangesnius kondicionierius.

Joninių savaitgalį pardavimai išaugo 10 kartų

„Pigu.lt“ pardavimų vadovė Kristina Liškauskaitė atskleidžia, kad kondicionierių ir ventiliatorių pardavimų suaktyvėjimas buvo užfiksuotas dar birželio 21 d., tačiau prekyba ypač suaktyvėjo per ilgąjį Joninių savaitgalį užplūdus karščiams (birželio 24–26 d.): „Oro ventiliatorių ir kondicionierių buvo parduota net 10 kartų daugiau, palyginti su kitais birželio savaitgaliais“.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė pastebi, kad Joninių savaitgalį buvo parduota 4,5 karto daugiau baseinų ir beveik 4 kartus daugiau pripučiamų baldų ir žaislų. Vandens ir turizmo prekių per šias Jonines buvo parduota 3–4 kartus daugiau nei per Jonines 2021 m. O oro ventiliatorių ir kondicionierių pardavimai – apie 35 proc. didesni nei prieš metus.

REKLAMA

Anot jos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos pirkėjai vidutiniškai išleidžia apie 84 eurus oro vėsintuvui, apie 376 eurus kondicionieriui ir apie 34 eurus ventiliatoriui.

K. Liškauskaitės teigimu, ventiliatorių kainos svyruoja nuo kelių iki 300 eurų, populiariausi – ant žemės pastatomi ventiliatoriai, kurių kainos neviršija 40 eurų. O kondicionierių kainos svyruoja nuo 249 iki 650 eurų, populiariausi – mobilūs kondicionieriai, kurių galingumas neviršija 3 kW.

REKLAMA
REKLAMA

Ji atskleidžia, kad kondicionierių ir kitų oro vėsinimo įrenginių kainos pastaruoju metu kilo vidutiniškai apie 15 proc.

„Stebime kasmet pasikartojančią situaciją, kad daug žmonių nėra linkę karščiams ruoštis iš anksto ir perka tada, kai jau reikia čia ir dabar. Prognozuojame, kad šių prekių pardavimai išliks aukštumoje tol, kol nenuslūgs karščiai“, – komentuoja „Pigu.lt“ atstovė.

Kainos pakilo iki 25 proc.

„Varle.lt“ produktų vadovė Ina Gadeikienė irgi pastebi, kad atšilus orams tiek ventiliatorių, tiek kondicionierių paklausa pakilo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, ne sezono metu šių prekių paklausa būna žymiai mažesnė, bet ir kainos būna mažesnės. Pašnekovė atskleidžia, kad lyginant praeitą vasarą ir šią, pakilo ir kainos, ir pasiūla, tačiau klientai perka kiek mažiau, kadangi orai labai keičiasi – jei praeitą vasarą buvo karšta jau nuo gegužės mėnesio, tai ši vasara yra kitokia.

REKLAMA

I. Gadeikienė vardina, kad ventiliatorių kainos pakilo 15–20 proc., kondicionierių – 15–25 proc.

„Jei praėjusiais metais pigiausią ventiliatorių galėjai rasti už 11–12 eurų, o brangiausią iki 150 eurų, tai šiais metais pigiausias – 15 eurų, o brangūs – nuo 100 eurų ir daugiau. Kalbant apie kondicionierius, tai jei praeitais metais gerą kondicionierių galėjai rasti iki 400 eurų, tai šiais metais – virš 400 eurų. Pigus kondicionierius – apie 200 eurų, o jau brangesni, „brendiniai“ – virš 400 eurų“, – pasakoja pašnekovė.

REKLAMA

Anot jos, šiuo laikotarpiu dėl pakilusių kainų klientai siekia taupyti: ventiliatorių dažniausiai renkasi vienam sezonui ir renkasi pigiausią (apie 16 eurų).

Tačiau I. Gadeikienė atkreipia dėmesį, kad kondicionierius klientai renkasi jau brangesnius, patikimesnius, žinomų firmų: „Pavyzdžiui, mes turime pigų kondicionierių už 268 eurus arba „Electrolux“, kurių kainos jau yra virš 400 eurų – tai juos perka intensyviai, kadangi kondicionierių klientas perka ne vienam sezonui, o naudos jį ilgiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirkėjai atkreipia dėmesį ir į dizainą

„Specdarbai.lt“ pardavimų vadovas Maksimas Vilkas teigia, kad užklupus karščiams oro kondicionierių paklausa visuomet padidėja 10 kartų. Anot jo, vadybininkai net nespėja atsakyti į skambučius: „Todėl visuomet rekomenduojame žmonėms oro kondicionieriais pasirūpinti iš anksto.“

Jis sako, kad šių prekių paklausa išliko panaši, vienintelis pokytis – 6 metų garantiją turintys oro kondicionieriai, kurie, pasak M. Vilko, iškart tapo labai paklausūs.

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, šių prekių kainos pakilo apie 10 proc. Jis pamini, kad populiariausi išlieka įrenginiai, skirti 30 kv.m., kadangi dažniausiai klientai ryžtasi montuoti oro kondicionierių svetainėje. Tokių kondicionierių kainos svyruoja nuo 499 iki 670 eurų.

„Taip pat pastebėjome, kad žmonės pradėjo labiau domėtis dizaininiais modeliais, kurie skiriasi nuo įprastų spalva ir forma. Daugelis supranta, kad oro kondicionierius – tai ne vien prietaisas, kuris atlieka vėsinimo funkciją, bet ir įranga, kuri gali tapti nuostabiu interjero elementu“, – pasakoja M. Vilkas.

REKLAMA

Renkasi 15 proc. brangesnius ventiliatorius

„Topo centro“ generalinis direktorius Remigijus Štaras tikina, kad užklupus karščiams pardavimų kilimas būna jau ne procentais, o kartais.

Jis atskleidžia, kad per praėjusią savaitę buvo parduota 3 kartus daugiau ventiliatorių lyginant su praėjusiais metais, nors ir pernai birželis buvo karštas.

Pasak pašnekovo, lyginant su ankstesnėmis birželio dienomis, laisvai pastatomų kondicionierių pačiomis karščiausiomis dienomis buvo parduota apie 15 kartų daugiau nei analogiškomis dienomis prieš metus.

Pasak R. Štaro, vėsinimo prekių kainos – labai panašios kaip ir prieš metus: kondicionierių – 350–390 eurų, o ventiliatorių galima rasti ir už 15, ir už 460 eurų.   „Žmonės ieško patogesnių, išmanesnių vėsinimo įrenginių ir šiais metais renkasi vidutiniškai 15 proc. brangesnius ventiliatorius ir 3 proc. brangesnius kondicionierius“, – komentuoja „Topo centro“ direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų