Pagal priimtas naujas nuostatas, šių asmenų įgyti pensijų apskaitos vienetai galės būti apskaičiuojami ne vien pagal tuos pačius asmens draudžiamųjų pajamų koeficientus, pagal kuriuos anksčiau buvo apskaičiuota netekto darbingumo (invalidumo) pensija, bet ir tokiu pat būdu, kaip pensijų apskaitos vienetai nustatomi anksčiau pensijų negavusiems asmenims.
Alternatyvaus skaičiavimo būdo nustatymas leis išvengti net ir pavienių atvejų, kai dėl anksčiau gautos netekto darbingumo (invalidumo) pensijos po 2018 m. sausio 1 d. skiriama netekto darbingumo ar senatvės pensija yra mažesnė už tą, kuri būtų apskaičiuota netekto darbingumo pensijos negavusiam asmeniui.
Pataisomis taip pat nustatyta, kad nuo 2018 m. iki 2021 m. pabaigos paskirtos socialinio draudimo senatvės pensijos ir netekto darbingumo pensijos, kurių gavėjams iki 2017 m. gruodžio 31 d. buvo paskirtos netekto darbingumo (invalidumo) pensijos, bus perskaičiuojamos nuo 2022 m. sausio 1 d. pagal šio įstatymo nuostatas, jei jų gavėjams tai naudinga.
Perskaičiuotos pensijos jų gavėjams bus pradedamos mokėti ne vėliau kaip 2022 m. vasario 28 d., kartu su perskaičiuota pensija išmokant pensijos nepriemoką, susidariusią nuo 2022 m. sausio 1 d. Papildomų prašymų pensijai perskaičiuoti gavėjams teikti nereikės.
Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas inicijavo Seimo Peticijų komisija pagal piliečių peticijoje pateiktus siūlymus. Už naujus pakeitimus balsavo 118 Seimo narių.
Įstatymo pataisas dar turės pasirašyti prezidentas.
„Sodros“ duomenimis, šiuo metu yra daugiau kaip 606 tūkst. senatvės pensijų gavėjų, beveik 130 tūkst. netekto darbingumo pensijų gavėjų ir per 30 tūkst. invalidumo pensijų gavėjų.
Vidutinė senatvės pensija dabar yra beveik 414 eurų, netekto darbingumo – 266 eurai, o invalidumo – 327 eurai.