• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trišalė taryba vėl nesutarė, nuo kada didinti minimalią mėnesio algą (MMA). Darbdaviai ir profsąjungos siūlo Vyriausybei šimtu litų ją kelti nuo liepos 1-osios. Finansų viceministras sako, kad tai – nerealu.

REKLAMA
REKLAMA

Socialiniai partneriai dėl minimalios algos didinimo 100 litų tariasi nuo praeito rudens. Profsąjungos iš pradžių norėjusios, kad minimali alga iki 700 Lt didėtų nuo sausio, vėliau sutiko su liepos 1-osios terminu, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA

Liepos 1-osios datai pritaria ir darbdaviai, Ūkio bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Tačiau finansų viceministras Rimantas Šadžius aiškina, kad siūloma data nereali – šių metų viduryje biudžetas nebus perskirstomas, valstybė neturės papildomų 35 mln. Lt, kurių reikės algoms didinti.

REKLAMA
REKLAMA

Minimalią algą gauna 16 proc. Lietuvos dirbančiųjų. Iš jų maždaug 5 proc. dirba viešajame sektoriuje. Darbdaviai, sutinkantys kelti minimalią algą savo darbuotojams, jei kartu 30 Lt didės ir neapmokestinamų pajamų minimumas, siūlo valstybės tarnautojus kuriam laikui išbraukti iš laimingųjų tarpo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes siūlome dabar padidinti iki 700 Lt, tuo pačiu ir neapmokestinamą minimumą. Tuomet akivaizdžiai padidės realios pajamos. Jeigu valstybė nesugeba užtikrinti algos didėjimo jų sektoriuje dirbantiems ir gaunantiems minimalią algą žmonėms, mes kol kas juos palikime, kol kas...“, – siūlo Danas Arlauskas, Verslo darbdavių konfederacijos vykdomasis direktorius.

REKLAMA

Vyriausybės atstovas tikina neišgirdęs vieningos Trišalės tarybos nuomonės, siūlymas esą dar gali užkliūti Vyriausybės teisininkams.

„Darbdaviai iškėlė tam tikras sąlygas. Jie sutinka didinti mininalią algą, jeigu būtų padidintas neapmokestinamų pajamų dydis, puikiai suprasdami, kad taip iš karto metų viduryje to padaryti praktiškai neįmanoma“, – teigia R. Šadžius, finansų viceministras.

REKLAMA

Pasak viceministro, didinti minimalią mėnesinę algą realu nuo spalio 1-osios, nes tik tuomet biudžete yra numatyta lėšų. Be to, esą trečiajame ketvirtyje žadama peržiūrėti ir gyventojų pajamų mokesčio mažinimo galimybes.

Tuo metu Seime dirbanti speciali darbo grupė rengia projektą, kuriuo nori įteisinti, kad ateityje minimali mėnesinė alga Lietuvoje siektų ne mažiau kaip pusę vidutinio mėnesio atlyginimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų