Šiemet JAV parduota 2,9 mln. muzikos įrašų vinilinėse plokštelėse. Pasak „Nielsen SoundScan“ analitikų, šis skaičius 33,5 proc. pranoko praėjusių metų rezultatus. Svarbu, kad nuo 2006 metų, kai plokštelių buvo parduota tik 858 tūkst., jų pardavimai stabiliai kyla. Vien per septynerius metus 65 metų senumo formato pardavimai šoktelėjo 338 procentais, rašoma portale Businessweek.com.
Šiandien plokštelių galima rasti nuo padevėtų rūbų parduotuvių iki madingų muzikos įrašų parduotuvių. Žinoma šiam tradiciniam muzikos formatui pirmenybę teikia tik tam tikras žmonių tipas, tačiau ir jis keičiasi.
2010 metais perkamiausias vinilas buvo „The Beatles – Abbey Road“, o dešimtuke išsidėstė tokie albumai kaip „Pink Floyd – Dark Side of the Moon“ ir „Michael Jackson – Thiriller“. Šiemet geriausiai parduodami buvo „Daft Punk“, „Vampire Weekend“ ir „Queens of the Stone Age“ albumai.
Svarbu tai, kad net 2,9 mln. parduotų albumų nėra didelis skaičius. Plokštelių pardavimai sudaro tik 1,4 proc. visų parduotų įrašų. O džiaugtis dėl to, anot „Nielsen SoundScan“, yra tolygu džiaugsmui, kad amputavus rankas nebereikės prikti pirštinių.
Plokštelių pardavimai JAV sudaro tik 3,7 proc. parduotų kompaktinių plokštelių ir prilygo tik vienam procentui klausančiųjų „Harlem Shake“ dainos. Tai yra maždaug tiek, kiek pernai per vieną ketvirtį buvo parduota „Nokia Lumia“ telefonų.
Tiesa, tai yra tiek pat, kiek albumų 1982 metais pardavė muzikos grupė „Asia“. Norint išsaugoti muzikos rinką, teks pasistengti labiau nei „Asia“.