Taip pat praėjusią naktį buvo nukritusi elektros kaina – Lietuvoje veikiančios energijos išteklių biržos operatorės „Baltpool“ duomenimis, elektros kaina biržoje krito vakar vakare. Apie 2 val. nakties buvo užfiksuota žemiausia kaina per visą parą – 86,67 Lt už megavatvalandę.
Pasak Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktoriaus Sauliaus Pikšrio, pastebima tendencija, kad vėjo elektrinių pagaminamos elektros energijos kiekis koreliuoja su elektros kaina biržoje. „Vėjo energijos gamybai didelės įtakos turi gamtos reiškiniai, o jiems nulėmus energijos gamybos augimą, keičiasi ir elektros biržos situacija“, – sako LVEA direktorius.
Jo teigimu, ši situacija tiesiogiai susijusi ir su iškastinio kuro naudojimu. „Audros ir panašūs gamtos reiškiniai glaudžiai susiję su klimato pokyčiais, kuriuos iššaukia globalinis atšilimas, o šiam didelės įtakos turi žmogaus veikla. Deginant iškastinį kurą išmetamos šiltnamio efektą sukeliančios dujos, dėl kurių poveikio padažnėja negatyvūs klimatiniai reiškiniai – audros, uraganai, potvyniai ir kt. Todėl gamindami elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių ne tik mažiname bendrą elektros kainą, bet ir neišmetame šiltnamio dujų ir tuo prisidedame prie klimato atšilimo prevencijos“, – pabrėžia S. Pikšrys.
Šiuo metu Lietuvoje veikia per 100 vėjo jėgainių. Jų bendras galingumas siekia iki 270 MW. 2012 m. visos vėjo jėgainės Lietuvoje pagamino apie 530 GWh elektros energijos, tai sudarė apie 13,8 proc. visos šalyje pagaminamos elektros energijos.
Šiuo metu įgyvendinamų projektų vėjo jėgainėse gaminama energija 12 metų bus parduodama po 24 ct/kWh, tai yra viena pigiausių elektros energijos rūšių šalyje.