Šiam sandoriui kelią užkirto Vyriausybės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija, kuri įvertino, kad verslininkė I. Trinkūnaitė gyvena su už sukčiavimą teistu Vilhelmu Germanu, su kuriuo augina tris vaikus. Anksčiau jis vadinosi Vilius Židelis.
Komisija konstatavo, kad I. Trinkūnaitė, kaip investuotoja, neatitinka nacionalinio saugumo interesų, o „Litlab“ negali būti parduota „Foxpay“, nes vykdo veiklą Vilniaus aerodromo apsaugos zonos teritorijoje.
Toks sprendimas buvo priimtas dar 2024 metų kovo mėnesį.
Nepatikima pripažintai I. Trinkūnaitei priklauso „Foxpay“ akcijos, o ministrės vyrui M. Navickui – „Litlab“. Pats M. Navickas anksčiau dalyvavo „Foxpay“, valdyme.
Komisija yra nustačiusi, kad I. Trinkūnaitė pamelavo atsakydama į klausimą dėl to, ar jos sutuoktinis, sugyventinis ar kiti artimų šeimos nariai yra pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos.
Tačiau paaiškėjo, kad verslininkės sugyventinis V. Germanas yra teistas už sukčiavimą. Šio asmens praeitis yra labai spalvinga.
2013 metais V. Germanas buvo įtariamasis baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo, bet paskui tyrimas nutrauktas nesurinkus pakankamai duomenų, kurie įrodytų jo kaltę.
2014 metais V. Germanas Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo pripažintas kaltu dėl dokumento klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, dėl turtinės žalos padarymo bei dėl sukčiavimo Tada jis gavo 70 parų arešto.
2015 metais vyrui vėl pateikti įtarimui dėl sukčiavimo, bet tyrimas nutrauktas. Tų pačių metų gale V. Germanas Vilniaus miesto apylinkės teisme nuteisiamas vėl dėl sukčiavimo, dokumento klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Vyras gavo 1280 eurų baudą.
Vilniaus miesto apylinkės teismas irgi 2015 metų gruodį nuteisė V. Germaną ir kitoje byloje dėl 16 epizodų sukčiavimo bei netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimo, laikymo ar realizavimo. Jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant trejiems metams. Lietuvos apeliacinis teismas paskui pakeitė nuomonę ir paskyrė realią laisvės atėmimo bausmę, tad 2018 metais V. Germanas buvo pasodintas į cypę, bet 2019 metais rugsėjį išėjo ir buvo prižiūrimas probacijos pareigūnų.
„Investuotojai, artimai susijusiai su V. Germanu, kyla rizika, kad V. Germanas galėtų siekti paveikti investuotoją ar daryti kitokią įtaką jai valdant nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbios įmonės apsaugos zonoje veikiančios bendrovės akcijas“, – teigia komisija.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė pastaruoju metu turi aiškintis dėl savo vyro M. Navicko ryšių su šiais asmenimis.
M. Navickas yra ne tik „Litlab“ akcininkas, bet buvo ir „Foxpay“ valdybos narys bei kurį laiką ėjo šios įmonės direktoriaus pareigas. M. Navickienė teigė, kad I. Trinkūnaitė yra jos vyro brolio žmonos sesuo. Tai gana tolimas giminystės ryšys, bet abejonių daugiausia kelia M. Navickienės vyro gebėjimas ar negebėjimas pasirinkti verslo partnerius.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas trečiadienį pareiškė palaikymą M. Navickienei, tačiau virš ministrės galvos vis tiek kaupiasi tamsūs debesys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!